PDA

Pogčedajte punu verziju : I tako... posetim juče Alexu, kad ono ... :-D


noviKorisnik
04. 11. 2005., 22:42
Alexa je www.alexa.com - neki servis za rejting sajtova, ocenu broja poseta, itd.

Navratih juče, posle duuugo vremena i - na naslovnoj stranici je i box "Movers & Shakers" koji predstavlja najdinamičnije sajtove poslednje nedelje... tako nekako. Tamo mi pažnju privukao sajt, rejting skočio 600% (wow)...

Danas ga više nema na toj listi :-) To je priča broj 1.

slika... http://www.elitesecurity.org/poruka/fajluzporuku/936745 ... broj 1

Dakle "Secret Affiliate Weapon" skače vrtoglavo iz ničega u roku od nedelju dana, potom isto tako brzo kreće da pada... (sam sadržaj sajta ne bih preterano komentarisao, "one page promotion", imam utisak da sam ga video već x puta)

Može li neko da mi objasni kako se ovo dešava?

...

Hajde priča broj 2 -

Današnja zanimljivost je svakako sajt imenom live.com, koji dobija index od 9000% skoka, hehe :-) čini mi se da iza ovoga stoji M$ pa možda i nije toliko čudno...

Ali, generalno, vidim da postoji mogućnost za takvo lansiranje u orbitu, pa... bilo bi lepo da se dozna kako do toga dolazi, eh ;-)

nixa
04. 11. 2005., 22:46
moguce da je neko platio lepe pare i eto :)

DejanVesic
16. 11. 2005., 23:59
Hajde priča broj 2 -

Današnja zanimljivost je svakako sajt imenom live.com, koji dobija index od 9000% skoka, hehe :-) čini mi se da iza ovoga stoji M$ pa možda i nije toliko čudno...

Ali, generalno, vidim da postoji mogućnost za takvo lansiranje u orbitu, pa... bilo bi lepo da se dozna kako do toga dolazi, eh ;-)


Odgovor je Hype iliti neopravdana pomama za nekom novotarijom :)

U konkretnom primeru, Live.Com je budući Microsoftov Windows Live! ili odgovor na Google - nešto kao operativni sistem sa Web front endom.

Naravno, od toga sada nema ništa, no je običan pretraživač, barem za sada - samo su ga lansirali mediji, pa svi nagrnuli da vide to čudo.

Moram da priznam i ja sam otišao da ga vidim :o

mega023
24. 11. 2005., 22:16
ta statistika na alexi nije ni blizu tacne...
(znam iz iskustva)