PDA

Pogčedajte punu verziju : Java igre na mobilnom telefonu...


LiquidBrain
05. 06. 2007., 09:03
Pozdrav ljudi, ne znam da li sam pgodio gde da postujem ovo ali ajde... :)

Imam problem sa slanjem Java igrica na mobilne telefone, konkretno ne mogu da nadjem nishta vezano za to kako telefoni downloaduju igru (koji content-type) je potreban a bi telefon prepoznao download kao java aplikaciju, i problem sa razvrstavanjem koji telefon podrzava koju igru, znaci nigde ne pishe :( To jest, kako da znam da neki telefon podrzava neku igru...


Nadam se da nisam smorio, hvala.

srdjan
05. 06. 2007., 10:35
Na web sajtu treba da imas definisane sledece MIME types i extenzije

application/java-archive jar
text/vnd.sun.j2me.app-descriptor jad

Sto se tice razvrstavanja po modelima telefona, welcome to the club :confused:

To se radi preko HTTP_USER_AGENT polja, donekle listu imas na http://www.club-java.com/TastePhone/J2ME/MIDP_mobile.jsp

(podatke sa club-java.com uzeti sa rezervom, recimo da su 99% tacni)

LiquidBrain
05. 06. 2007., 11:03
Ali sada sam zbunjen, koji fajl ja saljem korisniku kada downloaduje java aplikaciju...?? jad ili jar?!? ili oba?

srdjan
05. 06. 2007., 11:17
Ali sada sam zbunjen, koji fajl ja saljem korisniku kada downloaduje java aplikaciju...?? jad ili jar?!? ili oba?

Ti saljes korisniku link na JAD (npr wap push SMS poruke) ili na WAP sajtu kliknes na link "igra" koji pokazuje na IGRA.JAD fajl

JAD ti je Java Application Descriptor i u njemu se nalaze razne informacije o samom programu (JAR-u) ukljucujuci i link na JAR, kako bi telefon znao odakle da skine program.

Teoretski mogao bi da saljes samo JAR, koji u sebi vec ima te informacije u fajlu MANIFEST.MF.

Medjutim ovo je problem jer JAR moze biti i vise stotina KB, tek da bi posle downloada (po ceni GPRS-a) shvatio da telefon ne podrzava neke stvari koje aplikacija zahteva.

LiquidBrain
05. 06. 2007., 12:48
Hvala Puno!!!!:1040::1040: