PDA

Pogčedajte punu verziju : Ispljujte me... da vise ne gledam ovo


boccio
02. 11. 2005., 21:48
elem, buljim u ovo vec nedelju dana, ocoravio sam skroz... pravim svoj sajt (napokon...), pa da ga stavim malo na stub srama dok jos nije kasno da se sve ispretumba :)

http://www.spoonlabs.com/demo/default.htm

Content tek treba da se zavrnu rukavi pa da se pise, layout je samo divljacki isecen dok se ne dodje do final resenja pa ljubazno molim da ne zavirujete pod suknju (tj. kôd) mnogo :)

Meni najvise smeta gornji meni (ni na sta ne lici) i fali mi jezivo nesto sto ce da privuce paznju na keca... ceo centralni deo je nekako jednodimenzionalan, nema neceg da odskoci...

Pucajte dok se nisam predomislio i obriso post :)

nixa
02. 11. 2005., 22:44
Ah ... let me start :)

Pa generalno moras da poradis na layout-u .. meni i nije toliko zeznuta stavka ,koliko ove "slike" pored kategorija da malo "redizajniras"

Mislim da sam ti jos odavno rekao da promenis dizajnera ( bez uvrede )

Ilija Studen
02. 11. 2005., 22:56
Meni se lično ne sviđaju sledeće stvari:

- hover u meniju
- onako zgusnuta login forma
- slike pored the company, why us i contact tekstova

Header sa navigacijom i logom mi je skroz OK, ovo ispod treba mnogo bolje.

PS: Nisam neki dizajner, već komentarišem po utisku ;)

boccio
02. 11. 2005., 23:59
Ah ... let me start :)
Mislim da sam ti jos odavno rekao da promenis dizajnera ( bez uvrede )
cut', sva sreca pa decko ne prati dpt :)

@Ilija: da, taj hover je nesretan skroz, a za centralni deo trazim resenje... thx obojci.

LyoShi
03. 11. 2005., 00:53
Evo, i ja bih dao svoj komentar ako smem :)

Meni se za razliku od prethodnika sviđaju slike pored 3 glavna pasusa...s'tim što bih drugačije odradio (ili pozicionirao) linkove na istim...

Jedino što mi bode oči je hover u nav.meniju...

bluesman
03. 11. 2005., 01:56
Bez detaljisanja samo generalni utisak: kada gledas svaki detalj posebno, neko iole objektivan, ne-cepidlaka, ne moze da nadje zamerku, medjutim kao celina jedno s drugim ne prica :)

Header i ostatak kao da su sa 2 razlicita sajta. A i meni je hover na meniju "preteran".

mungos
03. 11. 2005., 08:47
Lijepo je. Pogotovo Header, ne uključujući navigacioni hover.


ceo centralni deo je nekako jednodimenzionalan, nema neceg da odskoci...


stavi neke svježe fotke umjesto onih tužnih plavih i ukini justify teksta, biće bolje.

Btw, jel to ime možda pod uticajem filma "Spun" :)

boccio
03. 11. 2005., 09:13
medjutim kao celina jedno s drugim ne prica :)

Nazalost, sa ovim se slazem 110% ... Bulls eye. Uopste nije nesto los dizajn i layout (bar po meni, briga me sta nixa misli ;p) , ali TO je ono sto mi je smetalo, al nisam uspeo u prvom postu da nadjem rec da objasnim... pa sam muljao sa onim "jednodimenzionalan" :)

Blues, nabo si sustinu problema... ajoj kolko posla tu jos ima, vec mi se dzigerica okrece...

stavi neke svježe fotke umjesto onih tužnih plavih i ukini justify teksta, biće bolje.
e, vidis... bile su "sveze" fotke, ali sam namerno rekao coveku da iskulira to, jer me jezivo iritiraju te cliché fotke na web develop. sajtovima za "company", "about us" i ostalo...pa sam namerno hteo nesto apstraktno...

jel to ime možda pod uticajem filma "Spun"
jok :) al bas mi je gotivno... zvuci ko da smo neki pajdomani ("spoon", "labs"...xexe)

mungos
03. 11. 2005., 10:55
e, vidis... bile su "sveze" fotke, ali sam namerno rekao coveku da iskulira to, jer me jezivo iritiraju te cliché fotke na web develop. sajtovima za "company", "about us" i ostalo...pa sam namerno hteo nesto apstraktno...


Da je kliševito i trendy jeste, ali dobar izbor fotki (a ne livade, dječurlija, cvjeće, itd.) mislim da može da riješi stvar. Eventualno da se urade neke vektorske ilustracije umjesto fotki, mada su termini malo nezgodni: "company", "about"... Čisto da se sumornost izbije i da se malo više istakne taj dio sajta.


jok al bas mi je gotivno... zvuci ko da smo neki pajdomani ("spoon", "labs"...xexe)


Nema šta, super si ubo ime. Žlica, što kažu braća :)