PDA

Pogčedajte punu verziju : Google AdSense: maliciozni klikovi?


Nemanja Avramović
29. 08. 2007., 22:27
Google kaže da će da nas provali ako u toku dana kliknemo 100 puta na sopstvenu AdSense reklamu i da ćemo biti kažnjeni, zar ne?

A da li neko zna šta se dešava ako neki maliciozni korisnik namerno mesec dana klikće po 100 puta na dan na recimo moju reklamu? Kako će Google znati da li je u pitanju maliciozni korisnik ili sam ja nekog nagovorio da klikće? :)

Goran Cirkovic
29. 08. 2007., 23:21
I ja sam se pitao isto to... Šta se dešava ako konstantno menjate IP adesu? npr. koristite neki od programa (sajtova) za menjanje po algoritmu da ne može lako da vas provali?

borstale
29. 08. 2007., 23:38
Bilo je reči o tome, ne mogu sad da nađem. Neko je već imao sličan problem, setiće se već neko. Ako primetiš da se nešto slično dešava moraćeš da se dopisuješ sa Googletom da im objasniš da nisi ti.

Nemanja Avramović
29. 08. 2007., 23:38
Ma mene interesuje suprotno: Šta ako neko ne menja IP adresu i namerno konstantno klikće na reklamu na mom sajtu. Kako ja da se ogradim od toga, da dokažem Google-u da nisam ja to radio.

borstale
29. 08. 2007., 23:40
Bilo je reči o tome, ne mogu sad da nađem. Neko je već imao sličan problem, setiće se već neko. Ako primetiš da se nešto slično dešava moraćeš da se dopisuješ sa Googletom da im objasniš da nisi ti.

Nemanja Avramović
29. 08. 2007., 23:50
Strašno... šta ako se neko namerači baš na mene (teško, ali u teoriji vrlo moguće)? Ja moram svaki put da se smaram sa ovima iz Gugleta? Ili će me po kratkom postupku? :D

Veljko
29. 08. 2007., 23:56
Strašno... šta ako se neko namerači baš na mene (teško, ali u teoriji vrlo moguće)? Ja moram svaki put da se smaram sa ovima iz Gugleta? Ili će me po kratkom postupku? :D

Ja sam imao slican problem.Poslao sam im mail,objasnio o cemu se radi.Nista specijalno, odbili su mi nekih 60$ ako se ne varam i to je to,cak mi nisu ni mail poslali,skinuli su koliko su mislili da treba i to je to.

Nemanja Avramović
29. 08. 2007., 23:58
Deluje kao prilično neprofesionalno za veliki Google :/

Veljko
30. 08. 2007., 00:01
Deluje kao prilično neprofesionalno za veliki Google :/
Ne znam kako deluje,ali je tako bilo.

Dzordz
30. 08. 2007., 06:35
Koliko se ja secam nekih prica sa WebmasterWorld.com na kojem dolazim neki lik direktno iz tima AdSense-a procedura je
1. Masina automatski odbacuje lazne klikove do odredjenog nivoa
2. Masina salje ljudima na proveru ako se pretera
3. Ljudi iskljucuju sajt

Sto se tice zastite ima onih programa koji prate klikove po svim parametrima pa onda saljete te informacije da biste se opravdali.