PDA

Pogčedajte punu verziju : Prodaja domena


squallp
16. 05. 2007., 21:12
U vlasništvu imam sledeće domene pa me zanima(za sada infrmativno) da li bi neko bio zainteresovan za njih i koliko bi platio :)

brending.info
webbrand.info
webbranding.org
itberza.com
bendovi.info
dogadjaji.net

bluesman
17. 05. 2007., 01:26
Ako se ovaj trend nastavi moraćemo da napravimo neki bidding plugin ili nešto.... :)

Ako je ozbiljna ponuda - nije nikakav problem, ali molim da i bidovi budu ozbiljni. Sve neozbiljno treba da se briše. Evo i pravila "on-the-fly".

1. Ako neko postavi domen na prodaju mora da pokaže dokaz da je domen stvarno njegov.
2. Mora da ostavi svoje ime i prezime
3. Mora da navede da li želi javne ponude ili na drugi način.
4. Ako se ispostavi da je bio neozbiljan ili se "samo šalio" a nije naveo da je u pitanju "šala" biće banovan kompletno sa foruma.

Da ne bude ovo neki "tool" preko kojeg neko samo proverava vrednosti domena, već ako stvarno želite da prodajete - neka tako i bude.

squallp
17. 05. 2007., 17:48
Ja sam nekako koncipirao ovaj tekst da dam do znanja da ne želim stvarno prodati domene. Želim mišljenje da li nekog interesuju i koliko bi taj neko platio za njih.

bluesman
17. 05. 2007., 17:52
Koliko bih ja ili neko drugi platio za te domene - tebi nista znacajno ne govori. Ako hoces samo to da proveris onda ti je relevantnije da odes na neki od sajtova koji moze da izvrsi evaluaciju tih domena i tako ces dobiti neku priblizno realnu cenu. Opet i sa tim moze da se desi da ne mozes da prodas domen po toj cen a opet moze da se desi da ga prodas za 10k ...

Dzordz
17. 05. 2007., 18:01
Onda se to zove "apraisal" tj. procena cene.
Ili prodajes ili ne :1041:

itberza.com je po meni najbolji od ovih 100 eura ako je procena :)

BrainDamage
17. 05. 2007., 20:13
Uf, bendovi.info je dobar za jednu ideju koju "vucem za sobom" vec par godina, ALI... stara boljka zvana "nemam vremena za sve" uzima danak i ovaj put, a tako rado bih pazario domen :)

Dejan Bizinger
17. 05. 2007., 23:22
I ja se slazem da je itberza.com najzanimljiviji od ponudjenih domena i po mom misljenju vredi oko 200 evra.

Peca
18. 05. 2007., 00:01
kolko po vasoj proceni vredi domen ludara.com ? :)

McKracken
18. 05. 2007., 01:42
Nijedan od tih domena nema neku vrednost. Vrlo je lako pronacio alternativan, slobodan domen

Vrednost domena je jednaka ceni registracije, ili nekih 5$ (ako domeni nisu bili na nekoj spam listi ranije) :)

zira
18. 05. 2007., 08:50
Slazem se, iskreno mislim da ovi domeni vrijede samo onoliko koliko su placeni ili mrvicu vise, osim ako nadjes nekoga ko iz nekog razloga zeli da ima bas taj domen i nikakvu alternativu. Inace, ako zelis da trgujes domenima, savjetujem ti da se fokusiras na .com domene, a ne na .info.

boccio
18. 05. 2007., 13:05
U vlasništvu imam sledeće domene pa me zanima(za sada infrmativno) da li bi neko bio zainteresovan za njih i koliko bi platio :)

brending.info
webbrand.info
webbranding.org
itberza.com
bendovi.info
dogadjaji.net
Svi ovi domeni (osim itberza.com) vrede od $5 do $7 USD. Ni mrvicu vise.
Itberza.com takodje vredi $7 USD, osim ukoliko ne nadjes na nekog ko hoce bas to, ili se baca s' mosta :) Proslo je vreme kada se dizala prasina za .com domenima.

Medjutim, ono sto mozes da uradis ne bi li mu malo podigao cenu jeste da podignes nekakav content (makar i PPC), boostas PR, linkove, etc. Takav "razradjen" domen bi mozda i imao nekakvu cenu do 200 evra...

Milos Vukotic
19. 05. 2007., 15:37
Da ne pričam sad kako sam ostao bez domena vukotic.com, svaki put se iznerviram...
Uglavnom, kako ga još nisam prebolio a vidjeh da je na prodaju (pretpostavljam od istih ovih što backorder-uju sve živo), rekoh da se malo cjenjkam... Kad ja tamo, a ono međutim:
Bid Thread for vukotic.com:
05/18/07 Your Offer: 100 USD
05/19/07 Seller´s Counter Offer: 4,000 EUR approximately equals 5,391 USD
Kako da ne... :1051:

Eniac
19. 05. 2007., 17:49
ista situacija, ponudili za puskice.com 100$ samo su odgovorili da smo neozbiljni i da je cena significantly veca :)

McKracken
19. 05. 2007., 20:01
Vreme je da oba idete na kurs pregovaranja :)

squallp
22. 05. 2007., 11:22
Hvala Vam na odgovorima narode, pomogli ste mi.

Beoclick
29. 05. 2007., 22:07
Prodajem i ja JoinFUN.org za 50 EUR
Prodajem i BerzaNekrekretnina.net sa napravljenim skriptama za prodaju i izdavanje nekretnina. Naravno, templejt je cisto testiranje skripte, ko je zainteresovan, mogu da nasminkam kako hoce...

Beoclick
02. 06. 2007., 10:08
Prodajem i ja JoinFUN.org za 50 EUR
Prodajem i BerzaNekretnina.net sa napravljenim skriptama za prodaju i izdavanje nekretnina. Naravno, templejt je cisto testiranje skripte, ko je zainteresovan, mogu da nasminkam kako hoce...

Greska pri kucanju.

jablan
03. 06. 2007., 22:51
Iz iznenadnog iracionalnog materijalističkog impulsa, kupio sam domen zverke.com.

Ako imate ideju šta bih mogao tamo da postavim, ili biste možda želeli da ga otkupite, javite. ;)

MrSteel
03. 06. 2007., 23:00
zverka od 40 cm :D

ReLaX
03. 06. 2007., 23:08
Pokreni undergorund, kontraverzni sajt o nekim nasim bogatasima i njihovom bogacenju! Naravno, samo prljav ves! Imaces extra posecenost, a i zivot ce ti biti u opasnosti! Gde ces bolje od toga!:1094: