PDA

Pogčedajte punu verziju : PHP4-GD2 sa GIF podrskom na Debian Sarge?


Peca
03. 07. 2007., 02:05
Debian Sarge dolazi sa php4-gd2 modulom koji uopste nema GIF podrsku, ni za citanje GIF-a.
Probao sam ovo - http://wiki.typo3.org/index.php/Running_GIF_enabled_packages_on_Debian_Woody - ali se nista nije desilo, nikakav novi php modul ne dobih, a onaj stari gd2 stoji na svom mestu :)

Ima li neko ideju sta da radim?

Uopste ne mogu da radim sa GIF-om... ni da ga procitam.
Bar da ga mogu citati, pa da ga posle konvertujem u PNG... ali ne mogu ni to... apsolutno nista ne mogu sa GIF-ovima.

Peca
03. 07. 2007., 02:48
ha, uspeo sam, na krajnje cudan nacin.

apt-get -u remove php4-gd2
apt-get install php4-gd

i dobih i GIF read i write...
a verzija je isto 2, samo su rename-ovali paket, samo oni znaju sto...

ivanhoe
03. 07. 2007., 11:53
ne znam kako stoje stvari za debian, ali ja sam se sa slicnim SUSE problemima izborio tako sto sam mu stavio da koristi nezvanicne repozitorije, tu obicno ima svega i to pod ocekivanim imenom...

Peca
03. 07. 2007., 18:55
ovo je sa zvanicnog respository, samo sto su ludaci iz Debiana gd2 sa gif podrskom imenovali kao 'gd', a onaj bez gif podrske 'gd2'.
ne zna se tamo ko je ludji izgleda :)

dinke
03. 07. 2007., 19:27
Ja sam te i slicne probleme uvek resavao kompajliranjem :)

wget apache-latest
wget php-latest

tar -xzvf apache.1.3.x.x
cd apache.1.3.x.x
./configure --with...
make
make install

tar -xzvf php-latest
cd php-latest
./configure --with...
make
make install

Te varijante sa binarnim paketima u raznim distribucijama (a probao sam mnoge) su zesce smaranje.

Peca
03. 07. 2007., 21:58
ali je pracenje security propusta i njihovo patchovanje [rebuildovanje daemona] zesca obaveza.
ovako oni tamo u debianu lome glavu oko toga, ti samo update-ujes sistem sa dve apt-get komande...

ivanhoe
04. 07. 2007., 00:17
ti samo update-ujes sistem sa dve apt-get komande...


istina, mada evo bas gledam na RHEL4 serveru je up2date stavljen u cron.daily, ali su po defaultu blokirani updejti za kernel, apache, php, mysql... pitam se sta on uopste updejtuje automatski :D

zextra
04. 07. 2007., 17:34
Nemojte sad da flamujete o binary install vs source compile :)


Gentoo:
USE="apache2 mysql gd gif ..itd.." emerge -av php

I dobijes sveze kompajliran apache2, sa mysql-om, gd-om i podrskom za sta god ti treba... :D


Peca je resio problem, to je bitno.

misk0
06. 07. 2007., 00:21
istina, mada evo bas gledam na RHEL4 serveru je up2date stavljen u cron.daily, ali su po defaultu blokirani updejti za kernel, apache, php, mysql... pitam se sta on uopste updejtuje automatski :D

Imas cPanel instaliran? To je on tako podesio, ne RHEL.