PDA

Pogčedajte punu verziju : php - smtp problem


SuperFly
10. 11. 2005., 18:06
Pozdrav svima, nisam siguran gde da postavim ovo pitanje.....
problem je u sledecem: ne radi mi slanje maila iz php,
mail($to, $subject, message, $headers);
razgovarao sam sa tehnickom podrskom provajdera i rekose mi:
(17:20:57) qwqwqw: e vidis....
(17:21:02) qwqwqw: ja sam zabranio port 25
u pitanju je php 4.4.0 na fedori, phpinfo mi ispise SMTP localhost, smtp_port 25...
Path to sendmail /usr/sbin/sendmail -t -i.. itd
kako da sredim to?

Petar Marić
10. 11. 2005., 18:16
Promeniš provajdera?

SuperFly
10. 11. 2005., 18:28
uf, to je malo....izbor je neobee wireless, ovaj trenutni lokalni wireless ili dial-up.
znaci to jedino preostaje?

MorenoArdohain
10. 11. 2005., 19:29
Ne treba localhost, vec smtp od providera, znaci smtp.neobee.net ili tako nesto..
Samo pod uslovom da sam dobro razumeo: nakacen si na neobee, tvoj lokalni komp je gorepomenuta Fedora.. Ako je tako, tesko da su oni zabranili port 25, jer u tom slucaju ne bi mogao da pssaljes ni mail iz mail klijenta, zar ne?

SuperFly
10. 11. 2005., 19:58
neobee je provajder cije cu usluge izgleda morati poceti da koristim, nasao sam nesto oko menjanja parametara u sendmail.mc, a u php.ini i nema za unix podesavanje SMTP, barem ja nisam nasao

zekica
10. 11. 2005., 21:17
PHP u unix-ima po default-u za slanje mail-a koristi sendmail na lokalnoj masini (pokrece program sendmail) i daje mu parametre za mail.

http://phpclasses.byting.at/browse/package/2065.html

Ovde imas funkciju smtpmail napisanu u PHP-u, koja se poziva kao i standardna mail funkcija, a salje mail kroz smtp server...

Znaci ako je tvoj provajder blokirao port 25 za odlazni saobracaj sa tvoje masine, a mozes da koristis njihov smtp server, onda ce slanje mail-a raditi samo preko njihovog smtp servera (koristeci gornju funkciju npr).