PDA

Pogčedajte punu verziju : Upgrade na 3.5.0


bluesman
25. 10. 2005., 22:14
Eto, nije bolelo, let's hope for the best :)

Za svaki slucaj sam napravio backup svega...

Ilija Studen
25. 10. 2005., 22:19
Cool. Koje su nove mogućnosti (osim sakrivanja avatara :p )?

bluesman
25. 10. 2005., 22:28
Nisam gledao spisak novih features - samo sam instalirao kao plavusha :)

Koliko sam video, ima AJAX (bar se tako zovu neki fajlovi), a ovo za avatar nisam ni primetio, bas gledam, pomislio sam da je frka sa nekim pathovima... :)

noviKorisnik
25. 10. 2005., 22:47
http://www.vbulletin.com/forum/showthread.php?postid=972250#post972250

AJAX edited... hehehe, pozdrav šegrtu :-)

bluesman
25. 10. 2005., 23:03
vBulletin 3.5.0 supports saving profile pictures in the file system.

If you currently have Custom Avatars stored in the filesystem, you need to move them back to the Database and then move them back out to the filesystem. This will also move profile pictures out to the filesysyem. If you don't do this, your users will need to reupload their profile pictures.

Sve ovo sam uradio i nista

boccio
25. 10. 2005., 23:49
Koliko sam video, ima AJAX (bar se tako zovu neki fajlovi)
ajax bi trebalo da odradjuje deo oko editovanja postova i quick-reply... da se otvaraju "inline" u okviru samog boksa (table) gde je post. A to nesto ne vidim ovde? Mozda treba da se cacka nesto...

bluesman
25. 10. 2005., 23:54
Evo čačkam :)

bluesman
26. 10. 2005., 00:00
Provalio sam u čemu je problem sa avatarima... problem je što su promenjeni templates i za Style koji smo napravili ne prikazuje avatare (i još neke stvari) zato sam obrisao DevProTalk style i postavio sve na default.

Evo sad imaš i ajax :)

Jebi ga.

nixa
26. 10. 2005., 01:53
Samo morace jos neke stvari da se srede pa da bude superB :)

p.s. boccio vidis da ispunjavamo obecanja ;)

bluesman
26. 10. 2005., 02:07
Evo meni bilo dosadno pa sam napravio novi template.

Za one koji se gnusaju <table> - promenio sam - nema tabela u prikazu thread-a :)

Malo sam uzeleneo, nadam se da nije problem :)

nixa
26. 10. 2005., 02:44
pogledajte malo kakvi su sada likovi :)
http://www.devprotalk.com/t306-upgrade-na-350.html

nixa
26. 10. 2005., 02:55
Molimo sve članove da ukoliko primete neki bug ,odmah ga postuju u ovoj temi

noviKorisnik
26. 10. 2005., 07:51
hm, ne bih sada da testiram otvaranjem nove teme, da li bi možda bilo problema ako bi naslov teme bio "p4 odlazi u penziju"? Koliko vidim - "p" pa broj - predstavlja šemu za straničenje tema s više odgovora, kao http://www.devprotalk.com/t124-p2-cinculiranje-popupa.html

mungos
26. 10. 2005., 09:43
ubi u oči ovo zelenilo jutros :(

sto se tice ajax foruma, Vanilla je super: http://getvanilla.com/

oliver78
26. 10. 2005., 10:03
Avatar i podaci o korisniku zauzimaju mnogo mesta, tako da malo ostaje za ono najvaznije POSTOVE.

FF 1.04

Dragan Babić
26. 10. 2005., 10:04
zelena je totalno kriminalna :D

dinke
26. 10. 2005., 10:25
Quick reply kod mene ne radi (Mozilla Firefox 1.0.6).

Jel postoji mogucnost da vratim onu plavu temu ;) ?

noviKorisnik
26. 10. 2005., 10:39
Quick reply kod mene ne radi (Mozilla Firefox 1.0.6).
Testing... Mozilla Firefox 1.0.6... Quick Reply...

Hehe, ne da radi... ko čaša ;-) - ajaxovano... baš kao i ovo editovanje porukice

Nego, kod ovog ajax editovanja nema napomene o izmeni . . . odnosno ima, pardon, ali kao da radi po raspoloženju :-)
Jel postoji mogucnost da vratim onu plavu temu ;) ?
Aha... odeš na KKT, pa "Izmenite opcije", pa biraš skin dole... "Izgled foruma" (vBulletin)

Ilija Studen
26. 10. 2005., 11:43
Kako mi je sad sve neobično, posebno ovaj trip sa avatarima i podacima. Zelena je skroz OK, samo ne ide uz logo :p

PS: Vanilla izgleda super. Forum za koji se ne vidi iz aviona da je forum (malo su smorili pošto svi liče jedni na drugi).

bluesman
26. 10. 2005., 12:36
Koji ste smorovi "da vratimo ono plavo..." :) Šta ste se uplašili zato što ne liči na 99.99% foruma :)

Izaberite u svom profilu VBuletin temu pa pichite plavo, smorovi jedni plavi. :) Zelena je boja koja opušta... A za quick reply treba da se klikne prvo, nije enabled po default-u. Oni koji su imali problema su vukli iz cache, probajte refresh na nekoj strani.

Logo nije logo nego provremeno rešenje dok se ne izabere logo, a avatar i podaci zauzimaju manje mesta nego ranije samo vam se čini, naročito za kratke poruke kakvih je 60%.

Br@nkoR
26. 10. 2005., 12:52
Ova tema se malo čudo ponaša u IE. :)
Postovi u kojima se nalaze citati ili kod na početku, počinju od kraja box-a sa informacijama o korisniku.


edit: he he.. Na probnom radu

dinke
26. 10. 2005., 13:02
@bluesman
Cenim tvoj trud, ali zelena tema je meni uzasna, a ti kako hoces :) Anyway, ja sam se vratio na vbulletin default temu.

P.S. Obrisao sam cache i quick reply sada radi.
P.P.S A radi i Ajax editing :)

bluesman
26. 10. 2005., 13:31
Pa to ti kazem - samo "refresh".

Ja sam se cudio zasto nista ne radi, kad ono toliko su promenili template da nema veze sa onim ranije (iako izgleda isto na prvi pogled)

Sto se zelene tice... "zeleno, volim te zeleno" (Lorka, mislim :))

I i nije bio neki trud, 1/2 sata kada sam ionako bio smoren drugim stvarima :) Salim se, znas i sam da volim plavo, ali daj malo da promenimo. Sada sam u nekoj radikalno ekstremnoj fazi pa volim da menjam sve na sta sam navikao, tako je nastradao i DPT :)

[nq]
26. 10. 2005., 15:21
Samo da kazem da mi se zelena svidja. Ja volim zeleno.

Ali mi je gadan trip sa avatarima i podacima, nekako sve "visi"

poz

p.s. i mogli bi smajlije da promenite....... kad smo vec kod njih ne mogu da kliknem na iste ;)

ff 1.06

bluesman
26. 10. 2005., 15:25
Napravio sam i novu temu "DevProTalk blue" pa vidite kome se vise svidja ovako. To za smajlije nemam pojma - tu nisam nista dirao.

nixa
26. 10. 2005., 15:56
problem oko editora se javlja zbog toga sto je u keshiran stari js fajl,bez ajax funkcija ,a smajlije ....pa promenicemo ... treba da se nadje neki dobar smile pack za vbulletin

oliver
26. 10. 2005., 17:30
Not Found

The requested URL /$vboptions[bburl]/login.php was not found on this server.


Neko je zeznuo config :P

(promasio pass, pa kliknuo na link u poruci koju sam dobio... valjda je bio lost pass)

bluesman
26. 10. 2005., 18:52
Niko to nije dirao, jedino sto je menjano je CSS i display template (forumbits, postbits). Nista drugo. Ne znam odakle ta poruka? To je na lost password?

Mozda je problem onaj url plugin koji smo juce stavili, koji pravi ove "SE friendly" url-ove?

bluesman
26. 10. 2005., 19:18
I popljuvaste ono zeleno, niko ni rec da kaze za ovu novu temu? :)

nixa
26. 10. 2005., 19:49
Meni je ql ova plava :) mada drzim ovu zelenu :)

dinke
26. 10. 2005., 20:24
Da, odlicna je ova plava, stavio sam je kao default.

Izvini, zaboravih da te pohvalim :)

[nq]
26. 10. 2005., 21:14
Meni je zelena bila ok. A i ovo je ok.

Nazalost ja i dalje ne mogu da kliknem na smajlije :)

noviKorisnik
26. 10. 2005., 21:17
Nisam upućen... o kakvom kliktanju na smajlije je reč?

boccio
26. 10. 2005., 21:49
nova tema je super ... :) moram da priznam da mi se od svih vB koje sam video najvise svidja :P

[nq]
26. 10. 2005., 22:04
pa kad odgovaras na poruku smajliji sa desne strane.

noviKorisnik
26. 10. 2005., 22:18
A to, ... probao sam, radi, mada ih ja otkucavam ručno :-D

mungos
26. 10. 2005., 22:22
blues, da nisi inspiraciju za ovaj novi dizajn trazio na http://www.garden.co.yu/ i http://www.poljoprivreda.info/ :)

nixa
26. 10. 2005., 22:44
mislim da nije :)

bluesman
26. 10. 2005., 23:28
blues, da nisi inspiraciju za ovaj novi dizajn trazio na http://www.garden.co.yu/ i http://www.poljoprivreda.info/ :)

Dobro je, tamo negde 93, 94 su me optuživali da stavljam "muslimanske boje" kad god sam stavio makar i jednu zelenu tačkicu... bolje sam prošao ovaj put :)

Ne nisam, nego mi je muka - gde god odem na neki forum - on plav. Kao da ne postoji druga boja. Pošto ste takvi konformisti, napravio sam vam i plavu temu. :)

bluesman
26. 10. 2005., 23:29
nova tema je super ... :) moram da priznam da mi se od svih vB koje sam video najvise svidja :P

Hvala boccio, ti si moj drug :)

dinke
26. 10. 2005., 23:31
Vau, da li ste probali novu ajaxoliku "naprednu pretragu" :) ?

Recimo, krenes da kucas korisnicko ime (npr "boc") i posle dve, tri sekunde tamo vec stoji boccio.

Iskreno, do sada sam (ponajvise zbog obaveza) poprilicno ignorisao ajax. Ali sada kada vidim sta sve radi, moracu malo da "nahvatam" vremena da ga proucim kako treba.

oliver
27. 10. 2005., 00:04
Niko to nije dirao, jedino sto je menjano je CSS i display template (forumbits, postbits). Nista drugo. Ne znam odakle ta poruka? To je na lost password?

Mozda je problem onaj url plugin koji smo juce stavili, koji pravi ove "SE friendly" url-ove?

Ako te ne mrzi, izloguj se pa probaj da se logujes ali PROMASI pass :)

[...]Zaboravili ste lozinku? Kliknite ovde!

"ovde" vodi na url koji sam ostavio u prvoj poruci :)

Btw, na istoj stranici ima jos jedan "bug" :)
Iskoristili ste $strikes od 5 pokušaja prijave.

Ilija Studen
27. 10. 2005., 13:35
Ne nisam, nego mi je muka - gde god odem na neki forum - on plav. Kao da ne postoji druga boja

To je zato što je mnogo lakše insalirati forum nego napraviti dobru temu za isti. Plus je većini smor da pravi teme, a koincidencija je što najpopularniji forumu dolaze sa plavom default temom (vB, IPB, phpBB).

Kad ti dosade plavi forumu otidi na ES da se odmoriš :p i iznerviraš...

bluesman
27. 10. 2005., 15:13
Tu smo pricu zavrsili, zar n[e(s)]? :)

Kada budem imao malo vremena promenicu i forum display, quick reply...

Ilija Studen
27. 10. 2005., 15:18
Tu smo pricu zavrsili, zar n[e(s)]? :)

Probao sam da se setim foruma koji nije plav pa mi je prvi na pamet pao dotični ;)

bluesman
27. 10. 2005., 21:59
E, sad sam provalio jos jednu foru (naravno slucajno :))

Kada sma otisao na nove poruke, kliknuo sam 2 puta na nsalov poruke i otvorio mi se input, tako da sam jednim duplik klikom promenio naslov teme iz ".htaccess uslov" u ".htaccess". Pretty cool :)

noviKorisnik
27. 10. 2005., 22:31
Jes baš, kad si admin. Nego daj otkrij koju foru za nas obične smrtnike (vidim da već svi redom pucaju na ajax - pročitao sam negde - "Ajax changes your bathrooms and kitchens from dirty to clean." :-).

Thread title editing on forumdisplay via AJAX
Thread opening and closing on forumdisplay via AJAX
Super-Quick Reply on showthread via AJAX
Inline post edit on showthread via AJAX
Username suggestion for PM recipients and search by user via AJAX

bluesman
28. 10. 2005., 00:12
Ne znam na koje fore mislis? Imas source :)

noviKorisnik
28. 10. 2005., 01:38
Nemam source. Mislim na mogućnosti koje možemo da koristimo a još nemamo pojma o tome - poput "find as you tipe" fore u Naprednoj pretrazi.

Ove tačkice sam kopirao iz onog posta s (valjda) kompletnim spiskom novosti koje donosi v.3.5.0, a gde se pominje ajax.

Krivo mi je što izgleda da nema AJAX Preview Post, već sam se navikao na to u Simple Machines Forumu.

oliver
28. 10. 2005., 09:39
E, slucajno skontah da ovaj zeleni skin na 800x600 ima horizontalni scroll :)

Glavna navigacija (korisnicka kt, itd) je malko presiroka, kontam da bi umjesto "Pitanja i odgovori" moglo biti "Pomoc" i/ili umjesto "spisak clanova" da bude jednostavno "clanovi". A? :)

bluesman
28. 10. 2005., 10:45
@nk: iskreno nisam ulazio u te detalje "what's new", dobio sam od nixe upgrade, a ajax sam primetio po imenu fajlova koje sam uploadovao. I ja provaljujem "fore" usput i slucajno, a iskreno, posto ni u prethodnoj verziji nisam "kopao" nisam siguran da li je nesto bilo u prethodoj verziji ili ne :)

Ono sto se meni svidja je sto jedan takav glomazan i nezgrapan sistem (na prvi pogled) radi ipak super brzo. Ok, mozda je to zato sto nema 500 online clanova u svakom trenutku, ali cinjenica je da sve funcionise prilicno glatko.

Ilija Studen
28. 10. 2005., 16:18
IPB i vB su savršeno optimizovani za veliki broj hitova. Šta misliš kako je forumima kao što je SitePoint (isto vB) i koji imaju po par stotina članova istovremeno online?

Ono što znam je da se za IPB recimo mogu konfigurisati koje upite da radi, a koje ne kako bi se uštedelo na proceserskom vremenu (dotle su išli), plus keširanje itd itd itd.

noviKorisnik
28. 10. 2005., 20:13
Najteže je developera privoliti da koristi softver :-) To je veliki korak, inače bi glavna tema bila, kao što negde jeste, kako naterati forum da radi. Ovaj radi, i to dobro, pa može da se priča i o drugim stvarima.

nixa
28. 10. 2005., 20:15
Ma to je da kažem pouka koju sam pokupio sa ES-a,tamo su pola vremena provodili na to da srede ovo/ono .. load ,server drz nedaj ... mislim lepo tim ljudi radi na ovom vBulletin softveru i samo kad naprave neku ver koja nije "RC" lepo samo uploadujes ( od ove verzije samo jedan xml file ) i sredis sve ... Kao sto spomenu Ilija ovaj vBulletin stoji na nekim najvecim forumima na svetu ...