PDA

Pogčedajte punu verziju : [peticija] PayPal u Srbiji


Eniac
04. 06. 2007., 18:05
Nakon mukotrpne bitke za dovodjenje PayPal servisa u Srbiju, analizirao sam sve moguce prepreke i odlucio da ne treba odustati od ovoga jer smo veoma blizu. OFAC, Sloba u Hagu (ili u grobu), Kosovo, Mladic, Karadzic i ostale politicke prepreke na zalost su jedina kocnica zasto PayPal ne moze jos uvek uci u Srbiju. Hrvatska i Bosna su nedavno dobile PayPal kao i mnoge druge drzave koje sa mnogo manjim IT potencijalom od Srbije. Zasto se ne izboriti za ono sto ce nam svima biti od velikog znacaja i sto ce nam omoguciti nesmetanu trgovinu na Internetu kao u civilizovanom svetu.

http://www.petitionspot.com/petitions/paypalserbia

Na ovoj adresi mozete potpisati peticiju za ulazak PayPal-a u Srbiju. Molio bih samo ozbiljne komentare i potpise punim imenom i prezimenom.

Takodje, svestan sam da se o ovome raspravljalo vise puta na raznim forumima i da je vec nekoliko peticija na ovu temu pokrenuto, stoga bi svaki komentar na tu temu bio suvisan.

Let's do it!

Sa ES-a... Pa kao sto covek rece pokusajmo!!!

dinke
04. 06. 2007., 18:13
"Do or DO NOT! There is no try!"

(Master Joda)

Bottom line:
Mislis da ljude iz paypala stvarno zabole za neke peticije iz neke tamo Sybirije iz koje btw imaju ogroman broj frauda?

Eniac
04. 06. 2007., 18:43
Ma koliko ovaj pokušaj na prvi pogled izgledao jalovo, verujem da ako se dovoljno alarmira masa može imati efekta. Zato, potpišite peticiju i širite svuda gde je to moguće, jer ako se mi ne borimo za svoje dobro na sve moguće načine sumnjam da će neko drugi. Ipak je to samo 5 minuta vremena, a može kasnije prilično da nam znači.

Svejedno koliko puta si se regovao ko zna gde pa nikad nisi vise otisao na taj sajt... Vredi probati

Peca
04. 06. 2007., 20:32
pa vec je bila ovakva ista peticija...

http://www.petitionspot.com/petitions/e-scg
http://www.mycity.co.yu/E-Kupovina-i-placanje/Peticija-za-paypal.html

Igor Salindrija
04. 06. 2007., 20:41
Takodje, svestan sam da se o ovome raspravljalo vise puta na raznim forumima i da je vec nekoliko peticija na ovu temu pokrenuto, stoga bi svaki komentar na tu temu bio suvisan.

Iz prethodnih peticija nije nista uradjeno i vredi pokusati ponovo, jos agresivnije. Za sve one koji odmahuju rukom ovakvim akcijama zelim da porucim da je peticija samo prvi ali neizbezni korak akcije, bez kojeg ne mozemo dalje ukoliko ne skupimo par hiljada glasova, zato je nemojte sabotirati.

MorenoArdohain
04. 06. 2007., 20:50
Mislim da bi bilo efektnije kad bi istaknutije osobe sa nasih Internet prostora napisali zajednicko saopstenje/molbu i poslali PayPal-u.
U potpisu bi stajala imena i kratke informacije o njima.

Pomenimo samo Iliju, nema ko nije cuo za ActiveCollab. Ima verovatno jos ljudi koji imaju ili su imali neki uticaj vani, samo sto mi trenutno ne padaju na pamet.

Igor Salindrija
04. 06. 2007., 20:58
To je svakako jedan od koraka ali ne i prvi. Koliko god bio istaknut, njima je bitna brojnost interesenata.

MorenoArdohain
04. 06. 2007., 21:04
Sorry, ali te online peticije nemaju ama nikakvu vrednost niti uticaja - ko garantuje da su potpisnici "pravi"? Ko garantuje identitet potpisnika? Svako moze da dodje i upise se 100 puta.

To znaju i veliki igraci, ne treba se zamajavati sa tim.

Igor Salindrija
04. 06. 2007., 21:12
Na internetu nista nije 100% secure, ali pored svakog imena imas IP adresu, sto opet nije 100% secure ali koliko toliko znaci. Kada skupimo 1000-2000 glasova, lako je obratiti se PayPal-u, bio uticajan ili ne. Ovako, ne bi me cudilo da gospoda misli da u Srbiji vlada glad i da uvodjenje PayPal-a nije uzeto u razmatranje ni u bliskoj buducnosti. Kada imas kakvu takvu osnovu, stvari dobijaju smisao.

Eniac
04. 06. 2007., 21:27
a i kao sto sam rekao treba konstantno obavestavati javnost o tome, i pokretati inicijativu, jednom ce upaliti a ja verujem da ce to biti u skorije vreme. Svi ste svesni situacije koliko bi ovo pomoglo domacem Internetu, tako da bi bilo zaista lepo da pomognete celu inicijativu i koliko je moguce obavestite ljude o istoj... hvala

ReLaX
04. 06. 2007., 22:15
Nije tesko potpisati se i proslediti vest! Pa hajmo onda, treba pokusavati i pokusavati i pokusavati!

Dušan Dželebdžić
05. 06. 2007., 09:40
Slažem se da treba biti uporan, ali samo u stvarima koje mogu biti korisne. Traćite vreme i resurse. Ako je Visa Int'l tražila od Paypala da nas primi (bar sam tako negde pročitao), a oni još uvek ne pomišljaju na to, teško da će peticija koju je potpisalo 150 anonimusa imati bilo kakvog efekta.

ReLaX
05. 06. 2007., 10:39
Pa ovo nije bas neko trosenje vremena i resursa!

Eniac
05. 06. 2007., 19:41
Posto je o peticiji pisano na mnogo foruma mnogi su se zapitali koliko zapravo ima zemalja ako je PayPal sistem ukljuceno 190. (https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-approved-signup-countries-outside)

Odgovor je:

http://geography.about.com/cs/countries/a/numbercountries.htm

ukupno 194 :please:

ukupno po SAD = 193

Ukupno clanica UN = 192

Pa, vidite koliko smo mi u stvari rupa :(

zira
05. 06. 2007., 19:53
Mozda ja ne razumijem sustinu (vrlo moguce), ali zar jedan dio problema ne lezi u nasim komsijama, prijateljima, sugradjanima i slicno koji kradu na internetu i to rade nekaznjeno? Cisto me interesuje da li je to tacno i ako jeste zasto aktivnosti povodm PayPal peticije ne idu u tom smjeru, da se lociraju i kazne takvi ljudi, a ne na moljakanje da nam neko pruzi neku komercijalnu uslugu. Ili je u stvari problem samo u PayPalu, mi smo skroz OK?

Eniac
05. 06. 2007., 22:46
^istina, ali opet nije se to samo kod nas radilo...

Dejan Bizinger
06. 06. 2007., 10:29
Evo, moj mali doprinos (http://blog.b92.net/text/81/%C4%8Cekaju%C4%87i%20Paypal/) a sad cu i da potpisem peticiju.

MorenoArdohain
07. 06. 2007., 01:35
Evo i njihovog odgovora:

Hello, my name is Christine and I am happy to assist you with your question
regarding establishing PayPal in Serbia.

At this time, we do not offer our services in Serbia. There are many
country regulations that must be met and decided before we are able to
offer services in a country. We are constantly working on offering more
countries our services but, this process does take time and has to be
followed by strict guidelines for each country.

I do understand your frustration regarding not being able to use PayPal at
this time. Hopefully, we will offer services to Serbia soon but, I do not
have a timeframe at all.

Thank you for your time.

Eniac
07. 06. 2007., 01:40
odakle ti ovaj odgovor?

MorenoArdohain
07. 06. 2007., 01:42
Kontaktirao ih direkt.

nixa
07. 06. 2007., 01:50
i bi baš kao što sam napisao
http://blog.nixa.co.yu/arhiva/26/paypal-i-srbija-moje-vidjenje/

ivanhoe
07. 06. 2007., 03:56
ma PayPal ne radi u gomili zamalja koje su daleko ispred nas sto se bankarske i zakonske regulative i sigurnosti tice, velicinu trzista da ne pominjem... a cak i u americi zestoko smaraju oko pravila i brzi su na blokiranju accounta... tako da ima jos mnogo vode da protece dok oni stignu ovde...

gastonr
07. 06. 2007., 09:13
Kontaktirao ih direkt.

Ja sam dobio sličan odgovor, kada sam ih kontaktirao pre nekoliko meseci. So... Dok se poslovanje, zakoni i slične lepote, kod nas ne "unormale" :) ništa od PayPal-a, na žalost.

poz,
GR

Eniac
07. 06. 2007., 12:37
A i oni imaju templejt odgovore jer dobijaju gomilu ovakvih mailova svaki dan...

caboom
07. 06. 2007., 12:52
hm... igrom slucaja kod nas trenutno radi lik koji je bio head prod. management-a za fraud/risk management u paypal-u i bottom line jednog kratkog razgovora sa njim na pomenutu temu je: dream on.
stepen rizika i velicine trzista je trenutno izuzetno neisplativ da bi paypal trosio svoje resurse i mislim da je besmisleno pisati peticije paypal-u vec se treba obratiti na lokalne adrese, posto je glavni problem primitivno stanje u kojem se nalazi domace bankarstvo i generalno ova drzava, ali to je vec druga prica. nije koren problema u paypal-u, vec kod nas.

MorenoArdohain
07. 06. 2007., 13:04
@Eniac, prvi put sam dobio sablonski odgovor, ovo je drugi reply (kad sam im rekao da nisam zadovoljan odgovorom i da objasne u cemu je u stvari prob).

conica
01. 10. 2007., 01:21
hm... igrom slucaja kod nas trenutno radi lik koji je bio head prod. management-a za fraud/risk management u paypal-u i bottom line jednog kratkog razgovora sa njim na pomenutu temu je: dream on.
stepen rizika i velicine trzista je trenutno izuzetno neisplativ da bi paypal trosio svoje resurse i mislim da je besmisleno pisati peticije paypal-u vec se treba obratiti na lokalne adrese, posto je glavni problem primitivno stanje u kojem se nalazi domace bankarstvo i generalno ova drzava, ali to je vec druga prica. nije koren problema u paypal-u, vec kod nas.

true.... pored svih regulativa, NBS jednostavno NECE da dozvoli bilo kakav protok novca koji nije pod njihovom kontrolom i koji ne mogu da oporezuju..
jednostavno nije im u interesu da skinu svoj monopol nad protokom novca

Djuki
01. 10. 2007., 01:28
Da li je trač ili istina ?
http://blog.avramovic.info/2007/09/30/paypal-u-srbiji-do-kraja-2007-godine/

conica
01. 10. 2007., 01:31
mozda i bude ali samo za placanje, ne i za naplatu..isto tako je i u BIH, HR a tako ce biti u Crnoj Gori

edit: i Slovenija i Madjarska kako mi je upravo javio prijatelj

Dragan Varagić
01. 10. 2007., 08:38
Ono što ja znam jeste da nekoliko veoma ozbiljnih ovdašnjih firmi već mesecima pregovaraju da budu neka vrsta predstavništva za PayPal, odnosno da obezbede varijantu što sigurnijeg poslovanja ovog sistema. Ne bi me začudilo da nekome u tome i uspe uskoro.

robi-bobi
01. 10. 2007., 11:29
pocetkom godine je u bugarskoj bilo moguce placanje, od pre neki dan i dobijanje para

drzim vam palceve

P.S. i odmah imam jednog prijatelja kome je blokiran account jer je dobio 500$ u jednoj tranzakciji
razblokiran je cak nakon sto je posiljaoc poslao fotokopiju nekog ID, zatim je i prijatelj slao 2-3 dokumenta
bljak!
meni je moneybookers strava, steta sto nije rasprostranjeniji
naravno 2co je uvek tu, al problem je kad amer kaze - paypal only
:(