PDA

Pogčedajte punu verziju : mysql remote access


kodi
21. 08. 2007., 20:21
imam jedan domen na kome drzim prezentaciju kojoj je vremenom zatrebala baza.

Posto je to kod loopie (iz nepitaj kojih razloga) a njihova mysql politika je blagi uzas, uhvatim i stavim bazu na jedan od hostmonster naloga.

tamo (CPanel) krecu nevolje, ja ubacim host (probao i preko ip-a i preko imena) ali sa loopia servera skripta jednostavno ne moze da se konektuje, jednostavno vrti do timeouta

probao sam i sa host-011 isto preko ip-a i imena opet nece.

probao sam da stavim % i probam od kuce, opet nece.

imam ssh i mysql konzolu ali nemam pravo da uradim flush privileges.
(mada sam 99% siguran da CPanel to automatski uradi)

dal' on to uradi?
sta bi drugo moglo da bude problem?

Milos Micic
21. 08. 2007., 21:31
Uf ja sam imao slican problem ali zbog politike provajdera da bazi mozes da pristupis samo iz lokala tako da ne znam moguce da je to problem...BTW kakvi su hostmonster? razmisljam se da uzmem nesto veci hosting

bluesman
21. 08. 2007., 23:01
Moj stav je da ne vidim ni jedan dobar razlog zasto bi provajder dozvolio da se neko kaci na bazu sa drugog servera. Pricamo o shared hostingu.

japan
22. 08. 2007., 00:23
Moj stav je da ne vidim ni jedan dobar razlog zasto bi provajder dozvolio da se neko kaci na bazu sa drugog servera. Pricamo o shared hostingu.

voleo bih da cujem dobar razlog za ovakvu restrikciju, bez obzira o kakvom se hostingu radi...

Milos Micic
22. 08. 2007., 00:34
Moj stav je da ne vidim ni jedan dobar razlog zasto bi provajder dozvolio da se neko kaci na bazu sa drugog servera. Pricamo o shared hostingu.


joke: Dobro bre nemoj se ljutis 90 posto provajdera ne daje pristup bazi ako nije iz lokala tako da host011 spada u vecinu =D(naravno ako i vi ne dajete posto nisam koristio nikada host011). Slazem se da za shared hostinge apsolutno je nepotrebno i rizicno davati remote pristup mysql-u sve sto treba da se uradi moze iz cpanela ili iz slicnih administracionih aplikacija...

japan
22. 08. 2007., 00:42
apsolutno je nepotrebno i rizicno davati remote pristup mysql-u

jeste, i onda dodjes do toga da ugasis i mod_rewrite, isto kao nepotreban i rizican... mislim...:please:

BrainDamage
22. 08. 2007., 00:46
Gledaj to ovako:
Ako vecina hosting provajdera ZABRANJUJE remote mysql access, onda verovatno da imaju DOBAR razlog za to, nije sigurno u pitanju neka zavera protiv developera :)

kodi
22. 08. 2007., 00:49
a to ima veze kako?

ja pitam dal neko zna sto mi ne radi ovaj sto dozvoljava (ili je to mozda samo na papiru)

Milos Micic
22. 08. 2007., 01:06
"To remotely access your databases, you must contact support to allow the connection through our firewall as well. Please contact us with the IP numbers you would like to be able to connect from." znaci tehnicka podrska =D

Pedja
22. 08. 2007., 01:26
Kodi, cak i da ti naprave da to radi, nemoj tako raditi. To je vrlo lose za pouzdanost aplikacije, a i prilicno ce da trosi resurse.

Ako vec pravis aplikaciju koja se oslanja na bazu, onda i aplikaciju i bazu drzi na istom serveru (ili bar na serverima koji su fizicki u istoj lokalnoj mrezi).

To da ti je palikacija na jednom serveru a da vuce podatke iz baze koja je ko zna gde na internetu, svakako nece izaci na dobro.

bluesman
22. 08. 2007., 01:27
Hajde kada ste poceli "igru" da mi neko objasni jednu pametnu situaciju gde ces ti da se kacis na mysql drugog servera (pricamo o shared hostingu a ne o clusterima) i radis nesto jako pametno. Ok?

@Milos Micic: ja se ne ljuitim, sorry ako zvuci tako, samo sam rekao sta mislim i to nema sa veze sa hostingom - ja se i onako ne bavim hostingom vise. Ja upravo pricam iz ugla developera. Ljudi gledaju da kesiraju rezultate, da sto manje drljaju po bazi a neki bi da drze domen na jednom serveru a bazu na drugom? Opet napominjem da pricamo o shared hostingu.

kodi
22. 08. 2007., 01:33
"To remotely access your databases, you must contact support to allow the connection through our firewall as well. Please contact us with the IP numbers you would like to be able to connect from." znaci tehnicka podrska =D

procitah ceo help u cpanelu, i ne videh to nigde.

hvala, na to sam i sumnjao.

kodi
22. 08. 2007., 01:51
Hajde kada ste poceli "igru" da mi neko objasni jednu pametnu situaciju gde ces ti da se kacis na mysql drugog servera (pricamo o shared hostingu a ne o clusterima) i radis nesto jako pametno. Ok?



koristis bazu foruma (recimo) za identifikaciju korisnika.

Pedja
22. 08. 2007., 02:14
Za to ti ne treba direktan pristup bazi.

bluesman
22. 08. 2007., 04:24
koristis bazu foruma (recimo) za identifikaciju korisnika.

Znaš kako? Kunem ti se da sam znao da ćeš to da kažeš :) Ali to se nikako ne radi na taj način.

kodi
22. 08. 2007., 07:16
znas kako, kunem ti se da sam znao da ces to da kazes :)

mozda primer nije najsrecniji, to mi prvo pade na pamet, al ne htedoh da editujem :D

ok idemo korak dalje (resili smo problem ne skodi da se zamlacujemo ovde)

sta ces kad dodjes u situaciju da je aplikacija narasla i da ti treba poseban sql server?
a da iz nekog vec tamo razloga to mora da bude negde tamo daleko, a i nije bas bitno za odgovor bude ispod xx ms?

-drzaces web server i php samo zbog xmlrpc ili neceg drugog ?
-dump+scp-olike varijante? ( :( brrrr)

ili ces za "iste pare, ili jeftinije" opalis ssh tunel i nemas brige?

bar ja to tako gledam, mozda nisam u pravu.

bluesman
22. 08. 2007., 12:20
Pa nisi u pravu :)

1. sada kada bih trazio, ne znam da li bih uspeo da nadjem server koji nudi shared hosting bez mysql.
2. kada ti aplikacija naraste da ti treba poseban sql server, onda to vise nije za shared hosting.
3. to sto ti radis - to se ne radi tako, ali ko sam ja da te ucim?
4. ti bi da prodjes za "sitne" pare a da radis ozbiljne stvari, ali opet ko sam ja da ti solim pamet?
5. rekao sam "pametan razlog" a ne "bilo koji razlog" :D, svako može da nađe hiljadu razloga, i Hitler je imao razlog zašto je uništio celu Evropu, to opet ne znači da je pametan razlog :)
6. Ja sam očekivao da ćeš da mi kažeš da radiš neki sajt za kladionicu ili banku pa ti treba neka centralna baza ili nešto, to bi bio pametan razlog, ali to se opet ne radi na shared hostingu.

kodi
22. 08. 2007., 14:34
e sad da te ja nesto pitam?

kako smo stigli od "zasto mi ne radi remote access cak kad ni kad opalim % za host"
dovde?

;)

ppavlovic
22. 08. 2007., 15:37
Ne znam da li ti resava problem, ali uvek u to slucaju (ako imas dostupan SSH shell) mozes da napravis ssh tunnel i da mapiras lokalni (mysql) 3306 port na remote 3306 ili neki drugi port (npr. tvoju kucnu masinu ili neki web server) i da se zakacis bez problema. Nuspojava toga je da ce podaci biti enkripotovani kroz konekciju sto i nije toliko lose. :)

bluesman
22. 08. 2007., 20:06
@kodi: jel' to za mene pitanje? Ako jeste, sorry nista ne razumem.