PDA

Pogčedajte punu verziju : WebShop ideja


bokey
20. 05. 2007., 10:21
Pozdrav,

Radim na projektu za neki web shop, prodaja fotki preko moneybookersa:
Korisnik klikne na buy, to ga odvede na MB sajt i kad izvrsi uplatu moze da ga odvede na neki link na mom sajtu, e sad, problem je sledeci, prodavnica treba da funkcionise bez registracije tj. cim izvrsi uplatu on moze da skine fotku. Sad je fora kako to da napravim, tj. da je taj link nekako 'random generated' i sl, i kako da zastitim fotke da ne moze tek tako da se dovucu iz foldera?

Ivan
20. 05. 2007., 12:21
Tebi je potrebno da implementiras OpenID (http://en.wikipedia.org/wiki/OpenID) login sistem ...

ivanhoe
21. 05. 2007., 01:03
kreiras session za usera, i u taj session mu trpas sve sto je kupio. Kad izvrsi placanje, proveris uplatu i onda mu das slike. Slike saljes preko php skripte, a ona iz sessiona zna koji fajl da prikaze.

Moja preporuka ti je da ipak pamtis podatke o useru (nisam radio sam MB, ali cenim da i oni kao i ostali imaju foru da ti posalju neke podatke od uplate), jer ti to omogucava gomilu kul fora, npr. da prepoznas coveka kad ti ponovo dodje, da imas neku statistiku sta ko kupuje, da dajes popuste vernim posetiocima i slicno...

nocom
20. 06. 2007., 01:00
Moguce da kasnim sa postom ali
Svakom korisniku cim udje kreiras auto nalog vezan za IP sa uslovima tipa browser itd(mozes prilikom ulaza zatraziti od korisnika da registruje svoj mail za koriscenje sajta )sliku na koju je kliknuo kao zeljenu takodje auto import u auto nalog korisnika,provera placanja versus korisnik -vezi iste parametre koji se pojavljuju kao potvrda placanja i ulaz na site tj. klik na image.

POZZ

LiquidBrain
20. 06. 2007., 08:56
Ha, isti ovakav projekat mi je narucen, i klijent ceka da zavrsim ovo sto trenutno radim, da bih krenuo da radim na tome:)

Stim da jos uvek ne znam da li cu da koristim moneybookers.