PDA

Pogčedajte punu verziju : Preporuka za servis laptopa!


dejadj
29. 05. 2007., 08:56
Pokvario mi se laptop! :( Sumnjam na ploču jer je 100% mrtav.

Da li znate dobar servis koji bi možda mogao da ga vrati u život?

Pozdrav

BrainDamage
31. 05. 2007., 09:38
Ima jos zainteresovanih za servis, ako nadjes - obavezno javi. Mada, meni odgovara samo NS, a i problem je drugaciji - moja masina ima problema sa pregrejavanjem vec mesecima, al' u zadnje vremene je bas postalo kriticno.

bole_i
31. 05. 2007., 13:00
Ima jos zainteresovanih za servis, ako nadjes - obavezno javi. Mada, meni odgovara samo NS, a i problem je drugaciji - moja masina ima problema sa pregrejavanjem vec mesecima, al' u zadnje vremene je bas postalo kriticno.
Imao sam isti problem , a resio sam problem tako sto sam usisivac naslonio na resteke gde je ventilator i sve to lepo ocistio/usisao (bilo je dosta prasine). I sada radi normalno kao kad sam ga kupio. Probaj i ti mozda je i kod tebe isti problem

MrSteel
31. 05. 2007., 13:25
za NS dobar servis je Dr Mobil na bulevaru pored lutrije odn. pored poslasticarnice Venecija, par puta je odradio posao ok drugarima

MorenoArdohain
31. 05. 2007., 14:29
Imao sam isti problem , a resio sam problem tako sto sam usisivac naslonio na resteke gde je ventilator i sve to lepo ocistio/usisao (bilo je dosta prasine). I sada radi normalno kao kad sam ga kupio. Probaj i ti mozda je i kod tebe isti problem

I kod mene isti slucaj, usisivac je resio stvar :)

bluesman
31. 05. 2007., 15:15
Najbolje je ako mozes da namestis usisivac na izduvavanje umesto na usisavanje - bolje ocisti prasinu. Ja to radim bar jednom mesecno (kirby) :)

dark_mark
31. 05. 2007., 17:18
evo prilike da i ja priznam da sam servisirao racunar usisivacem....:1083:
ovaj uredjaj moze da se svrsta u eksterni hardver

dejadj
01. 06. 2007., 01:08
Video sam da je tip, kako bi poboljsao cirkulaciju vazduha, podigao laptop na zatvarace od piva :) i tako ga odmakao od stola...

Daj da promenimo naslov teme u hladjenje laptopa! :)


Pozdrav

Milos Vukotic
01. 06. 2007., 09:16
Najbolje je ako mozes da namestis usisivac na izduvavanje umesto na usisavanje - bolje ocisti prasinu.
Ja sam par puta dosad išao do vulkanizera na kompresor... To je tek čišćenje :)

Dragan Babić
01. 06. 2007., 09:24
Hlađenje (DIY rešenja):

http://flickr.com/photos/98497602@N00/sets/72157600180195442/
http://www.flickr.com/photos/lazymonster/sets/72157600216024220/

Dušan Dželebdžić
01. 06. 2007., 09:49
A tu su i ekstremna rešenja:

http://www.tacticalgamer.com/hardware-software-discussion/91613-110cfm-laptop-cooler.html#post709385
http://folk.ntnu.no/bardlund/hack.jsp

Goran Aničić
01. 06. 2007., 15:01
Najjednostavnije rešenje za hlađenje ;)
Notepal W1 (http://www.personalmag.co.yu/blog/?postid=1364)

BrainDamage
04. 06. 2007., 16:05
Ventilator (na procesoru) je cisto ko suza, drugom ne mogu da pridjem jer i pored odvrnutih srafova ima neki vrag koji drzi poklopac pricvrscen po sredini, a taj drugi otvor je mizeran, sumnjam da ce usisivac ista da uradi... trenutno mi je laptop naslonjen na kutiju od nekih 10-tak cm + drzim CPU na 1.5GHz (50%). I pri ovakim drasticnim merama, ne smem ni pomisliti na "poslove" kao sto je ripovanje u mp3, divx, cak ni zahtevnije igre - ugasi se.

Ventilatori mi zapinju, kontam da su omatorili i da ih treba zameniti, ali gde sam god pitao - svi vrte glavom i/ili bledo me gledaju. Probacu tamo kod lutrije, thx za info :)

Treba da ga posaljem kuci, posto stara radi 3 posla na 3 razlicita i treba joj laptop, a posto planiram da sebi uzmem desktop masinu - njoj cu dam ovo cudo. Njoj treba racunar koji radi, a ne da se dovija kako da joj se ne ugasi nakon sat vremena tipkanja po Excell-u (nikad nece nauciti da sejvuje dok radi, ona to na kraju :)). Zato mi ove eksterne varijante ne odgovaraju (taman posla da sa sobom vuce i stalak za rashladjivanje), pa taman da hlade na -20C.

Eniac
03. 02. 2008., 16:01
ii jel zna neko neki servis u Beogradu, nije samo hladjenje problem je kompleksnije prirode

milano
04. 02. 2008., 16:06
Preporuka za servis u Beogradu: http://www.pcklinika.co.yu/

Problem sa grejanjem lap topa resavaju za 30 eur, (tako je bar bilo pre malo jace od godinu dana), a lap top vracaju nazad u roku od 2 dana. Postoji i ekspres varijanta, mislim da je tad cena 50 eur. Garancija na popravku je ako se ne varam 6 meseci.

U ovu cenu bilo je uracunato ciscenje svake komponente i stavljanje nove termalne paste na procesor.

Ja sam bio jako zadovoljan uslugom, posle servisa nije bil ni g od grejanja.

zira
04. 02. 2008., 18:06
^ Ja imam drugacije iskustvo sa pomenutom firmom (PC Klinika), laptop odnesen na servis, nisu uspjeli da ga poprave, ali su pokusali da mi prodaju novi. Laptop kasnije odnesen kod drugog servisera (ZDE u Bulevaru) koji mislim da nije ni pokusao da ga popravlja, prilikom preuzimanja su mi greskom ponudili da kuci odnesem tudji laptop par puta vrijedniji od moga. Laptop kasnije popravio prijatelj za 15-tak minuta, bez ikakve zamjene dijelova.

curug07
05. 02. 2008., 03:44
Po vašem mišljenju koji je najbolji servis u NS za lap top??

pitchweis
19. 02. 2008., 19:40
U ovu cenu bilo je uracunato ciscenje svake komponente i stavljanje nove termalne paste na procesor.



ko ovo ne zna, zapali mu se procesor. početnici PAZITE, govori majstor :1094:

ivanhoe
19. 02. 2008., 20:38
jako cest problem sa laptopima je da upadnu dlake u ventilator, pa ga blokiraju... to se ocisti za sekund, ali opet ako vas mrzi da se sami petljate onda placajte "majstorima"...

btw, nikad mi nije bilo jasno sta je to serviser za kompove, kad tu nema sta da se servisira, pobodes komponente i to je to... ako nesto ne radi zamenis... popravke se ne rade prakticno nikada, 99% tih PC servisa ni lemilicu nema, niti bi znali da je koriste...

MorenoArdohain
19. 02. 2008., 20:40
^ Za laptop je drugacija prica.

Sasha71
12. 04. 2010., 15:04
Čišćenje prašine za 30-50€?!? Pa to je pljačka!

Čišćenje cooler-a kompresorom je suluda ideja, jer ne samo da može polomiti ventilator, nego uništiti i ploču. Kompresovan vazduh ima veliku vlažnost, pa ako ubrzo posle toga uključite laptop, eto kuršlusa.

Varijanta sa usisivačem je takođe opasna ako usisnu cev stavite na otvor samog ventilatora (ispod laptopa), jer se ventilator zavrti nenormalno velikom brzinom, što proizvodi struju (dinamo) i može doći do oštećenja naponskog dela oko ventilatora.

Ako laptop nema poseban poklopac za ventilator, najbolja varijanta je da se laptop otvori i očisti u servisu, jer postoji mnoštvo caka i glupih rešenja za rasklapanje, pa možete lako polomiti nešto ili pokidati neki konektor.

Kod nas je čišćenje 1.500 din, izvolite doći.

bluesman
12. 04. 2010., 16:38
Ja produvavam računare Kirby-jem :) ali nikada mi nije palo na pamet da to može da ošteti napon, a zvuči logično ... stvarno se zavrti ventilator ludački :)

bOkIcA
12. 04. 2010., 17:06
Ventilatori takodje imaju svoju maksimalnu brzinu okretanja, sve preko toga im osteti lezaj i drasticno i brzo skrati radni vek.
Tako da je bitno ventilator drzati zaustavljen kada se radi izduvavanje, pogotovo kompresorom.

3banchi
12. 04. 2010., 18:05
Kad se masina pregreje ja hladjenje resavam ladnim :beer:...u toj pauzi se i masina oladi ;)

nixa
12. 04. 2010., 18:13
Mnogo znači i ako pušiš pored računara.Katran udje u sve moguće pore, i onda mora baš često da se čisti.

kickloop
12. 04. 2010., 18:29
Kad se masina pregreje ja hladjenje resavam ladnim :beer:...u toj pauzi se i masina oladi ;)

^ Najbolji savet koji sam pročitao u zadnjih mesec dana