PDA

Pogčedajte punu verziju : osobe za IT i internet PR


Miloje Sekulic
24. 07. 2007., 12:29
Obim posla u oblastima IT (http://www.mccannpr.co.yu/code/navigate.php?Id=69) i internet (http://www.b92.net/tehnopolis/intervjui.php?nav_id=233093) PR-a u agenciji McCann-Erickson PR (http://www.mccannpr.co.yu/code/navigate.php?Id=1) se povećava pa će nam, za sada kao pomoć dok traju godišnji odmori a od jeseni i kao stalno zaposleni, trebati nove kolege. Odlučili smo zato da se tokom leta pripremimo pa ako se prepoznate u ovom oglasu pošaljite biografiju i par reči o sebi na mejl miloje.sekulic et mccannpr.co.yu do srede 1. avgusta.

Da bi nam se pridružili nije potrebno da ste programer niti internet profesionalac. Zanimanje za IT i internet i dobro poznavanje ovih oblasti je sasvim dovoljno. Neohodne su odlične komunikacione veštine i sposobnost za uklapanje u dinamičan tim. Ovaj posao je zaista zanimljiv ali i veoma odgovoran i zahtevan pa se ozbiljnost i sposobnost za rad u uslovima kratkih rokova podrazumevaju.

Idealan kandidat ima visoko ili više obrazovanje tehničkog usmerenja i snažno izraženu sklonost ka pisanju. Podrazumeva se da engleskim jezikom sasvim dobro vlada a radno iskustvo u organizacije događaja, novinarstvu i sličnim oblastima su veliki plus.

Miloje Sekulić

Milos Vukotic
24. 07. 2007., 15:13
Idealan kandidat ima visoko ili više obrazovanje tehničkog usmerenja i snažno izraženu sklonost ka pisanju.
Ovo se vrlo-vrlo-vrlo rijetko spoji u jednom a da pritom nešto valja tj. najčešće se radi o nekom inžinjeru iz Sekcije Neshvaćenih Genija, sklonom pisanju žalbi i žalopojki na sistem/društvo/firmu/rukovodstvo/whatever, dakle -neupotrebljivom.
Logičnije bi mi bilo da si ovdje stavio "visoko ili više obrazovanje društvenog usmjerenja i izraženo zanimanje za moderne tehnologije & ovo-ono"... Na kraju krajeva, ako se neko godinama rasturao na "obrazovanju tehničkog usmjerenja" i potom pristane da radi kao copywriter (što nije loš posao, da se razumijemo, ali je sasvim suprotan od onog za što se sprema na tehničkim fakultetima), tu je nešto u startu nelogično...

S druge strane, opinion is like an asshole, možda i griješim... :)

mungos
24. 07. 2007., 15:50
Ovo se vrlo-vrlo-vrlo rijetko spoji...

A kad se spoji, nosi ime Miloje Sekulić :)

Kad se već javljam na temi, jedan tip iz moje prakse. Aplicirao sam na ovakve oglase kad sam tražio posao, takođe i pisao sam ih kao poslodavac. Ono što mogu reći da 90% ljudi ne čita uopšte šta se traži u oglasu, već apliciraju sa onim što imaju, što često nema bitnog dodira sa onim što se traži.

Veoma pažljivo pročitajte oglas za posao, u njemu vam sve piše. Takođe pokušajte da saznate što više informacija o osobi koja je pisala oglas / kompaniji, biće vam od velike koristi pri inicijalnom kontaktu. Miloš da je provjerio osnovni info o Miloju (fakultet koga usmjerenja je završio), skapirao bi da je oglas pisao po svom role modelu :) Danas kad ima Google to barem nije teško i uzeće vam svega par minuta vremena.

Miloje Sekulic
24. 07. 2007., 16:00
Miloš da je provjerio osnovni info o Miloju (fakultet koga usmjerenja je završio)

...da sam promasio fakultet :1094: šala, naravno.

A sad ozbiljno, Milena (http://www.mccannpr.co.yu/code/navigate.php?Id=63) je mašinski inženjer.

Sem toga u oglasu piše Da bi nam se pridružili nije potrebno da ste programer niti internet profesionalac kao i Idealan kandidat ima visoko ili više obrazovanje tehničkog usmerenja

mungos
24. 07. 2007., 16:19
...da sam promasio fakultet :1094: šala, naravno.

A sad ozbiljno, Milena (http://www.mccannpr.co.yu/code/navigate.php?Id=63) je mašinski inženjer.


Advertajzing / PR / Web agencije su ispunjene ljudima koji su obično završili fakultet totalno suprotnog usmjerenje od onog čime se bave. U tim industrijama, programerskim žargonom, to se tretira kao feature, a ne kao bug. O zaposlenim to govori puno:

1. da su napustili recio inžinjerski posao, da bi se bavili nečim totalno drugim u životu... (što implicira da sada rade ono što više vole..)
2. veći kreativni faktor
3. što su veće krajnjosti, obrazovanje se tretira kao šire... :)
4. takve osobe su zanimljivije kao ljudi
5. ...

Miloje Sekulic
24. 07. 2007., 16:31
Inženjersko obrazovanje jako pomaže u svim poslovima gde je potrebna analiza situacije, odabir između alternativa, upravljanje procesima, praćenje realizacije, koordinacija itd

čuo sam da reč inženjer vodi poreklo od izvesne francuske reči koja u prevodu znači "snalažljivac"

Milos Vukotic
24. 07. 2007., 20:30
:)
Pazi, i ja i dobar komad ljudi koji su studirali samnom, o elektrotehnici znamo svaki dan sve manje. Kao što rekoh skoro, još uvjek znam da ne valja stavljati prst u utičnicu, ali mi je bogami trebalo vremena da se sjetim što to bješe Hevisajdova funkcija... Jednog dana ću zaboraviti i Omov zakon (i ona druga dva pravila što idu u paketu, kako se zvahu?).
Logično je da inžinjeri koji imaju poslove na kojima stvarno rade, vremenom odlutaju u druga zanimanja, jer mozak koji tako i toliko radi & analizira, ne može da se "skrasi" - traži nove izazove koje ili nalazi ili tone u neku vrstu apatije/ogorčenosti...

Ovo ispričah koliko da se razumijemo (nadam se) pošto se ovo što ste dosad napisali (in my book) nekako podrazumijeva :)

Spremio sam i ostatak odgovora, ali nešto mi se učinje da sam već i prvom porukom počeo da hodam po granici mudroseranja i kvarim čovjeku temu čija namjena bješe traženje kvalitetnog kadra a ne priča samnom...
Izvini, Miloje :)

Ako bi neki dobroćudni moderator splitovao temu, rado bih nastavio... Hvala :)

Eniac
24. 07. 2007., 21:56
svi sa fona su ti u tom fazonu a to bas i nije manjina