PDA

Pogčedajte punu verziju : Projekat: Kadrovi.com - Oglasi za posao i berza kadrova


Goran Cirkovic
17. 06. 2007., 16:19
Premijerno na Devprotalk-u promocija servisa Kadrovi.com

Kadrovi.com - Oglasi za posao i berza kadrova (http://www.kadrovi.com)

Odmah da kažem da nije "jedan od hiljadu istih" jer smo na njemu moj prijatelj Igor Milojević i ja radili punih šest meseci.

To je zapravo web servis koji na znatno lakši način omogućava spajanje kadrova i poslodavaca, na jedan novi način pun zanimljivih rešenja. Spletom okolnosti, u jako kratkom vemenskom periodu, našao sam se u ulozi i kandidata koji traži posao i poslodavca koji prima biografije drugih kandidata.

Uvideo sam da u Srbiji ne postoji takav servis koji će skratiti muke i kadrovima i poslodavcima u svojim aktivnostima. Postojeći su suviše haotični, heterogeni po strukturi i formi. Trudili smo se da napravimo sajt koji je, može se reći, na putu da postane pravi web 2.0 (sledeća verzija).

Šta je revolucionarno?

Jednom rečju, ovde se izbegava sporog attachovanja CV-a i vođenje evidencije kome ste i kada aplicirali, lakše je da sve to izvede jednim klikom ili još lakše je da servis automatski pošalje Vaš CV na aktivne i buduće konkurse iz Vaše struke i grada.

Takođe, svoj CV u PDF formatu koji servis sam kreira možete poslati jednostavnim ukucavanjem e-mail adrese a razvijamo i wap servis preko koga će kandidati moći ne samo da vide ponudu poslova već i da apliciraju na konkurse.

S druge strane, poslodavcima su ponuđene napredne usluge kao što su jednostavno kreiranje konkursa a ne slanje e-mailom, pretraga i filtriranje berze kandidata, automatko izdavanjanje profaktura i faktura i korišćenje usluga putem kredita.

U promotivnom periodu koji će trajati do 1. septebra, sve usluge će biti potpuno besplatne dok se kasnije očekuje do tri puta niže cene od konkurentnih servisa iz razloga apsolutne automatizacije.

S poslovne strane gledano, naprednije a jeftinije usluge će same potisnuti konkurenciju. Zamislite samo koliko je radnika potrebno za prijem, obradu i objavljivanje konkursa, za ručno kreiranje i slanje profaktura i evidenciju plaćanja, izdavanje i slanje faktura i administriranje sajta.

Na našem sajtu usluge se odrađuju real-time (izdavanje profaktura, kreiranje konkursa, unos i pregled biografija) a poslodavci u svakom trenutku imaju uvid u statistiku rada.

Planovi?

Planovi za blisku budućnost su naravno osvajanje domaćeg tržišta. S obzirom da imamo nekoliko jakih sponzora u najavi koji će podržati naš projekat, mislim da ćemo u tome veoma brzo uspeti.

Dalji planovi se odnose na pronalaženje partnera u ex YU okruženju i prilagođavanje aplikacije tim tržištima kao i pokretanje globalne verzije u toku letnjih odmora.

Pozivam sve web majstore da nam pošalju svoje komentare i sugestije kao i predloge za konkretnu saradnju.

Goran Ćirković & Igor Milojević
www.kadrovi.com

caiser
17. 06. 2007., 17:20
Ja bih rec revolucionarno upotrebljavao vrlo pazljivo. Pogotovo sto nisam uspeo da nadjem nista sto sajtovi tog tipa vec nemaju. :)

zira
17. 06. 2007., 17:22
Cao Gorane i dobrodosao.

Cestitam na projektu koga ste zapoceli i zelim vam puno srece i uspjeha, te puno novih zaposlenih radnika preko vaseg sajta! :)

Posto sam vise puta bio u situaciji u kojoj ste vi sada (nadam se da cu opet :), vjerujem da vam vise od tapsanja po ramenu koriste primjedbe i kritike, pa evo nekih:

1. Treba poraditi na dizajnu (posaosada.com mi mnogo zrelije izgleda)

2. Treba poraditi na navigaciji

3. Previse pitanja u startu pri pravljenju CV-a

4. Pitanja o polu i broju dece?! Da li je posebno ovo drugo stvarno potrebno. Cak, da li je dozvoljeno pitati, znam da po nekim stranim zakonima nije, ne znam kako je kod nas, ali bi se svakako moglo iskoristiti u diskiminatorske svrhe, ne znam zasto drugo?

5. Select box za gradove kod pravljenja CV-a nije user friendly ovakav kakav je

6. Logo sa strelicom mi se ne dopada, zbunjuje, jer izgleda isto kao strelica mog misa.

7. GIF slika NOVI OGLAS ubija u oci.

8. Listing poslova u lijevoj koloni predugacak, bez potrebe otvara prvi posao.

9. Ko su ljudi na slikama u lijevoj koloni u vrhu, zbunjuju?

10. Dugme Aplicirajte na stranici sa poslom nije na zgodnom mjestu.

11. CAPTCHA slike u formularima su previse necitke.

12. Pretraga po kljucnim rijecima nedostaje.

13. Kakve veze ima disko kugla na stranici za preporuku? :)

14. Zasto "u obavezi ste da se ulogujete bar jedanput u toku 30 dana" i sta ako se ne uloguje?!

15. [ ] Vojna obaveza - da li ovo znaci da covjek ima obavezu ili da se rijesio te obaveze?

16. Zasto ne dozvolite prijavljivanje u vise od jedne kategorije?


Eto...
Sretno!

Edit: i slozio bih se sa caiserom, ne bih bas rekao revolucija, ali imate potencijala.

Edit 2: uh, imate nesto sto ste ostavili potpuno otvoreno, poslao sam ti PM

Goran Cirkovic
17. 06. 2007., 17:47
1. Zasto "u obavezi ste da se ulogujete bar jedanput u toku 30 dana" i sta ako se ne uloguje?!

2. Vojna obaveza - da li ovo znaci da covjek ima obavezu ili da se rijesio te obaveze? Brak, deca...

3. Logo sa strelicom mi se ne dopada, zbunjuje, jer izgleda isto kao strelica mog misa.

4. Pretraga po kljucnim rijecima nedostaje.

5. Previse pitanja u startu pri pravljenju CV-a

6. Zasto ne dozvolite prijavljivanje u vise od jedne kategorije?


1. Zbog ažurnosti baze kadrova. Nelogovanje ne znači brisanje već samo deaktiviranje CV-a. 30 dana je dovoljno.

2. Kao što rekoh, ovo je na osnovu realnih situacija na razgovorima. Iako ulaze u privatnost kandidata, poslodavci gotovo uvek postavljaju upravo ova pitanja na kraju razgovora. Mene su to pitali na 90% razgovora.

3. Objavićemo konkurs za logo.

4. U sledećoj verziji, za sada mislimo da nema potrebe jer ukoliko tražite po kategoriji i gradovima, izlistaće se max 10 konkursa. Vas ne interesuje konkurs u Kruševcu već u BGu, npr.

5. To je 2 minuta, ako imate više žaba na stolu, progutajte prvo najveću :) CV kasnije možete izmeniti ili dopuniti...

6. Razmislićemo o ovome.

Revolucionarno - ok, nije sve ali ima potencijala. Nisam siguran da ostali servisi imaju automatsko apliciranje (servis aplicira umesto vas za vreme Vašeg odmora), generisanje PDF fajla CV-a i slanje istog, wap apliciranje i naprednu pretragu kandidata. Slažem se da pomak nije veliki, ali jeste bar malo.

Sam znam koliko sam vremena izgubio šaljući CV, i na kraju nisam bio siguran da li sam poslao na sve koje sam hteo... Iz ugla poslodavca, meni se lično desilo, da mi isti čovek aplicira 2-3 puta jer je oglas na sajtu bio mesec dana. Ovde se isključuje mogućnost apliciranja ukoliko ste već aplicirali a postoji i statistika apliciranja i slanja CV-a preko forme za slanje.

Milos Vukotic
17. 06. 2007., 18:35
Sa srećom! :)

Dobronamjerno gunđanje:
Ukoliko, kao poslodavac, unesem neki labav kriterijum za pretragu, izlazi poduža lista kandidata koji ispunjavaju uslove...
Interesuje me (a, vjeruj mi, itekako će interesovati ljude koji traže posao :) ) po kojem kriterijumu je sortiran taj spisak?
Vidim da nije ni po azbuci/abecedi, ni po stručnoj spremi, ni po radnom iskustvu...
U svakom slučaju, prevenciju eventualnog problema* ćeš najbolje odraditi ako u početnoj formi za pretragu ubaciš opciju "Sortiraj rezultate po:".


*Ja bih očekivao probleme s ovim "pravdoljubivim" tipovima što svuda vide namještaljke i "dranje poštenog naroda". Primjere možeš vidjeti u npr. komentarima na Dinketovom blogu (http://www.dinke.net/blog/2007/04/25/posao-za-php-programere/sr/).

phatsa
17. 06. 2007., 18:36
imate nesto sto ste ostavili potpuno otvoreno, poslao sam ti PM

hvala na podsećanju, to su samo html verzije, još nije urađen php za to.

11. CAPTCHA slike u formularima su previse necitke.

da, možda i jesu, malo smo namerno zabrljali sliku zbog botova, treba tu naći neki kompromis.

4. Pitanja o polu i broju dece?!

Pitanje o polu se postavilo čisto da bi softver mogao da napravi razliku, naravno da će poslodavac da to zaključi iz imena.

Pozdrav i hvala na analizi!

phatsa
17. 06. 2007., 18:44
Interesuje me (a, vjeruj mi, itekako će interesovati ljude koji traže posao :) ) po kojem kriterijumu je sortiran taj spisak?
Vidim da nije ni po azbuci/abecedi, ni po stručnoj spremi, ni po radnom iskustvu...
U svakom slučaju, prevenciju eventualnog problema* ćeš najbolje odraditi ako u početnoj formi za pretragu ubaciš opciju "Sortiraj rezultate po:".


Hvala!

Spisak izlazi (za sada) po Id kandidata ASC. Jeste dobar predlog da se zada redosled sortiranja prilikom prikaza rezultata.

Konkursi za posao izlaze po id oglasa DESC.

phatsa
17. 06. 2007., 19:54
Naravno, da ne propustim,

do 01.09.2007 će sve usluge sajta biti besplatne, pa ako neko ima potrebu da oglasi radno mesto na našem sajtu, to može uraditi potpuno free, samo se registrujte kao poslodavac. Možete postaviti podatke o firmi, logotip i oglase za radna mesta po želji. Kandidati vam mogu aplicirati na konkurs (šalje vam se CV u PDF formatu), a pojedinog kandidata možete "otključati" i takođe dobiti njegov PDF CV.

Pozdrav!

Goran Cirkovic
17. 06. 2007., 22:50
Zira, hvala na svim komentarima, ispravili smo napomene koliko smo mogli.

Pitanje lose navigacije i ovih slicica spajam jednim odgovorom: zato smo i postavili slicice da bi navigacija bila laksa. Mada, po meni ovo je krajnje jednostavno za upotrebu...

zira
17. 06. 2007., 23:33
Nema na cemu.

Jos jedna sitnica: ne dopada mi se kada na sajtu postoji forum koji koristi sopstvenu bazu clanova i zahtijeva registraciju za slanje poruke, ako vec sajt zahtijeva registraciju. Nije previse tesko uraditi sinhronizaciju, tako da jednom registrovani korisnik moze da koristi i forum i da ima svoj CV.

Dzordz
17. 06. 2007., 23:35
Meni iskreno smeta ideja automatskog prijavljivanja na poslove!

To mi uopste nije jasno kako ce da funkcionise. U stvari ce poslodavci biti zatrpani non stop nekim CV-ovima ljudi koji i ne traze posao nego onako radi reda samo furaju da ispipaju puls.

phatsa
17. 06. 2007., 23:38
Automatsko prijavljivanje na poslove je opcija koja će da se naplaćuje, i trajaće samo jedan ograničeni vremenski period. Za sada ne verujemo da će neko da plaća da mu se to vrti unedogled, a posebno jer je vremenski ograničeno.

Ako bude zloupotreba, naravno da će se to razmotriti ponovo, ali smo zaključili da će tu opciju platiti samo oni kojima zaista treba.

zira
17. 06. 2007., 23:47
Automatsko apliciranje na sve konkurse je servis koji će poslati Vaš CV na sve aktivne konkurse filtrirane po kategorijama i gradovima u kojima želite da radite u periodu od 30 dana od dana aktiviranja servisa.


I ja mislim da ideja sa automatskim slanjem CV-a nije dobra, pogotovo kada vec forsirate ljude da barem jednom mjesecno dolaze na sajt.

twix
18. 06. 2007., 00:18
Jedno malo pitanje:

- kada se radi pretraga poslova za odabrani grad iz liste, pretraga radi ok
- kada se radi pretraga kadrova za odabrani grad, rezultat nema veze sa pretragom?

Naime, kada recimo izaberem Čačak, izbaci mi osobe iz Kraljeva, Niša, Beograda, pa me zanima na osnovu čega? :1041:

Slična je situacija i za druge gradove,... ili se to samo meni dešava? : )

Inače "text" ispod logoa bi trebalo malo "srediti" da liči na linkove ;)

BTW Srećno!

Goran Cirkovic
18. 06. 2007., 00:39
Jedno malo pitanje:

- kada se radi pretraga poslova za odabrani grad iz liste, pretraga radi ok
- kada se radi pretraga kadrova za odabrani grad, rezultat nema veze sa pretragom?

Naime, kada recimo izaberem Čačak, izbaci mi osobe iz Kraljeva, Niša, Beograda, pa me zanima na osnovu čega? :1041:

Slična je situacija i za druge gradove,... ili se to samo meni dešava? : )

Inače "text" ispod logoa bi trebalo malo "srediti" da liči na linkove ;)

BTW Srećno!

Da, to smo namerno tako uradili. U kreiranju CV-a piše "Gde želite da radite?", što znači da neko iz Kragujevca može (hoće) da traži posao u Beogradu. Zato je poslodavcima omogućeno da pretražuju i te kandidate, a ne samo one koji imaju mesto stanovanja u Beogradu...

Što se automatskog apliciranja tiče, to smo zamislili da olakšamo ljudima da čak i ne posećuju sajt a ipak apliciraju za period od mesec dana... Isto važi pravilo: grad/ovi + kategorija posla

BrainDamage
18. 06. 2007., 03:14
Mada, po meni ovo je krajnje jednostavno za upotrebu...
:please:

100x je nesto meni bilo jednostavno i logicno, ali ostatku sveta ne :) Ako vec pitate nesto, onda i slusajte sta vam ljudi kazu ;)

phatsa
18. 06. 2007., 08:30
Hvala svima na predlozima. Sve ćemo ih razmotriti i uzeti u obzir. Ako imate još neku primedbu (ili pohvalu ;) ), napišite.

Pedja
18. 06. 2007., 09:25
Nisam siguran da ostali servisi imaju automatsko apliciranje (servis aplicira umesto vas za vreme Vašeg odmora), generisanje PDF fajla CV-a i slanje istog, wap apliciranje i naprednu pretragu kandidata.

Ne vidim svrhu toga. samim tim sto je neko stavio svoej podatke na sajt on je "aplicirao" jer je normalno da ce poslodavac da pretrazi sajt i sam izvuce zanimljive kandidate.

Oni poslodavcni koji objavljuju konkurs, a ne traze na sajtu i ne ocekuju da im se autoamtski prijavljuju kandidati, jer to i nije nista drugo do da na konkurs sutomatski dobiju sve koje bi i nace nasli pretragom na sajtu. Sama ta automatika obesmisljava servis jer ce se sve zavrsiti na tome da ce ukljucivati sertvis da se ne bakcu sami, i da ce autoamtski biti prijavljivani na konkurece bez da ih i procitaju. To samo po sebi maltene garantuje neozbiljnost tog kandidata. Ja bih, kao poslodavac, recimo, trazio da imam filter na te sto se automatski prijavljuju, da ih ne vidim.

Rezultati pretrage se prikazuju na neocekivan i nestandardannacin. Umesto da rezultat budeprikazan kao informacija u "glavnom polju", prikazan je kao posredna informacija i to nize na strani a u glavnom polju je prikazan tekst, verovatno prve ponude... REzultat pretrage treba dabude u glavnom prozoru, a konpletan tekst ponude treba da se vidi klinkom na stavku u spisku i tek tada pregled "slicnih ponuda" moze biti prikazan kao sporedni podatak. Tako ocekuje svako ko je dosao na sajt.

Goran Cirkovic
18. 06. 2007., 10:45
Ceo sajt smo zamislili malo van granica standardizacije. Konkretno kod listanja konkursa na tradicionalan nacin, gubi se vreme kad se klikne da bi se pogledao konkurs, procitao, pa ponovo na <back do liste pa ponovo udje u drugi...

Zato smo napravili da se jednim klikom otvara novi konkurs i tako znatno ubrzava rad. Ovo sam video na jednom stranom sajtu za automobile i usvojio ga kao resenje sa manjim gubitkom vremena...

Postujuci zakone navigacije, ti konkursi se nalaze na levoj strani u 1/3 screen-a. Drugo, bilo bi previse razvuceno da nije tako, a da su centrirani na strani, suvisni su mi svi oni baneri sa strane levo i desno od liste (na Infostudu i Posaosada), tek onda dolazimo do lose preglednosti samog sajta i pretrpanosti nebitnim stvarima (kursna lista, vesti... koristicu druge sajtove za te informacije) a ako skrolujete dole, docicete do beline sa leve i desne strane. O tome je bilo puno reci na forumima...

Servis za automatsko apliciranje se naplacuje (od 01.09.2007.) tako da nece biti "guzve".

dejadj
18. 06. 2007., 10:51
Ćiro, crni sine, :)

šta će ti ovaj flash ovoliki!?!
Ubi me ovaj dole desno...

Pozdrav

igors
19. 06. 2007., 12:23
Jel planirate RSS feed sa poslovima?

Ivan_Nis
19. 06. 2007., 12:27
Svidja mi se kako je uradjen sajt. Pregledan na prvi pogled.
Jedino mi malo neozbiljno izgleda recenica "Dosta je sporog atacch-ovanja i slanja CV-a " Mozda si mogao neki drugi izraz da upotrebis.

Goran Cirkovic
19. 06. 2007., 15:55
RSS naravno, u pripremi kao i wap. Uočili smo još par sitnici i intenzivno radimo na tome...

"Dosta je bilo attachovanja CV-a" - može neki predlog za tu rečenicu?

Ivan_Nis
20. 06. 2007., 02:00
"Dosta je bilo attachovanja CV-a" - može neki predlog za tu rečenicu?

Ja bih je potpuno izbacio, ako mene pitas. Efektnije mi deluje ono sto si napisao bez ovog "srpsko-engleskog pojasnjenja"

Pedja
20. 06. 2007., 09:39
Ceo sajt smo zamislili malo van granica standardizacije. Konkretno kod listanja konkursa na tradicionalan nacin, gubi se vreme kad se klikne da bi se pogledao konkurs, procitao, pa ponovo na <back do liste pa ponovo udje u drugi...

Zato smo napravili da se jednim klikom otvara novi konkurs i tako znatno ubrzava rad. Ovo sam video na jednom stranom sajtu za automobile i usvojio ga kao resenje sa manjim gubitkom vremena...

Ako razmisljas kao onaj ko trazi posao, milsim da deluje logicnije da neko zeli da prvo pregleda listu onoga sto je u ponudi pa sam izabere sta ce da klikne i pogleda detalje. Ne vidim razlog da se pretpostavi da ce prva ponuda biti ta koja ga interesuje, cak sam uveren da to nece biti ta.

Druga stvar, kada neko postavi upit onocekuje da vidi rezultate upita, a vas interfejs zbunjuje korsinika i on mora da trazi po ekranu gde su ti rezultati sto ih ocekuje, jer mu se umesto ocekivanog prikazuje ponuda za konkretan posao.

REcimo, moja prva reakcija na rezultat pretrage je bila pretpsotavka da ste odmah prikazali detalej o svim poslovima i da treba da skrolujem nanize da vidim podatke o sledecim poslovim, kad ono nije to...

Servis za automatsko apliciranje se naplacuje (od 01.09.2007.) tako da nece biti "guzve".

Obezbedi ti i poslodavcima da kada objavljuju konkurs mogu da naznace da ne zele te automatke prijave, a svakako vidno oznaci sve prijave koje su automatske.

Kao poslodavac, ja takve zaista ne zelim ni da vidim, platili oni za to ili ne.

Goran Cirkovic
20. 06. 2007., 16:32
Pedja, hvala na komentarima, razmotricemo tvoj predlog da ukinemo automatsko apliciranje.

Sad intezivno radimo na dodavanju polja za kljucne reci i izboru vise kategorija pri pretrazi konkursa kao i upis u vise kategorija pre kreiranju CV-a.

PS. Prijatelj nam je uradio logo tako da smo skroz zadovoljni, usvojili ga da ne bismo gubili vreme na brendiranju samog sajta.

Hvala jos jednom na komentarima, zaista su nam od velike koristi!

maksim
20. 06. 2007., 17:31
Pozdravljam projekat. Kao sto je neko vec rekao vrlo pregledan sajt i tu nema reci, ali imam jednu zamerku.

Ono sto je mene zbunilo (iako posle par sekundi shvatim da sam pogresio) je slicica koja se pojavljuje kada se listaju CV-iji. Recimo tvoj CV je OK jer si postavio sliku, ali brdo drugih CVija u bazi nema sliku, tako da mi oko odmah "skoci" na slicicu sa leve strane, i naravno moj primitivan mozak odmah poveze ovu sliciu sa onim sto citam.....nadam se da me razumes....

Ovo bi trebali da popravite, kako ne bi bilo: "Ja zaposlio plavusu za sekretaricu a oni mi poslali Milojka "

Goran Cirkovic
20. 06. 2007., 18:16
Veruj mi da je slika 50% CV-a. Jer se i poslodavci tako ponasaju... Na forumu smo to i objasnili, i kako se cropuje slika a lako se i postavlja...

Polako, sve ce doci na svoje :)

Pogledajte Alexandru Stevanovic na 4. strani :)

jablan
20. 06. 2007., 21:27
Veruj mi da je slika 50% CV-a. Jer se i poslodavci tako ponasaju...
WTF

misk0
20. 06. 2007., 22:54
WTF

Htjedoh i ja to pitati kad sam procitao recenicu "Veruj mi da je slika 50% CV-a."
Mozda je bolje pitanje "Sta rece???????????" (upitnici objasnjavaju facu)

Edit: Ustvari, ima to smisla, u nekim poslovima. Recimo trbusna plesacica, "poslovna pratnja", foto-model, ribice za standove sajmova automobila, erotike i slicno, ali mislim da se tvoj sajt ne bavi bas tim poslovima.

nixa
20. 06. 2007., 23:25
to sa cv-em da ima sliku ima smisla jedino kod pozicija kao što je PR manager ,promotor ,brend manager i slično ...tj gde je bitno kako kandidat izgleda zbog samog korporativnog izgleda ... u bilo kojim drugim relacijama ... to nema baš ikakvog smisla

Milos Vukotic
20. 06. 2007., 23:53
Slika ima smisla i kad npr. tražiš inžinjera -u startu eliminišeš sve s kravatama :)

Goran Cirkovic
21. 06. 2007., 00:15
Htjedoh i ja to pitati kad sam procitao recenicu "Veruj mi da je slika 50% CV-a."
Mozda je bolje pitanje "Sta rece???????????" (upitnici objasnjavaju facu)

Edit: Ustvari, ima to smisla, u nekim poslovima. Recimo trbusna plesacica, "poslovna pratnja", foto-model, ribice za standove sajmova automobila, erotike i slicno, ali mislim da se tvoj sajt ne bavi bas tim poslovima.

Naravno, mislio sa na promoterke i sl.

srdjan
21. 06. 2007., 00:47
Pa jel tvoj sajt za promoterke ili ostale ? :)

Bolje ukini sliku , sutra ce ti postaviti sliku neko hendikepiran, pa ces misliti da se neko zeza i ukinuti, i biti tuzen zbog diskriminacije...

MorenoArdohain
21. 06. 2007., 01:07
Fizicki izgled i te kako utice na karijeru, mada ne toliko na samo zaposljavanje, slagali se sa tim ili ne. Praksa i istrazivanja to dokazuju, koga zanima, moze googlati malo o tome: http://www.google.com/search?hl=en&q=pretty+people+earn+more

maksim
21. 06. 2007., 01:27
Bez obzira koliko se nama to ne svidja ljudi sa boljim izgledom dobijaju posao lakse (ali samo u startu)

Mozda me nisi razumeo, ali ono sto sam hteo da kazem je da u potpunosti SKLONIS sliku sa leve strane na stranici sa CV. To sto korisnici mogu da postavljaju slike je OK, ali ne treba zbunjivati poslodavce sa "laznom" slikom.....nadam se da sam sada malo jasniji.....izvinjavam se ako nisam

phatsa
21. 06. 2007., 07:22
U oko 250 oglasa za posao koje sam video, 5 je bilo "aplicirati obavezno sa slikom u boji". Neka je bio i samo 1, ima smisla postaviti opciju da se uploaduje slika u CV. Ko hoće, neka uradi. Ko neće, opet lepo.

misk0
21. 06. 2007., 09:11
Bez obzira koliko se nama to ne svidja ljudi sa boljim izgledom dobijaju posao lakse (ali samo u startu)


Off Topic: Fizicki izgled i te kako utice na karijeru, mada ne toliko na samo zaposljavanje, slagali se sa tim ili ne. Praksa i istrazivanja to dokazuju, koga zanima, moze googlati malo o tome:

Interesuje me o kakvim pozicijama pricate? Osobe koje sjede u kancelarijama, odradjuju svoje poslove, jedini kontakt imaju eventualno sa naredjenim, timom sa kojim rade - ne vidim razlog zasto bi morale da 'dobro ili bolje izgledaju' od ostalih?
Osobe koje kontaktiraju sa klijentima, po meni, trebaju da imaju manire, kulturu, urednost i da znaju da se prilagode situaciji, kako odjecom tako i ponasanjem a nemoraju da budu 'lijepi'.

Uostalom, mnogo toga zavisi o poziciji, trzistu tj realnosti o kojoj pricamo i mislim da se to ne moze generalizovati.

Goran Cirkovic
21. 06. 2007., 09:40
Naravno da slika nije presudna! Ako poslodavci biraju programera ili šefa gradilišta ili direktora proizvodnje, naravno da im je jedino bitno znanje i iskustvo istog.

Ja sam imao sekretaricu sa odličnim retoričkim sposobnostima i primenjenim znanjem koja je bila nezamenjiva u radu sa klijentima, u svom CV-u nije imala sliku i nije mi bitan njen izgled. Hoću da kaže, fizički sasvim normalna i prosečna osoba. Ne bih ni zaposlio neku napucanu da mi zavodi klijente...

Međutim, živimo u Srbiji, ne misle svi poslodavci isto! Ovo vam govorim iz ličnog iskustva kada sam ja išao na razgovore, i kada sam čekao po sat vremena da poslodavac "popriča" sa "kolegnicom" kandidatom... Ne piše bezveze u tekstovima koji se bave razgovorima za posao "izgledajte što je moguće bolje..."

Možda je pogrešno što pričam realno kako jeste, ali tako je! Ko hoće neka stavi sliki, ko neće ne mora! Vidite i sami kako stvari stoje, prvo se klikne na onoga što ima sliku... Psiha je to...

zira
21. 06. 2007., 09:53
Gorane,

Procitaj ponovo Maksimov post iznad.
Covjek ti govori od ovome:
http://www.kadrovi.com/kadrovi.php?i=4&s=1

Profil nema sliku, a slike se pojavljuje sa lijeve strane u baneru (za koji sam vec rekao da je potpuno zbunjujuci) i dolazi do zabune da je to slika covjeka ciji CV gledas.
I ako vec stavljate te slike, stavite onda i thumbnail u listing ako postoji slika, a ne onu genericku sliku.

I jos nesto, sto moze biti veci problem. Zasto ste se odlucili da ljudi koji traze posao budu izlistani javno, da ih svi vide? Mislim da je opsta praksa kod ovakvih sajtova da profili korisnika nisu javno vidljivi, vec samo za registrovani poslodavce.

jablan
21. 06. 2007., 10:08
Fizicki izgled i te kako utice na karijeru, mada ne toliko na samo zaposljavanje, slagali se sa tim ili ne. Praksa i istrazivanja to dokazuju, koga zanima, moze googlati malo o tome: http://www.google.com/search?hl=en&q=pretty+people+earn+more

To jeste tako, ali to je potpuno druga priča od ove sa slikama u CV-ju. Ovo što ti pominješ je jednostavna činjenica da lepi ljudi u proseku bolje prolaze u životu u smislu da su popularniji, lakše stiču prijatelje a samim tim i samopouzdanje, bolji su kandidati za produženje vrste itd itd. Ali to je nešto što je na biološkom nivou i što važi u celom živom svetu na planeti. Ali u kapitalističkom uređenju gde je osnovni motiv novac, uticaj lepote na poslove (naravno one koji je ne zahtevaju u radu) je marginalan.

Goran Cirkovic
21. 06. 2007., 11:50
Gorane,

Procitaj ponovo Maksimov post iznad.
Covjek ti govori od ovome:
http://www.kadrovi.com/kadrovi.php?i=4&s=1

Profil nema sliku, a slike se pojavljuje sa lijeve strane u baneru (za koji sam vec rekao da je potpuno zbunjujuci) i dolazi do zabune da je to slika covjeka ciji CV gledas.
I ako vec stavljate te slike, stavite onda i thumbnail u listing ako postoji slika, a ne onu genericku sliku.

Naravno da smo razmisljali o malom thumbnailu, to je programerski lako. Ali, kada smo testirali, nije izgledalo dobro, narusava se jednoobraznost sajta i znatno opterecuje server (generisanje slicice bas u tom trenutku kada kandidat menja a vi pretrazujete). Ovako, browser ucita dve slicice i prikazuju 1. ili 2. po potrebi. Vracamo se na pricu o losoj ulozi slike pri izboru kandidata :)

I jos nesto, sto moze biti veci problem. Zasto ste se odlucili da ljudi koji traze posao budu izlistani javno, da ih svi vide? Mislim da je opsta praksa kod ovakvih sajtova da profili korisnika nisu javno vidljivi, vec samo za registrovani poslodavce.

Prvo, sakriveni su konktat podaci.

Drugo, ukoliko vi kao poslodavac zelite da pretrazite bazu kandidata.

Trece, sajt ce biti 100% gotov tek za 15 dana, a u kampanju ulecemo u septembu, ocekujemo veliki broj kandidata i poslodavaca i nadam se da ce nase pretpostavke biti na mestu.

Miloje Sekulic
21. 06. 2007., 11:53
Ako poslodavci biraju programera ili šefa gradilišta ili direktora proizvodnje, naravno da im je jedino bitno znanje i iskustvo istog.


Merljivi efekti njihovog prethodnog rada, ukoliko se ne trazi pripravnik (a i pripravnici su nekada nesto radili ili bi trebali da probaju da urade pre trazenja prvog posla)

Miloje

jablan
21. 06. 2007., 11:57
nije izgledalo dobro
Resample umesto resize. Inače, nije mi jasno kako to utiče na performanse.

Goran Cirkovic
21. 06. 2007., 12:13
Resample umesto resize. Inače, nije mi jasno kako to utiče na performanse.
Naravno, mogli samo da se prilikom unosa JPG automatski generise mala slicica .gif koja se kasnije vuce. Utice na performanse u toj meri sto se ucita max 25 x 2-3kB... Ovako je cela strana tekstualna + 2 slicice...

Drugo, kazem, ukoliko se pogodi (teorijski moze) da se ujedno lista i generise slicica, moze doci do zbunjivanja programa.

jablan
21. 06. 2007., 12:49
Utice na performanse u toj meri sto se ucita max 25 x 2-3kB... Ovako je cela strana tekstualna + 2 slicice...
Zato poslodavac postavi svoju preferencu u "prikazuj sličice kandidata" čekboksu.
Drugo, kazem, ukoliko se pogodi (teorijski moze) da se ujedno lista i generise slicica, moze doci do zbunjivanja programa.
Ovaj stav zvuči interesantno, možeš li malo da elaboriraš "zbunjivanje programa"?

Goran Cirkovic
21. 06. 2007., 13:45
Zato poslodavac postavi svoju preferencu u "prikazuj sličice kandidata" čekboksu.

Trudimo se da napravimo servis koji je jednostavan za korišćenje... Možemo da uvedemo još 1000 takvih sitnica, meni je svašta padalo na pamet, ali sveli smo na "minimum"...
Ovaj stav zvuči interesantno, možeš li malo da elaboriraš "zbunjivanje programa"?
Ovo se meni desilo sa jednim projektom a tiče se smanjivanja slika, server se gušio u određenim momentima, pretpostavljam da je to u pitanju... Zato što skripta za generisnja thumbnailova nije mala i prosto jede server...

Evo i zašto: imamo dakle 25 slika JPG (teorijskih izmena u tom trenutku) x 20 kb = 500 kb, server treba real-time da učita, resize-uje, napravi gif i povuče. Ako u tom trenutku (opet teorijski) istu stvar gleda 20 korisnika, ugušiće server... Meni se bar žalio hosting provajder na jednom projektu... Ne mora da znači da je tako ali trenutna opcija je sigurno daleko prihvatljivija za server a vizuelno se ne gubi mnogo...

Videćemo, probaćemo još jednom thumbnails...

McKracken
21. 06. 2007., 13:55
Od svih stvari su serveri ovih dana najmanji problem. Za 80$/mo mozes da zakupis server koji ce da rekompresuje od danas do sutra i da trazi jos.

Nemojte praviti kompromise PRE nego sto apsolutno morate i jos jednom razmotrite nacin na koji je aplikacija projektovana ako se gusi na tako niskom opterecenju.

Eh, da i nadjite nekoga da vam sredi tekstove na celom sajtu da budu konzistentni i gde postoji mnogo prirodnija domaca rec koristite je umesto tudjice koj azvuci nakaradno. Npr: Aplicirati -> prijaviti se.

Takodje, DOBAR lektor bi znacajno poboljsao sajt: "Preporučite mu ovaj servis sa naprednim
rešenjima pri zapošljavanju!" --> kanta za djubrad :).

zira
21. 06. 2007., 14:00
Thumbnail treba praviti prilikom uploada slike, a ne dinamicki za svako prikazivanje stranice. Znaci, samo kada se postavlja/mijenja slika, a to je ekstremno rijetko. I nisam bas siguran da je GIF format dobar izbor.

McKracken
21. 06. 2007., 14:06
@bluesman; quick reply pleaseeee..


Inace, ne znam odakle ste pokupili fotografije koje su razbacana po sajtu ali ja licno nikada ne bih zaposlio nijednog ko je na njima:

Izgledaju kao da su: substance abuseri, sektaski nastrojeni, enlarge your XY peddlers, sleazy vlasnici pogrebnih preduzeca, professional hitmen i slicno. NIKAKO ne ulivaju poverenje :please:

Goran Cirkovic
21. 06. 2007., 14:49
Kritikama nikad kraja, ok, trenutno radimo na tehničkim stvarima...

Celokupno šminkanje (tekstovi, sličice i slične sitnice) dolaze na red kad sve završimo oko php-a... Na sajtu B92 se verovatno može naći 1000 loših stvari, ali nije poenta u tome! Mi se trudimo da napravimo nešto što će ljudima koristiti i olakšati. Evo, konkretno, ja sam aplicirao na par konkursa (na našem sajtu) i već su me zvali, moju sestru su takođe zvali na razgovor.

PS. Bar se trudimo da napravimo nešto. Dobronamerne sugestije su nam od koristi (one sa početka diskusije), najgore je kritikovati skrštenih ruku...

mileusna
21. 06. 2007., 15:59
Ovo se meni desilo sa jednim projektom a tiče se smanjivanja slika, server se gušio u određenim momentima, pretpostavljam da je to u pitanju... Zato što skripta za generisnja thumbnailova nije mala i prosto jede server...

A da vi malo bolje pogledate taj skript? :) Naslovi generišu stotine thumbnailova svaki dan ali to nikada nije predstavljalo usko grlo sistema.

McKracken
21. 06. 2007., 18:20
najgore je kritikovati skrštenih ruku...

Sajt je ipak vas i vi planirate da od njega profitirate pa onda nemojte sedeti skrstenih ruku :)

Celokupno šminkanje (tekstovi, sličice i slične sitnice) dolaze na red kad sve završimo oko php-a

O how wrong, how very wrong.

teknoledge
25. 06. 2007., 12:44
Aktivacija naloga je poslata na e-mail koji ste uneli pri unosu.

Otvorite svoj e-mail i kliknite na link kako biste aktivirali svoj nalog!

Kao sto McKracken rece, ozbiljno razmislite o lektoru pre nego sto pocnete sa "full" kampanjom jer ovo izgleda mnogo ne ozbiljno.

LiquidBrain
25. 06. 2007., 12:55
pa valjda uneli pri registrovanju ili tako nesto

phatsa
25. 06. 2007., 13:04
Naravno da je tako.

Ima dosta posla oko "štelovanja", tako da sve primedbe imamo na listi, pa ih rešavamo po prioritetu.

Btw, po onome što se da pročitati u ovoj temi, ima jako malo pohvale i podrške, tako da se stiče utisak da je ovo dosta loš projekat, sa čime se apsolutno ne bi složio. Mada je i loš publicitet ipak - publicitet.

LiquidBrain
25. 06. 2007., 13:07
Niko nije rekao da je los projekat, vec da sa tehnicke strane nije zadovoljavajuci, tu postoji razlika :)


Hm... kakav diplomatski odgovor...

phatsa
25. 06. 2007., 13:12
Nisam rekao "da je neko rekao", već da se "stiče utisak"...

Zaista smo svesni da nije sve savršeno do kraja, zahvalni smo za sve primedbe i preporuke, samo je pitanje vremena da to do kraja uobličimo. Za prvi veći projekat i nije loše.

OT:
Malo diplomatije nije na odmet ;) , mada nisam imao nameru da budem "diplomata"

Goran Cirkovic
25. 06. 2007., 13:49
Novu, izmenjenu, dopunjenu i poboljšanu verziju ćemo aktivirati za par dana...
Trenutno radimo na istoj.

McKracken
25. 06. 2007., 14:03
Heh, znaci da je kritika bila konstruktivna ;)

Goran Cirkovic
11. 07. 2007., 11:31
Upravo privodimo kraju rekonstrukciji sajta.

Uradili smo sledeće:

- Kandidati mogu da se prijavljuju za više kategorija
- Ubacili pretragu konkursa po ključnim rečima
- Ubacili statistiku da kandidat može da pregleda konkurs na koji je aplicirao i nakon isteka istog
- Poboljšali smo dizajn i navigaciju

Ostaje nam da završimo wap verziju. Kad se korisnik uloguje dobiće opciju da:

1. Pošalje CV
2. Aplicira na konkurse

Izlistaće mu se samo konkursi koji zadovoljavaju upite iz njegovog profila "gradovi + kategorije poslova" a ne svi konkursi u bazi.

Kad ovo završimo, ostaje na marketinška kampanja (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=3092&page=4&pp=10).