PDA

Pogčedajte punu verziju : "Prodaja" email adrese


goxy17
29. 06. 2007., 19:30
Da li bih mogao da dobijem odgovor kako je korisnik mungos dosao do moje email adrese ako je ona dostupna samo administratorima a on to nije.

Hvala

mungos
29. 06. 2007., 19:36
Kreni da igraš poker, blefirao sam, a ti se primio samo tako...

goxy17
29. 06. 2007., 19:41
Nisi me ubedio ovim jeftinim odgovorom.

BrainDamage
29. 06. 2007., 19:46
Platio je pice jednom od administratora i dobio je e-mail, tako mi svi radimo ovde na DPT. Znas, ljudi koji vode forum su jako potkupljivi i onda sve prolazi, pa ne vidim poentu tvog boravka na istom :)

mungos
29. 06. 2007., 20:05
Nisi me ubedio ovim jeftinim odgovorom.

Naravno, niko se ne osjeća prijatno kad ga preveslaju na najprostoji mogući način :))

Baš si me inspirisao da se hvališem u sledećem tekstu kako su nekad najbolja rješanja ona ujedno najjednostavija, a često su zasnovana na onom što je beskonačno kao i svemir. Naravno i taj tekst neću da pišem iz ličnog iskustva, jer nisam nikad nikog jelte preveslao, već ću da ga prepišem sa jednog engleskog bloga.

Gratis citat:


When I’m working on a problem, I never think about beauty. I think only how to solve the problem. But when I have finished, if the solution is not beautiful, I know it is wrong.

R. Buckminster Fuller

bole_i
29. 06. 2007., 23:28
Da li bih mogao da dobijem odgovor kako je korisnik mungos dosao do moje email adrese ako je ona dostupna samo administratorima a on to nije.

Hvala

Da sam ja na tvom mestu ja bi ceo DPT na sud, zbog povrede tvoje privatnosti.

Naj verovatnije je mongos maglom podmitio administratore foruma da bi dobio email adresu :D

Pedja
30. 06. 2007., 11:13
Ljudi, mislim da ovo uopste nije korektan nacin diskusije. Pravo privatnosti je svetinja. Ja mislim da je mungos do email adrese dosao zato sto mu je covek ranije slao email preko DPT-a (nisam proveravao ali pretpsotavljam da se u tom emailu onda vidi email posiljaoca).

Ako nije tako, onda ime mnogo prostora za brigu. Nije svejedno ako znas da neko, osim administratora moze da ima uvid u email adrese i jos da je taj neko spreman da email adrese objavi na forumu.

Dok sam citao onu mungosovu opasku, bio sam zapanjen. Nisam mogao da prihvatim da je u stanju da tako nesto radi. Ostalo bi mozda i moglo da prodje ali objavljivanje email adrese je bilo potpuno nepotrebno i nesvrsishodno. Time je oborio sve one hvalospeve na svoj racun. Jednostavno, takve stvari covek sebi ne sme da dozvoli.

Posebno me brine sto mungos za svoj postupak dobija masovnu podrsku iako svi znaju da to sto je uradio nije u redu, samo zato sto su svi negativno nastrojeni prema goxy17. Sada vidim da mungos cak i likuje sto je to uradio. Totalno pogresno. Ponovocu, takve stvari covek sebi ne sme da dozvoli.

Ljudi, budite objektivni i principijelni, ako nesto nije u redu, onda nije u redu, bez obzira ko to radi.

Da se razumemo, u mom stavu nema niceg licnog, radi se o principu.

jablan
30. 06. 2007., 11:26
Slažem se sa Peđom. Ovo bi značilo da će email adresa i ostali privatni podaci svakoga od nas ko dođe u ozbiljnije neslaganje sa moderatorskom ekipom moći da se razvlači po forumu.

@bluesman: ako misliš da je neki korisnik zaslužio ban, banuj ga. Ovo "da mi je mungos tražio njegov mejl, dao bih mu ga" zvuči vrlo trulo i potpuno neprofesionalno.

kodi
30. 06. 2007., 11:45
pa dobro, imali smo mesec dana mira, tišine i pristojnih diskusija, bilo je lepo dok je trajalo.

Lokovati obe teme i pustiti ih da polako potonu u zaborav.

:1014:

bluesman
30. 06. 2007., 13:48
@bluesman: ako misliš da je neki korisnik zaslužio ban, banuj ga. Ovo "da mi je mungos tražio njegov mejl, dao bih mu ga" zvuči vrlo trulo i potpuno neprofesionalno.

Pa pazi, potpuno je glupo da dodje neko napljuje nekoga (gistro "slucajno" ga je potkacio), a onda kada vidi da je provaljen okrece pricu kako je nko munogu "prodao" (?!?!?) njegovu email adresu. Zato sam mu i rekao da mu sigurno ne bih "prodao" nego "dao".

Ne znam odakle mungosu njegov email, ja mu ga sigurno nisam ni dao ni prodao, po meni je mungos izblefirao a ovaj naseo, ono što je ovde problem je javno "čerečenje" nekoga, očigledno je da je ovaj momak učlanjen samo zbog toga. A pošto je to nešto što ne želim na forumu, bilo da je u pitanju mungos ili neko nepoznat (kao što sam reagovao na onoj temi gde se napljuvali onog ...69.com nešto ), ono što bih ja sigurno uradio je da pokušam da 100% utvrdim ko je on, odakle je i šta bre hoće. Ako je došao samo da pljuje nekoga, neka koristi email ili telefon ili inter-****ing-floru... to me ne interesuje, interesuje me samo ono što se dešava na forumu.

A da bih dao još malo dokaza o svojoj objektivnosti, setite se da sam baš i mungosa "nagazio" prošli put kada su bile neke prozivke. Dakle ne radi se o ličnostima nego o principima. Ja od tih principa ne odstupam, bio to mungos, goxy17 ili onaj whatever-69-com ...

Meni ovaj liči na onog lika koji je komentarisao ne tehnolopolisu kako se na DPT prodaju email adrese i kako DPT spamuje... to može da kaže sam neko ko je ili jako glup ili jako bezobrazan i zlonameran.

Pedja
30. 06. 2007., 16:30
Zato sam mu i rekao da mu sigurno ne bih "prodao" nego "dao".


Pogotovo ti to ne bi smao ni da kazes. Mnogi gledaju u tebe i ne trepcu a kada tako nesto uradis, to je vrlo los primer.


Ako je došao samo da pljuje nekoga, neka koristi email ili telefon ili inter-****ing-floru... to me ne interesuje, interesuje me samo ono što se dešava na forumu.


Mislim da ipak godine staza sto na BBS-ovima, sto na news-u, sto na forumu otvaraju mnogo drugih nacina da se takve pojave regulisu i da nema potrebe potezati nelegalne (i nemoralne) metode.

bluesman
30. 06. 2007., 17:32
Pedja, ti me zezas ili me opet ne kapiras? :) Jel' ti stvarno verujes da sam nekome dao ili cak "prodao" neciju email adresu? Zar ne vidiš da lik provocira, cela ideja je da diskredituje mungosa i usput koga još zakači.

nixa
30. 06. 2007., 17:40
Šta vam je ljudi,ako čovek koji provocira celu ovu priču stane iza sebe sa imenom i prezimenom, i nekim dokazom da je to on, možemo da pričamo dalje.

Inače pošto osim bluesmana ja još mogu da pogledam koji je email pri registraciji član dao, isto kažem da mu nije dato, i verovatno da je blefirao jer ne postoji ni jedan drugi način da se to uradi, sem preko mene ili bluesmana.

Ilija Studen
30. 06. 2007., 17:44
Stvarno je tužno što admini žele da profitiraju na našim email adresama. Kontam da je to bio plan od početka - da se nakupi 1000 i kusur korisnika da bi se na kraju na njima moglo profitirati. Sramno...

nixa
30. 06. 2007., 17:54
Ilija :) ukljuci irony tag :D

Ilija Studen
30. 06. 2007., 19:46
Ilija :) ukljuci irony tag :D

Onda bi bilo previše očigledno ;)

gorky
01. 07. 2007., 02:25
(komentar, posto ste prerano zakljucali moju temu)

Sto se napravi ! :) Malo sam citao te vase blogove (mungos, miloje,bizi...) pa reko da napravim jedan , kako to vi kazete, "buzz". Nije los "buzz" izgleda, kako kaze Varagic - nikad nije vidio da 64 ljudi stovremeno cita neku temu na ovom forumu :)

Sto se tice Marka, sto smeta ako je momak upucen u neke stvari i servira nam neke korisne informacije da ih lagano iscitamo, a posle prosvrljamo po komentarima i vidimo koliko je to validno po kritici komentatora sa njegovog sajta, i usput saznamo jos po nesto.

Ja vjerujem administratoru na rijec da nije "prodao" mail Marku, vjerujem da je to bio ipak dobar blef Markov. Opet, nije lose ispalo ni "provokatoru" (imenjaku) goxiju, ufatila mu se mnogo vece riba od BB, naravno DPT koji se , koliko vidim, jako dobro kotira na alexa.com :)

Da budem iskren, imam i ja malo udjela u tome (zapaljiv naslov), ja sam pazljiv ucenik :)
Mozemo samo zahvaliti Marku na svom trudu na sajtu, sjetite se samo ko nam je , i sa koliko godina ,osnovao dizajnzonu :)

kodi
01. 07. 2007., 11:31
ko bre osnovao DZ? :1041:
onaj sto je osnovao DZ je cak mladji i od Marka.

Dragan Babić
01. 07. 2007., 12:11
^ Stefan (Trunks), gariša je na netu aktivan po forumima tipa od petog osnovne ili tako nešto.

kodi
01. 07. 2007., 12:31
ma ja to znam, ali on ocigledno ne zna


Mozemo samo zahvaliti Marku na svom trudu na sajtu, sjetite se samo ko nam je , i sa koliko godina ,osnovao dizajnzonu


ili mozda... :1041::1041:

:D :D :D

Pedja
01. 07. 2007., 13:31
Pedja, ti me zezas ili me opet ne kapiras? :) Jel' ti stvarno verujes da sam nekome dao ili cak "prodao" neciju email adresu?

Ne. Mislim da sam bio prilicno jasan. Tebe prozivam zato sto si rekao da bi dao da ti je trazio i to samo zato sto si ti autoritet i kada ti tako nesto kazes to moze da se tumaci kao da je to u redu, a nije. Uopste nije bitno da li si uradio ili nisi, vec to sto zagovaras takve postupke.

Pazi, ja nemam problem da admini u ovakvim situacijama "razmene" podatke, ali to treba raditi interno, to su stvari o kojima se ne govori niti takve podatke mozes da upotrebis protiv nekoga, jer su pribavljeni na nelegalan nacin. A na kraju krajeva, etika te obavezuje da takve stvari kao admin, zadrzavas za sebe.

cvele
02. 07. 2007., 11:47
Ja bi sve njih na sud pa da vidimo cija majka crnu vunu prede!

2km vezanih ociju, Unazad!

Milos Vukotic
02. 07. 2007., 19:03
...pa da vidimo cija majka crnu vunu prede...
...& kako Musa dere jarca :1029: