PDA

Pogčedajte punu verziju : photo kompletno zamucen - izbor FTP clienta


blogowski
01. 11. 2005., 23:33
Molim nekog za help, vec se jedno tri sata zezam sa ovim i ne kapiram sta me zeza. Na index strani mi ne ocita lepo sliku. Sve sam menjao i pokusavao. Od menjanja slike iz jpeg u gif i png. Do kompletno menjanja tablice i uvek u tom delu ( dole desno) Ajde molim nekog ako ima neku ideju. Link je http://www.francoiseklein-mobiliste.com
Hvala

bluesman
01. 11. 2005., 23:39
E, a koju sliku, ja ne vidim tamo ni jedan problem...

blogowski
01. 11. 2005., 23:40
Pa dole ispod one velike slike "eXlibris" pa desno...Tacno ispod GALERIE ?

blogowski
01. 11. 2005., 23:41
pola je zamucena a pola se vidi ok ?

blogowski
01. 11. 2005., 23:46
jel znas mozda u cemu je problem bluesman? ne kapiram nista ?

bluesman
01. 11. 2005., 23:53
Pa ne znam, cak mislim da ovako izgleda interesantno :)

Salim se, to nije do browsera, to je zajeb neki pri cuvanju. Jel imas original ili neku koja je ok?

blogowski
01. 11. 2005., 23:58
ma imam slika kolko hoces. promenim sliku. pa onda i ime slici. isecem novu...ma uvek na istom mestu...nikad u zivotu nisam video ovako nesto. vidim da nije do browsera (bar kod mene) probao sam na safari, FF, IE, i u Operi i svuda isto...ye**mu vuke....sludelo me

blogowski
02. 11. 2005., 00:03
izgleda da je do servera. evo POTPUNO ista slika na drugom sve sljaka, ali kako ?
ne razumem kakve veze ima server sa JEDNOM slikom ?
http://jovana.p.free.fr

bluesman
02. 11. 2005., 00:04
Ne znam, nema nikakve logike da je do servera. Probaj da je uploadujes ponovo.

dinke
02. 11. 2005., 00:07
Meni je ovo tipicno za asci uploadovanu sliku koja treba da bude binarno uploadovana. Dakle, odradi ponovo upload ali tako da slika vude uploadovana kao binarni a ne ascii (txt) fajl.

blogowski
02. 11. 2005., 00:10
Meni je ovo tipicno za asci uploadovanu sliku koja treba da bude binarno uploadovana. Dakle, odradi ponovo upload ali tako da slika vude uploadovana kao binarni a ne ascii (txt) fajl.
BRAVO MAJSTORE !!!
RADIIII ,tacno to je bilo...vec duze vreme me razbija ovaj "coffecup FTP" jednostavno se zablentavi kad ga ubotrebljavam duze vreme( recimo ceo dan) i do toga je bilo....Ne mogu da verujem da sam zbog tog go** izgubio celo vece. Bacam djubre vec veceras.. Hvala puno dobri ljudi...Pozdrav

nixa
02. 11. 2005., 05:27
Predji na CuteFTP :) mada i totcmd može da posluži ako ne uploaduješ mnogo fajlova ( onda smara puno puno )

bluesman
02. 11. 2005., 11:01
Zasto? Total Commander ima solidan Synchronize kojim mozes da uploadujes changed jednim potezom za ceo sajt.

Sto se tice tih "explorer-like-drag-n-drop" klijenata, nikada ih nisam voleo, valjda zato sto sam old school koji je naucen na Norton Commander, vrhunac softwera za DOS :) Kasnije su se pojavili mnogi klonovi, Dos Navigator, Volkov commander,... ali niko nije uspeo da zaseni NC koji su podigli celu firmu oko toga.

blogowski
02. 11. 2005., 11:20
Instalirao sam totalC posto sam ga imao na hardu i ok-je.
Sto se tice tih "explorer-like-drag-n-drop" klijenata, nikada ih nisam voleo,
Ja volim sve novotarije i bas volim da ih provaljujem, mada je TOTAl zaista jedan solidan programcic. A posto mi se ne bacaju pare sada na neki "dobar" drag-n-drop softwer...:)

Jos jednom hvala za 'very speed' reagovanje juce uvece
pozdrav

Ilija Studen
02. 11. 2005., 13:38
FTP -> Total Commander
SFTP -> WinSCP (sa TC like interfejsom :D )

CuteFTP? http://www.ftn.ns.ac.yu/diskusije/style_images/1/folder_post_icons/icon8.gif

dinke
02. 11. 2005., 14:18
FTP -> Total Commander
SFTP -> WinSCP (sa TC like interfejsom :D )
/me
FTP -> Total Commander
Secure FTP -> Core FTP
SCP -> WinSCP

Btw, za one koji ne znaju razliku izmedju Secure FTP-a i SFTP-a:
SFTP is an FTP protocol that runs on top of a the SSH (Secure SHell) protocol, while SSL/TLS refers to standard FTP running over a SSL (Secure Sockets Layer) connection. There is a some confusion about what SFTP is when some organizations are incorrectly using the term. They are referring to SFTP as Secure FTP, when it is actually standard FTP running over an SSL connection, and not actual SFTP. Chances are, if you are new to secure FTP, you are most likely using SSL, and not SFTP. While they are similar in terms of secure connections, they are completely different protocols. If you can't get your secure FTP connection to work, make sure SSH is unchecked, and SSL is checked when connecting to secure FTP servers.

ivanhoe
04. 11. 2005., 14:31
uf, mozda sam ja glupav, ali me ovo objasnjenje skroz zbunilo..ok jedno je protokol koji koristi direktno SSL konekciju, a drugo je FTP provucen kroz ssh tunel, ali sta je sta, na kraju? :)

Nego, WinSCP je mnogo kul sto omogucava editovanje remote fajlova bilo kojim editorom, posto malo koji editor ima ugradjen SFTP/SCP

a TC bi bio ok za FTP da nije onog smornog "Connection lost, do you want to reconnect?" dijaloga... jok rekao sam ti da uploadujes fajl, ali ne zelim da se rekonektujes...:(

Jel moze to negde da mu se iskljuci?

Ilija Studen
04. 11. 2005., 16:19
Connection lost, do you want to reconnect?

Stvarno iritira. Jedan Don't ask again box bi jako lepo legao tu.

Za mass upload kreiraš pozadinski proces, pa ne pita. Da nema toga izludeo bih i najverovatnije ga ne bi koristio.

bluesman
04. 11. 2005., 16:31
Jednostavno "copy in background" ne pravi probleme. Ili "synchornize".

nixa
04. 11. 2005., 20:45
Ma opet gubi konekciju .. to me najvise smara :)

bluesman
04. 11. 2005., 22:08
Sad onaj najgluplji odgovor: ne znam, meni se to ne desava. :)

noviKorisnik
04. 11. 2005., 22:12
Ima ona fora da podesiš da šalje određene komande serveru, kao fora da se simulira interaktivnost i izbegne prekidanje veze zbog default timeouta od 90 sekundi (ili već koji je)... nego nije mi uspevalo - i zovem provajdera "aj povećaj mi taj tajmaut" - "a ne može, sajt je na šerovanom hostingu, hehehe" :-)

Ilija Studen
04. 11. 2005., 22:40
WinSCP taj problem rešava prilično jednostavno: ne smara! Kad pošalješ zahtev ako je konekcija mrtva on se ponovo konektuje bez cimanja korisnika.

Što se TCa tiče isto je jako dobar ali par tikova (spoemnuto cimanje korisnika, umiranje konekcije i nemogućnost ubijanja iste (konstantan "PORT command failed" kad želite jednostavno da se diskonektujete) itd), ali radi posao. A i navika je čudo :)

PS: WinSCP mi se čini kao najpopeglaniji program tog tipa.

PPS: Jedan od odvarnijih, a popularnih programa sa kojima sam imao nesreću da radim je glupa Filezilla.