PDA

Pogčedajte punu verziju : Poruke preko servera stizu kao SPAM


Vladimir Rodic
25. 07. 2007., 15:21
Saljem mejl preko mail f-je u PHP-u. Stavio sam u header sa koje adrese da stize. Ali mi sve poruke idu u SPAM. Ima li resenja za ovo ili je to do servera ?

LiquidBrain
25. 07. 2007., 16:06
Pa zavisi kako ti se rangira poruka, i koji tekst imash... uzmesh i lepo pogledaj u dokumentaciji spamassassin-a gde je i shta zapelo.

MorenoArdohain
25. 07. 2007., 17:08
Proveri da li ti je IP adresa servera blacklistovana.

Nemanja Avramović
25. 07. 2007., 21:57
Takođe, ne znam da li ima veze, ali meni se dešavalo dok je sajt jako mlad (svega par dana star) da sve poruke idu u spam... kad prođe neko vreme stvar se normalizuje.

Vladimir Rodic
26. 07. 2007., 08:24
Proveri da li ti je IP adresa servera blacklistovana.

Kako se to tacno proverava i da li onda ima nekog leka osim promene servera ?

Takođe, ne znam da li ima veze, ali meni se dešavalo dok je sajt jako mlad (svega par dana star) da sve poruke idu u spam... kad prođe neko vreme stvar se normalizuje.

Jeste sajt jako mald i iskreno se nadam da bi to moglo da bude u pitanju :1010:

zira
26. 07. 2007., 09:13
Ajde ostavi ovdje sadrzaj sa headerom tog maila koji saljes, pa ode u SPAM

Vladimir Rodic
26. 07. 2007., 19:07
adresa sa koje stize je culture4@culture4culture.com (to je u header-u + da je HTML mail)

sadrzaj mejla je :

Thank you for registering on www.culture4culture.com

Your password for the web site is : hLTprB2tPZ

To activate your account click on this link or copy it to address bar in you browser

www.culture4culture.com/registration/verification.php?verification=SXF5mT1cP9U3kHhbNid7 p0xolWABjwrDuMtEJvs8O64a2qKgRZIyzGfVnYLCQe


If you have gotten this link by mistake, please just delete it.

Culture4Culture admin

Vladimir Rodic
26. 07. 2007., 19:09
Pa zavisi kako ti se rangira poruka, i koji tekst imash... uzmesh i lepo pogledaj u dokumentaciji spamassassin-a gde je i shta zapelo.

Dokumentacija spamassassin-a :please:

Stvarno ne znam sta je to izvini. Ako mozes da mi pojasnis pa cu biti u stanju da proverim

MorenoArdohain
26. 07. 2007., 19:19
IP adresa servera je 'cista'.

Probao sam tvoju registraciju sa 2 emaila, nijedan nije otisao u spam.

zira
26. 07. 2007., 19:35
Pa ne idu ti sve u SPAM, evo sad sam probao i poruka je prosla SpamAssasin (2.1 poena) i fino u sla u Inbox. Mislim da je sa tvoje serverske strane sve OK.

srdjevic
26. 07. 2007., 22:10
Komsija, ostavi kompletan email ovde, ukljucujuci i hedere i poruku. Dobro, nama su bitni samo hederi, ali sta sad....

Ako je server ispravan (sto kazu ljudi), videcemo sta skripi u hederima. Ne bi bilo zgoreg da i kod koji salje mejl ostavis....

MorenoArdohain
26. 07. 2007., 22:14
^ Ali nek objasni prvo gde je to primetio da se markira kao SPAM.

Vladimir Rodic
27. 07. 2007., 15:56
^ Ali nek objasni prvo gde je to primetio da se markira kao SPAM.

Meni na Gmail svaki put stize kao SPAM.

Evo koda za mail sem body-ja mejla jer je predug a poslao sam ga u ranijem postu:

$alphanum = "ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwx yz0123456789";
$alphanum2 = "ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwx yz0123456789";
// generate the verication code
$pass = substr(str_shuffle($alphanum), 0, 10);
$verCode = substr(str_shuffle($alphanum2), 0, 100);
$sql = "INSERT INTO temp_auth_table (mail,pass,ver_code) VALUES ('".$_POST['email']."','".$pass."','".$verCode."')";
$result = mysql_query($sql);

// send mail with verification code

// mail subject
$subject = "www.Culture4Culture.com registration mail";

// The message \n for a new line
$message = "OVDE JE BODY BIO";

// In case any of our lines are larger than 70 characters, we should use wordwrap()
$message = wordwrap($message, 70);

//who receives the mail
$to = $_POST['email'];

$headers = 'From: culture4@culture4culture.com' . "\r\n" . 'Content-type: text/html; charset=iso-8859-1' . "\r\n";

// Send
$delivered = mail($to, $subject, $message, $headers);

MorenoArdohain
27. 07. 2007., 16:44
Meni ne. Da nisi mozda markirao jedan mail sa culture4culture kao SPAM, pa zato sve buduce poruke idu u SPAM folder?

srdjevic
27. 07. 2007., 17:40
Izbaci content-type i vidi sta ce da se desi ako ovo ostalo ne uspe. Takodje, ostavi hedere mejla. Body ne sluzi nicemu...

MorenoArdohain
27. 07. 2007., 17:52
Iskreno mislim da problem ne postoji, na Gmailu kod mene se ne markiraju kao SPAM. Uostalom, nek GRocky kreira novi nalog tamo, i potvrdi da li se i dalje desava.

Vladimir Rodic
27. 07. 2007., 19:42
Izbaci content-type i vidi sta ce da se desi ako ovo ostalo ne uspe. Takodje, ostavi hedere mejla. Body ne sluzi nicemu...

Nece stici u obliku mejla ako izbacim content type a onda ne mogu linkove da stavim u plain text

Vladimir Rodic
27. 07. 2007., 19:44
Iskreno mislim da problem ne postoji, na Gmailu kod mene se ne markiraju kao SPAM. Uostalom, nek GRocky kreira novi nalog tamo, i potvrdi da li se i dalje desava.

Ja imam dva Gmail naloga i na oba mi stize u SPAM. Zamolio sam i kolegu koji ima Gmail account da se registruje na sajtu i njemu je stiglo u SPAM. Nisam nikada ranije oznacavao poruku sa tog servera kao SPAM. U svakom slucaju ako vama ostalima ne stize u SPAM onda valjda treba da budem srecan i kuliram.

srdjevic
27. 07. 2007., 20:31
Nece stici u obliku mejla ako izbacim content type a onda ne mogu linkove da stavim u plain text

Ajd' please pojasni mi sta si ovim hteo da kazes..... Samo prvi deo. Drugi ti je netacan.
(linkovi ne idu u plain text, zato se tako i zove. ako i stavis neki URL (ne link, nema tagova u plain textu), moci ces da kliknes na njega samo, i samo ako koristis email klijent koji ce sam da skonta da je link u pitanju, pa ce ti namesti link cisto radi usability-ja.)

A hederi? Jel treba peti put da trazimo? :-)

I ne kazem ti dzabe da izbacis to: ja sam imao upravo taj problem. Kad sam izbacio to, proradilo... Ne pitaj me zasto.... :-)

MorenoArdohain
27. 07. 2007., 20:40
Evo headera, sad je otislo ravno u SPAM. Probaj da setujes Return-Path na culture4@culture4culture.com

Delivered-To: xxxxxxxx@gmail.com
Received: by 10.78.154.6 with SMTP id b6cs23024hue;
Fri, 27 Jul 2007 11:38:15 -0700 (PDT)
Received: by 10.100.42.7 with SMTP id p7mr3117877anp.1185561495053;
Fri, 27 Jul 2007 11:38:15 -0700 (PDT)
Return-Path: <culture4@edwall.dailydns.net>
Received: from edwall.dailydns.net (edwall.dailydns.net [69.16.243.45])
by mx.google.com with ESMTP id g5si12912wra.2007.07.27.11.38.14;
Fri, 27 Jul 2007 11:38:15 -0700 (PDT)
Received-SPF: pass (google.com: best guess record for domain of culture4@edwall.dailydns.net designates 69.16.243.45 as permitted sender)
Received: from culture4 by edwall.dailydns.net with local (Exim 4.63)
(envelope-from <culture4@edwall.dailydns.net>)
id 1IEUhc-00074g-Dc
for xxxxxxxxxx@gmail.com; Fri, 27 Jul 2007 14:38:16 -0400
To: xxxxxxxxxxxx@gmail.com
Subject: www.Culture4Culture.com registration mail
From: culture4@culture4culture.com
Content-type: text/html; charset=iso-8859-1
Message-Id: <E1IEUhc-00074g-Dc@edwall.dailydns.net>
Date: Fri, 27 Jul 2007 14:38:16 -0400
X-AntiAbuse: This header was added to track abuse, please include it with any abuse report
X-AntiAbuse: Primary Hostname - edwall.dailydns.net
X-AntiAbuse: Original Domain - gmail.com
X-AntiAbuse: Originator/Caller UID/GID - [33531 32002] / [47 12]
X-AntiAbuse: Sender Address Domain - edwall.dailydns.net
X-Source: /usr/bin/php
X-Source-Args: /usr/bin/php process_registration.php
X-Source-Dir: culture4culture.com:/public_html/registration

Vladimir Rodic
27. 07. 2007., 21:41
Ajd' please pojasni mi sta si ovim hteo da kazes..... Samo prvi deo. Drugi ti je netacan.
(linkovi ne idu u plain text, zato se tako i zove. ako i stavis neki URL (ne link, nema tagova u plain textu), moci ces da kliknes na njega samo, i samo ako koristis email klijent koji ce sam da skonta da je link u pitanju, pa ce ti namesti link cisto radi usability-ja.)

A hederi? Jel treba peti put da trazimo? :-)

I ne kazem ti dzabe da izbacis to: ja sam imao upravo taj problem. Kad sam izbacio to, proradilo... Ne pitaj me zasto.... :-)

Izvini ne spavam pa ne znam sta pricam vise :1014: Htedoh reci nece stici kao HTML, vec mi prikaze u mejlu.

Izbacio sam headere i stigao mi je ovaj mejl :

<html>
<head></head>
<body>
<div>
<br /><br /><br />
&nbsp;&nbsp;Thank you for registering on <a
href='http://www.culture4culture.com'>www.culture4culture.com</a>
<br /><br />
&nbsp;&nbsp;Your password for the web site is : OVRFL
<br /><br />
&nbsp;&nbsp;To activate your account click on this link or copy it
to address bar in you browser
<br /><br />
&nbsp;&nbsp;<a
href='http://www.culture4culture.com/registration/verification.php?verification=DaPg7lpq2I6mVyYCQUWZ N0unixwLToM9RXO3Feh8BcHz1J4jGEkdvSt5bKAsfr'>www.culture4culture.com/registration/verification.php?verification=DaPg7lpq2I6mVyYCQUWZ N0unixwLToM9RXO3Feh8BcHz1J4jGEkdvSt5bKAsfr<a/>
<br /><br /><br />
If you have gotten this link by mistake, please just delete it.
<br /><br />
Culture4Culture admin
</div>
</body>
</html>

ZNACI POKAZE MI HTML KOD U MEJLU

Vladimir Rodic
27. 07. 2007., 21:54
Pa ajde onda jedno glupo pitanje. Ako isklucim headere znaci da ne mogu uopste da posaljem poruku kao HTML i ne mogu da promenim sa koje adrese stize mejl + da li ce svima link sa verifikacionim kodom stici kao link ili ce morati da ga kopiraju u browser ?

1. Sada sam gledao resenje bez HTML-a da saljem i u Gmail i Yahoo mi stige kao link kada napisem www.culture4culture.com i to je OK. Nemam mogucnost da testiram na recimo Outlook-u da vidim da li takodje stize kao link.

2. I bez headera mi stize kao SPAM :(

srdjevic
27. 07. 2007., 21:54
1. Jel stigne u Spam, ili u inbox takav bez HTMLa?
2. Sta bi kad si sredio return-path? Jel i dalje shiba u Spam?

srdjevic
27. 07. 2007., 21:58
Izvini, samo da se ispravim:

Kad rekoh izbij charset, nisam mislio na ceo heder. Probaj ovako:

$headers = 'Return-path: <culture4@culture4culture.com>' . "\r\n" . 'From: culture4@culture4culture.com' . "\r\n" . 'Sender: culture4@culture4culture.com' . "\r\n" . 'Content-type: text/html' . "\r\n";

Pa javi sta kaze...

MorenoArdohain
27. 07. 2007., 21:59
^ To bi trebalo da resi problem.

Vladimir Rodic
27. 07. 2007., 22:06
Izvini, samo da se ispravim:

Kad rekoh izbij charset, nisam mislio na ceo heder. Probaj ovako:

$headers = 'Return-path: <culture4@culture4culture.com>' . "\r\n" . 'From: culture4@culture4culture.com' . "\r\n" . 'Sender: culture4@culture4culture.com' . "\r\n" . 'Content-type: text/html' . "\r\n";

Pa javi sta kaze...

Promenjeno kako si rekao.

Kaze SPAM na Gmail-u !!! :1027:

Yahoo mail je OK ;)

srdjevic
27. 07. 2007., 22:07
Stize kao link dok god link izgleda normalno, tj nema nesto bas bas cudno u sebi. Outlook posebno ima jacu podrsku za "hvatanje" tih linkova...

No, kanda taj heder nije pravio problem. Vici jel ovo novo uspelo.... Ako nije, onda sljukni ovce ceo source da proverimo u spamassassin-u (mada mislim da vec jeste neko...).

srdjevic
27. 07. 2007., 22:08
Je li bre, je l' ovo chat il' forum?! :1094:

Vladimir Rodic
27. 07. 2007., 22:12
Pa ne idu ti sve u SPAM, evo sad sam probao i poruka je prosla SpamAssasin (2.1 poena) i fino u sla u Inbox. Mislim da je sa tvoje serverske strane sve OK.

Jeste zira. Inace mogli da naprave mali messanger ovde, u pravu si da je ovo pocelo da lici na chat :1075:

Hvala vam svima u svakom slucaju. Stvarno vas vise ne bih maltretirao. Ne mogu da verujem da ste se i ovoliki potrudili da pomognete.

srdjevic
27. 07. 2007., 22:19
Ma nije to, nego te samo uke**lo da je petak i da cekam 17h da begam kuci, pa da imamo viska vremena.... :-)

Nema na cemu u svakom slucaju, eto, steta da ga nismo nasli... :-(

Ja bih ti predlozio da pokusas sa klasicnim test fajlom za PHPMailer ili Swift Mailer klase (predlazem potonji), pa da vidis da li oni salju u spam isto. Ako ne salju, ne izmisljaj toplu vodu nego teraj njih za svo mejlovanje. ;-) U suprotnom, vijaj admina servera, sta drugo da ti kazem....

Inace, je l' return-path uopste bio u hederu posle izmene? MTA-ovi umeju da ne daju da menjas to (kad imas za'ebanog admina)...