PDA

Pogčedajte punu verziju : GoDaddy (securepaynet) je onemogucio placanje CC iz Srbije?


bluesman
29. 10. 2005., 14:11
Poslednjih mesec dana ne mogu da registrujem ni jedan domain, uvek mi odbije karticu, koja je savršeno validna i sa kojom redovno plaćam ostale usluge (server i kladionicu :)). Iako sam tu već registrovao dvadesetak domena bez problema, jednostavno ne prolazi.

Pomislio sam da je problem do moje kartice (Virtuon RB) , međutim danas je jedan prijatelj pokušao sa MasterCart Delta Banke, sa kojom kaže da nikada nije imao problema, sa istim rezultatom - "unable to process".

Posle sam otišao na neki drugi registrar i registrovao domen bez problema, kao što sam i očekivao.

Zaključujem samo jedno: da je Srbija iz "nekog" razloga isključena sa securepaynet - njihovog payment gateway - jednostavno ne prolazi ni jedna kartica iz Srbije.

To jednostavno znači da na GoDaddy, cheap-domannames i svi koji koriste securepaynet ne možemo više da pazarimo ništa.

Ilija Studen
29. 10. 2005., 14:23
Ja sam sličan problem imao još pre 5 meseci, kao i pre možda 2 meseca. Na kraju je domen registrovan kod drugog registrara.

Dejan Bizinger
29. 10. 2005., 18:11
Sto se tice Go Daddy-ja, ja sam bez problema produzio registraciju domena 19. oktobra, sa novom Voban karticom koju sam dobio posto mi je istekla prethodna. Nakon toga sam pokusao da produzim registraciju na jos jednom domenu i onda mi je odbijena kartica. Bas cu sad pokusati ponovo. Tako da mislim da je tu problem sto nekad hoce da prihvati karticu a nekad nece.

dinke
29. 10. 2005., 18:41
Glupo pitanje, koju ste zemlju odabrali prilikom registracije ? Znam da meni recimo poslednji put (pre jedno mesec dana) nije radila "Serbia and Montenegro", ali jeste Yugoslavia :)

Dejan Bizinger
29. 10. 2005., 19:39
Ja sam bio tada probao da produzim i sa Serbia and Monetengro i sa Yugoslavia ali je odbio karticu. Sada je domen prebacio u Locked status i ne dozvoljava bilo kakve izmene posto je proslo 12 dana od zvanicnog isteka.

bluesman
29. 10. 2005., 21:37
Probao sam sve, i YU i SCG, debitna i kreditna kartica, Visa i Master Card i nije proslo ni jednom.

boccio
29. 10. 2005., 22:02
Ja sam pre desetak dana produzio domen na securepaynet-u (country: YU)... deltina visa classic, radi ko casa :)

MorenoArdohain
29. 10. 2005., 22:31
Radi i za mene, RF Virtuon, i Epassporte Visa

ivanhoe
30. 10. 2005., 11:39
ja sam imao taj problem sa goDaddy jos odavno, ima bar 6 meseci, nisam mogao cak ni da produzim postojece registracije, a probao sam sa Deltinim Masterom i RF Visom Electron...

na kraju sam iskopao neke "inostrane" prijatelje da mi to odrade...

crews_adder
30. 10. 2005., 12:18
A da li si probao da kontaktiras GoDaddy podrsku u vezi sa CC?

Ako nece GoDaddy, uvek imas alternativu, npr. NameCheap.com

Meni npr. Yahoo nije hteo da prihvati VoBan VISA Internet, ali Moniker jeste, bas kao i 2CO.com , koji koristi moj host.

MorenoArdohain
30. 10. 2005., 14:16
A mozda ima veze sa IP adresom?

Well, istina je da se ponekad ima problema sa GoDaddy, ja sam ih imao pre nekoliko meseci, ali nakon price sa supportom sam ih otklonio..

Probacu narednih dana opet na GoDaddy, sa novom RF Virtuonkom, pa cemo videti hoce li se pojaviti problem

marinowski
31. 10. 2005., 05:02
I ja sam imao problem sa GoDaddy pre par meseci, otišao na Joker.com, tamo registrovao bez problema. Doduše, bez problema nakon što su me kontaktirali i lepo zamolili da skeniram ili uslikam fizički karticu, da se potpišem da je kartica stvarno moja. To su tražili samo jednom, pa mi registracija domena sada traje minut, koliko bi i trebala da traje.

Stvarno mi smeta ovaj vid rasizma prema našim IP adresama. No, ne mogu reći da to nismo zavredeli. Namerno kažem prema našim IP adresama, a ne našim karticama. Probali smo sa prijateljem sa naše IP adrese da platimo nešto preko kartice koja je izdata u Mađarskoj - neće. Probam našu karticu u Mađarskoj koja nije radila kod nas - radi k'o Doxa.

nixa
31. 10. 2005., 05:18
u prevodu ajde da napravimo jedan lep proxy samo za ove potrebe :) ili jos bolje remote conection za placanje ... :) strasno :D

dinke
31. 10. 2005., 08:44
Stvarno mi smeta ovaj vid rasizma prema našim IP adresama. No, ne mogu reći da to nismo zavredeli.
Pa, mislim da si ovim sve rekao. Ovde je drzava odavno trebala da reaguje u vidu nekog zakona koji bi regulisao oblast elektronskog kriminala, no kao po obicaju drzava je zatajila. Pre 2 godine znam da smo bili na vrhu zemalja po broju prevara na Internetu, a verujem da je situacija i sada veoma slicna.

boccio
31. 10. 2005., 13:40
P Pre 2 godine znam da smo bili na vrhu zemalja po broju prevara na Internetu, a verujem da je situacija i sada veoma slicna.
Ne, nismo vise... Vijetnam, Kina, Rusija... oni "rulaju" sad, ali ipak, takve laskave reputacije se necemo jos dugo ratosiljati - pogotovo ako se neke stvari iz korena ne promene, a znamo da nece.

marinowski
31. 10. 2005., 13:46
u prevodu ajde da napravimo jedan lep proxy samo za ove potrebe :)
Proxy pomaze, ali ne uvek. Postavili smo jednom proxy na serveru na koji imamo pristup (dakle, sigurno nije oznacen kao Anonymous proxy, proxy je bio sveze instaliran), poukljucivali sve sto treba da bi bilo anonimno, ali taj put nije primao kartice iz SCG !@#$%

@dinke: u pravu si, ovo mora sistematicno da se resi. Takodje, treba da se stvori klima da nisi proglasen za najveceg hakera i znalca ako kupis sa nekom fraud karticom, ili probijes neki zabaceni forum.

bluesman
31. 10. 2005., 14:29
Meni je 70% uplata na 2CO odbijeno zbog fraud. Ponekad se zapitam da li uopšte ima smisla i raditi sa CC.

nixa
31. 10. 2005., 15:06
Ima ,ali ako ne radiš sa srbima :)

MorenoArdohain
14. 11. 2005., 17:26
Obnovio jedan domen, i prosla je kartica, RF virtuonka...
Sve vise mislim da filtriraju ordere na osnovu IP adresa..

Moja je od panline.net provajdera, 82.208.254.*

Jel jos uvek imate problema sa GoDaddy?