PDA

Pogčedajte punu verziju : Sajt Ministarstva za telekomunikacije i informatičko društvo


jablan
17. 08. 2007., 16:22
Možda ste videli vest, postavljen je sajt novoosnovanog Ministarstva:

http://www.mtid.sr.gov.yu/code/navigate.php?Id=1

Postavio sam sledećih par pitanja Ministarstvu, javiću kad i ako dobijem odgovor(e):

Pozdravljam postavljanje sajta.

Imam par pitanja u vezi vašeg upitnika o brzom Internetu.

Naime, zašto niste naveli svrhu postojanja upitnika, kao i šta ćete raditi sa rezultatima koje budete dobili?

Takođe me zanima, zašto su privatni podaci tipa imena i elektronske adrese obavezni, i zašto se nigde ne pominje da li će i u koju svrhu oni (privatni podaci) biti korišćeni.

Takođe bi me interesovalo i zašto ste se odlučili da u upitniku rogobatno mešate srpske i engleske reči, ćirilicu i latinicu? Ima li Ministarstvo uopšte neku strategiju po pitanju regulisanja i normiranja stručne terminologije?


Šta vi mislite o novom sajtu, i o novom ministarstvu uopšte?

Dejan Bizinger
17. 08. 2007., 16:32
A ja danas procitao naslov u Danasu na trafici da nemaju sajt

U svakom slucaju bolje je da postoji ovo ministarstvo i treba da postoji sam se nadam da ce efikasno da rade posao, a ne da se sve sporo odvija

ReLaX
18. 08. 2007., 11:20
Pa fino, barem nije ruzan, mislim da bi ovaj sajt morao da ima mnogo vise, a posebno u pogledu komunikacije sa posetiocima! Oni bi terbalo da budu slika i prilika e-goverment-a ostalim ministarstvima

Do sada nisam video da je ovo ministarstvo uopste zastupljeno, a ni oni na sajtu nemaju mnogo novosti! Iako postoji ministarstvo mislim da se ovaj sektor (osim naravno Telekoma) i dalje vrlo zapostavlja. I zar ne bi tebalo da bude informaciono drustvo?!