PDA

Pogčedajte punu verziju : ePassporte iskustva


skaarj
25. 07. 2007., 09:44
Da li neko koriti odavde ePassporte (http://www.epassporte.com)?

Kakva su iskustva?

Ono sto mi je najbitnije koliko se ceka da stigne plastika (tj. prava kartica). Posto je za nas virtuelna od ogranicene vrednosti...

Gruja
25. 07. 2007., 09:56
Koliko znam mi smo im na listi sumnjivih zemalja, tako da sad ni ne mozes da otvoris racun. ShareIt (payment provider) nudi da ti uplati na epassporte umesto na wire, pri cemu ShareIt i otvara racun kod epassporte. Pitao sam epassporte sta oni misle o tome i nisam dobio nikakav odgovor. Ne bi u zivotu drzao pare kod institucije sa kojom ne mozes da ostvaris kontakt.

skaarj
25. 07. 2007., 10:09
Vidim ja da mi imamo dve zvezdice pored imena (kao recimo Nigerija) ali rek'o da pitam jer poslodavac ima biznis racun kod njih pa bi mi ga on otvorio, ali mislim da cu im ipak traziti da mi salju wire...
Ali nije zgoreg videti da li neko ima ikakva iskustva sa njima direktno

MorenoArdohain
25. 07. 2007., 12:20
Nema problema sa njima, barem sto se mene tice. Samo mi se cini da ne odgovaraju ljudima koji nemaju nalog. Plastika stize za 2 nedelje u proseku.

dinke
25. 07. 2007., 13:45
Plastika stize za 2 nedelje u proseku.
No way Hose... ja sam na istu cekao minimum 2 meseca, a slicno i ostali ljudi koje znam. Na kraju uz mnogo cimanja (par puta ih zvao telefonom) dobijes istu.

Jednom kada dobijes karticu, to radi bez problema, ali dotle narodski receno, ima da rodis mecku :)

MorenoArdohain
25. 07. 2007., 13:52
Pricam iz svog iskustva, 3 puta sam dobio u tom roku.

bokacbl
29. 07. 2007., 14:50
Ja sam prvu karticu dobio za nekih 30 dana - na adresu u BiH - Banja Luka.
Sto se tice Epassporta zadovoljan sam - izuzev famozne crne liste na kojoj je i BiH kao i Srbija - pa je problem kad nekom treba otvoriti racun..
Ali i za to postoji rjesenje - :)
Najbolje je ako imate nekog u zapadno evropskim zemljama Njemacka, Francuska, UK itd.. kome vjerujete, otvorite nalog na njegovo ime i adresu i on vam posalje karticu..

Dzordz
29. 07. 2007., 17:51
Nisam ranije znao o epassporte.

Ako sam dobro razumeo
1. Izvadim karticu
2. Musterija mi plati preko kartice
3. Dizem na ATM bez placanja poreza posto vlasti ovde nemaju pojma o toj zaradi?

skaarj
29. 07. 2007., 18:12
Tako nekako. Problem je (barem meni) sto odmah dobijas virtuelnu karticu (za online placanja), a tek kad platis 35usd salju ti i plastiku (koja stize za dve nedelje ili dva meseca, iskustva su razlicita)

bokacbl
30. 07. 2007., 12:46
Nisam ranije znao o epassporte.

Ako sam dobro razumeo
1. Izvadim karticu
2. Musterija mi plati preko kartice
3. Dizem na ATM bez placanja poreza posto vlasti ovde nemaju pojma o toj zaradi?

Tacno tako - provizija je malo veca nego na standardnim cc - ali se isplati posto poreska nema nikakav uvid u to - ali naravno postoje mjesecni limit - slanje / primanje - mislim da je oko 5k USD