PDA

Pogčedajte punu verziju : page embeded player


ivanhoe
11. 07. 2007., 11:27
jel postoji neki flash video player koji ume da pusta klasicne video formate (avi, mpeg, asf..) ?

Ja se ne razumem u tematiku, tako da unapred izvinjenje ako pitam gluposti, cisto mi treba da u neki CMS koji pisem dodam mogucnost ubacivanja multimedije, a mrzi me da pisem zaseban object tag za svaki tip fajla (a i zbog dizajna bi bilo lepse da se uvek pali isti player)

MrSteel
11. 07. 2007., 14:41
na zalost ne,
flv je jedini format koji flash player pusta,

ffmpeg je konvertor koji radi na serveru za youtube i sl. servise ako ti to nesto vredi, pri uploadu bi mogao da konvertujes u flv

misk0
11. 07. 2007., 15:48
Nisam siguran da sam skontao, ali zar svi ovi sajtovi poput youtube, mediaovoono (ne sjecam se imena) - zar svi oni sve avi,mpeg,divxe konvertuju u flv i onda stavljaju korisnicima? Ne postoji neki flash shell koji moze ucitati i prikazati taj film?

LiquidBrain
11. 07. 2007., 16:08
pa mozda su napravili, ali koliko sam ja primetio, sve se konvertuje u flv, koristeci ffmpeg :)

Taichy
11. 07. 2007., 20:09
Nisam siguran da sam skontao, ali zar svi ovi sajtovi poput youtube, mediaovoono (ne sjecam se imena) - zar svi oni sve avi,mpeg,divxe konvertuju u flv i onda stavljaju korisnicima? Ne postoji neki flash shell koji moze ucitati i prikazati taj film?

Da ... Video fajlovi razlicitih ekstenzija kao sto si naveo gore , konvertuju se u flash odmah nakon uploada , u ekstenziju FLV - Flash Video File . FLV fajl se moze otvoriti playerima poput "GOM playera" i konvertovati u druge formate ...

Ivane imam nesto php-a koji bi ti verovatno pomogao ...

ivanhoe
12. 07. 2007., 01:13
Ivane imam nesto php-a koji bi ti verovatno pomogao ...

shibni na private, nejche da se baci :D

U stvari nije problem toliko u skriptingu, nego me mrzi da jurim sve one parametre za object tag za razne formate... nasao sam sad neki javascript koji to kao setuje kako treba automatski, ali mi ubaci mp3 kao quicktime format i slicno, moracu jos malo da ga cackam izgleda...

Taichy
12. 07. 2007., 12:49
Check out private ... Nadam se da ce ti to pomoci ^^