PDA

Pogčedajte punu verziju : Programerske firme u Srbiji


bluesman
03. 06. 2007., 20:42
U svetlu teme Plate PHP programera (http://www.devprotalk.com/t2007-plate-phpmysql-developera.html) mene u stvari interesuje jedno drugo pitanje:

Koje su to programerske firme u Srbiji? Neki spisak... nešto... čime se bave konkretno?

DejanVesic
03. 06. 2007., 23:07
U svetlu teme Plate PHP programera (http://www.devprotalk.com/t2007-plate-phpmysql-developera.html)Koje su to programerske firme u Srbiji? Neki spisak... nešto... čime se bave konkretno?

www.finsoft.co.yu

Struktura: preko 100 zaposlenih, od toga preko 70% programera.

Tehnologije: Oracle / VB / .Net / Java / C i C++

Proizvod: Kompletan sistem za klađenje sa odličnom kontrolom rizika (Call Centre, Web, Shops, Games etc)

Eniac
03. 06. 2007., 23:12
Spinnaker - rade sve i svasta uglavnom na enterprise nivou
Pexim, Antegra - biznis resenja

seticu se jos nekih... ovo su jedne od najvecih

kodi
03. 06. 2007., 23:17
-vast.com je u srbiji

-takodje tu su oni likovi sto rade software za banke i berze (risk simulation)
bivsi kolega radi tamo, rade u javi i c-u, znam da rade za citybank i tokijsku berzu (tako on kaze), a nema sanse da zapamtim ime firme duze od dva dana ;)

jablan
03. 06. 2007., 23:22
www.mogul.com (bivši Centus) - outsourcing za Skandinavce, uglavnom komercijalna CMS rešenja. .NET i Java. Kancelarija u Beogradu, dvadesetak ljudi.

BTW, Pexim i Antegra rade bankarski softver.

caboom
03. 06. 2007., 23:28
@kodi - yep vast.com je velikim delom u srbiji (oko 20-30tak inzenjera), a firma koju pominjes se verovatno zove fnx (oko 50-60 inzenjera ako se ne varam). od finance kuca tu su jos i teletrader, redsky financials i tenfore, koliko mi je poznato.

p.s. zabavna slucajnost je da si pomenuo firmu u kojoj trenutno radim i firmu u kojoj sam radio pre toga (u slucaju da je u pitanju fnx) :)

kodi
04. 06. 2007., 00:04
@kodi - yep vast.com je velikim delom u srbiji (oko 20-30tak inzenjera), a firma koju pominjes se verovatno zove fnx (oko 50-60 inzenjera ako se ne varam). od finance kuca tu su jos i teletrader, redsky financials i tenfore, koliko mi je poznato.

p.s. zabavna slucajnost je da si pomenuo firmu u kojoj trenutno radim i firmu u kojoj sam radio pre toga (u slucaju da je u pitanju fnx) :)

da da, fnx :D


cool, verovatno imamo par zajednickih poznanika ;)

qpele
21. 06. 2007., 15:37
U svetlu teme Plate PHP programera (http://www.devprotalk.com/t2007-plate-phpmysql-developera.html) mene u stvari interesuje jedno drugo pitanje:

Koje su to programerske firme u Srbiji? Neki spisak... nešto... čime se bave konkretno?


Dakle, i sportska kladionica Mozzart se bavi razvojem software-a.
Imamo preko 1000 zaposlenih od toga 3% u IT-u :). Sa jakom namerom da taj procenat drastično povećamo.

Razvijamo interni informacioni sistem baziran na Java tehnologijama.

Miloje Sekulic
21. 06. 2007., 16:07
Veb firme su isto programerske. Imaju po nekog dizajnera ili ga iznajmljuju a menadzment (citaj vlasnici) se bave onim sto Jablan obicno definise kao "prodaja magle" :)

jablan
21. 06. 2007., 16:15
Nemoj tako, nisam to rekao... Maglu prodaju uglavnom po forumima i konferencijama... ;) A inače je preduzetništvo pošten posao kao i svaki drugi, vrlo merljiv.

Samo nisam baš siguran da su veb firme uvek i programerske. Nekad je dovoljno iskoristiti postojeći softver da bi se napravila uspešna veb firma. Ovde u Češkoj npr. ima mali milion firmi koje prodaju sve i svašta preko neta, od elektronike do bicikala, a uopšte nemaju fizički poslovni prostor. Ali mali broj njih je stvarno i razvio taj softver koji se vrti.

Miloje Sekulic
21. 06. 2007., 17:40
Nemoj tako, nisam to rekao... Maglu prodaju uglavnom po forumima i konferencijama... ;) A inače je preduzetništvo pošten posao kao i svaki drugi, vrlo merljiv.



Iz nekog razloga sam shvatio da internet marketing, online PR, menadzment, konsalting itd :1023: kao pravoverni programer smatras prodajom magle, a to su veoma merljive stvari. Mere im se efekti :1044:


Problem u Srbiji je u tome sto (cast izuzecima) od gore nabrojenih aktivnosti mozes da prodas sajt a sve ostalo moras da "usniras" u njegovu cenu tako da ti se najvise isplati da formatiras firmu prema onome sto mozes najlakse da naplatis. Vec u prvom komsiluku nije tako. Gledao sam ponudu, koja je prihvacena, za "implementaciju online prisustva" (zavrsen citat) ispostave u Hrvatskoj veoma ozbiljne svetske kompanije gde je jednaka, povelika cifra, planirana za development (programiranje i dizajn) i za pozicioniranje na pretrazivacima.

Drugi problem je sto skoro sve veb kompanije koje poznajem u Srbiji bar 60%, a obicno i vise svojih prihoda, ostvaruju od outsourcinga (ovo nikad ne znam jesam li dobro napisao) pa je takodje logicno da drze zaposlene one ciji rad mogu najbolje da unovce.

Vec u malo daljem komsiliku nije tako. Pricao sam pre neki dan sa Samom Mirnikom, direktorom firme Renderspace (www.renderspace.si) iz Ljubljane, koji kaze da rece ad skore sve svoje prihode ostvaruju u Dezeli a to je veb firma od skoro 70 ljudi.

Miloje