PDA

Pogčedajte punu verziju : "Prodaja magle"... i druge stvari


blogowski
04. 09. 2007., 10:35
Da li neko zna ko stoji iza ovoga (http://blog.e-start.org/).

E-Start promoviše zaštitu struke od zloupotreba putem uspostavljanja kodeksa ponašanja (code of ethics, code of professional conduct), poštovanja estetskih i profesionalnih kriterijuma, poštovanja pravila lojalne konkurencije, edukacije članova itd.

Što mi izgleda fino, jedino... vidim da su se najavili za BlogOpen, a ni organizatori još ne znaju sve detalje :))

conica
04. 09. 2007., 12:05
http://www.devprotalk.com/showthread.php?p=41518#post41518

caboom
04. 09. 2007., 12:21
ne znam zasto, ali meni je prva asocijacija:

http://www.youtube.com/watch?v=aVrNNJPSsfk

MrSteel
04. 09. 2007., 13:10
prica sa sajta i ljudi koji stoje iza toga ostavljaju bolji utisak od gomile do sada
ako dodjem na skup zanimace me ideja, mada ja nisam ni za nase trziste ni za e-commerce u tolikom smislu zainteresovan

jablan
04. 09. 2007., 14:12
Pretpostavljam da bi na čelu asocijacije biti istaknuti domaći internet preduzetnici, a ne dežurni prodavci magle.

@caboom: http://www.youtube.com/watch?v=Cp_Y-2n-Svk

Aleksandar.Ilic
04. 09. 2007., 14:28
Ako cemo bukvalno, svi internet preduzetnici prodaju maglu, jer to sto oni rade, ne moze se opipa (tako meni rekao jedan lokalni niski privatnik kad sam mu nudio sajt).
Knjigovodje prodaju maglu (ali opet, ponekad mogu da budu jakooo korisni)
Svi savetnici prodaju maglu (pa ih opet mnogi zaposljavaju, samo ne znam zasto ako su beskorisni)
Al ajde :) Svaka osoba na planeti ovoj ima misljenje svoje :)

jablan
04. 09. 2007., 14:38
Ne, i ti i knjigovođa imate proizvod iza sebe: ti imaš sajt, knjigovođa ima te neke račune, izveštaje koje treba da pokažeš inspekciji ili na osnovu kojih plaćaš (ili, u slučaju dobrog knjigovođe, ne plaćaš) poreze.

Samo hoću da kažem da, da sam kojim slučajem internet preduzetnik, ne bih želeo da budem u asocijaciji gde moje interese "za okruglim stolom" zastupa neko čiji je glavni proizvod sama ta asocijacija.

Dejan Bizinger
04. 09. 2007., 15:02
Ako cemo bukvalno, svi internet preduzetnici prodaju maglu, jer to sto oni rade, ne moze se opipa (tako meni rekao jedan lokalni niski privatnik kad sam mu nudio sajt).
Knjigovodje prodaju maglu (ali opet, ponekad mogu da budu jakooo korisni)
Svi savetnici prodaju maglu (pa ih opet mnogi zaposljavaju, samo ne znam zasto ako su beskorisni)
Al ajde :) Svaka osoba na planeti ovoj ima misljenje svoje :)

Ovo je bezveze, kako neko prodaje maglu zato sto ono sto prodaje ne moze da se opipa? Da li SAP prodaje maglu? To sto Internet preduzetnik prodaje sajt, servis ili konsalting i to se ne moze opipati ali ako taj neko ne prodaje maglu onda bi rezultati treba da mogu da se "opipaju" ili barem da budu "vidljivi".

Konsultanti nisu isto sto prodavci magle.

zira
04. 09. 2007., 15:06
Aleksandre, taj biznismen hoce samo da ti ubije cijenu :)
I radio i televizija i mobilna mreza i sajt i svasta drugo bi bilo magla jer ne moze da ih opipa, ali ih i dalje koristi i placa...

Usput, ne bi trebali previse da potenciramo ovdje to "prodavci magle"...

Davor Vlajkovic
04. 09. 2007., 15:22
Samo hoću da kažem da, da sam kojim slučajem internet preduzetnik, ne bih želeo da budem u asocijaciji gde moje interese "za okruglim stolom" zastupa neko čiji je glavni proizvod sama ta asocijacija.
Amin, zemljače :1043:

Aleksandar.Ilic
04. 09. 2007., 15:24
A ne potenciram ja to :) Nego ima ljudi ovde koji tvrde da je konsultantski posao, posao prodavanja magle :) .

Samo bih voleo i zeleo malo manje hejta na domacoj IT sceni, koja je jako prisutna na es-u, a javlja se dosta i ovde (ponekad).

Dejan Bizinger
04. 09. 2007., 15:48
Konsultantski posao nije prodavanje magle ako nakon konsaltinga klijent shvati da je vise dobio nego sto je dao. As simple as that.

STELLANOVA
04. 09. 2007., 15:56
Ili ako iza konsultanta stoje jasne i proverljive reference i iskustvo. ;)

Dejan Bizinger
04. 09. 2007., 16:01
Ili ako iza konsultanta stoje jasne i proverljive reference i iskustvo. ;)

Naravno i to, ali to proizilazi iz moje prethodne poruke :).

Znas, kako malo trenera koji nisu bili profesionalni igraci u sportu su dobri treneri (Murinjo je izuzetak ali i to je pitanje, kada imate ekipu i budzet kao sto ima Celzi). Takodje, bolji sportski komentatori su oni koji su nekad bili profesionalni igraci (kao Mekinro, Beker) a ne komentatori koji nikad nisu sutnuli loptu. Neke stvari se mogu nauciti i u teoriji a neke samo u praksi.

mungos
04. 09. 2007., 16:27
Svaka škola se plaća. Iz džepa, ofkors. Ja na taj konsalting gledam na nešto što platiš unaprijed nekom da bi uštedio, sačuvao ili umnožio svoje vrijeme i novac (vrijeme = novac). Ko nije skont'o još uvijek da je mozak (što bi Jablan reko "magla") glavna roba u XXI vijeku, nek ode u biblioteku pa pročita knjigu Funky Business.

Baš u to vrijeme kad sam čitao tu knjigu o razlici između nove i stare ekonomije, ostavim jedan dan sve svoje obaveze i odem sa matorim mojim da mu pomažem za dnevnicu od 10 maraka oko postavljanja grijanja na ulazu u ogromne hladnjače jedne fabrike. Da iz prve ruke vidim kako izgleda stara ekonomija.

Nisam ovdje ni moderator, ni admin, ali evo iznio bih predlog za kolege sa DPT. Hajde da napravimo ovakav deal: kad god neko spominje izraz "prodavanja magle" da fino napiše ime ili prezime ili nickname osobe koja prodaje maglu, da izbjegnemo više te asocijacije reda "dežurni prodavci". S druge strana uslov je da svako ko nekog prozove da je prodavac magle, dužan je da u istom postu i linkuje svoj profesionalni CV, svoj sajt ili nešto slično što jasno ilustruje njegove profesionalne kvalifikacije.

LiquidBrain
04. 09. 2007., 16:37
Nisam ovdje ni moderator, ni admin, ali evo iznio bih predlog za kolege sa DPT. Hajde da napravimo ovakav deal: kad god neko spominje izraz "prodavanja magle" da fino napiše ime ili prezime ili nickname osobe koja prodaje maglu, da izbjegnemo više te asocijacije reda "dežurni prodavci". S druge strana uslov je da svako ko nekog prozove da je prodavac magle, dužan je da u istom postu i linkuje svoj profesionalni CV, svoj sajt ili nešto slično što jasno ilustruje njegove profesionalne kvalifikacije.


Pravo u srce!!!

jablan
04. 09. 2007., 16:50
Baš u to vrijeme kad sam čitao tu knjigu o razlici između nove i stare ekonomije, ostavim jedan dan sve svoje obaveze i odem sa matorim mojim da mu pomažem za dnevnicu od 10 maraka oko postavljanja grijanja na ulazu u ogromne hladnjače jedne fabrike. Da iz prve ruke vidim kako izgleda stara ekonomija.
Da, čujem da se u "novoj" ekonomiji grejanje sâmo postavlja, ti treba samo da se jako zamisliš.

Pre 50 godina sve probleme je rešavao komunizam, sad je tu izgleda nova ekonomija. Brkovi i kožni mantili, tad su prodavci magle barem imali stila...

Miloje Sekulic
04. 09. 2007., 16:51
Ili ako iza konsultanta stoje jasne i proverljive reference i iskustvo. ;)

rezalting

Kad sam dolazio u e magazin Guru menadžer mi je rekao: "Imam neke vaučere za večere u Hyatu." 'jde vidi koga možeš da dovedeš. Ja dovedem Labusa, tada potpredsednika Vlade, i dobijem posao :1094:

STELLANOVA
04. 09. 2007., 16:53
S druge strana uslov je da svako ko nekog prozove da je prodavac magle, dužan je da u istom postu i linkuje svoj profesionalni CV, svoj sajt ili nešto slično što jasno ilustruje njegove profesionalne kvalifikacije.

A sta da linkuje svoj CV? Valjda ako nekoga napada treba taj koji je napadnut da opovrgne tvrdnje svojim CV? :)

Dejan Bizinger
04. 09. 2007., 16:55
@Miloje: Upravo tako, zato cenim Vladimira. Kada razgovaras sa njim tacno skontas da covek zna o onome o cemu prica, a ako mu nesto nije jasno, to jasno i kaze. Ne prica o onome o cemu ne zna ili nema iskustva.

jablan
04. 09. 2007., 17:00
Valjda ako nekoga napada treba taj koji je napadnut da opovrgne tvrdnje svojim CV? :)
Nema potrebe, svi ti CV-jevi se lako daju izgenerisati (http://www.emptybottle.org/bull****/)...

STELLANOVA
04. 09. 2007., 17:03
Hahahahha, kakav kraljevski link :) :1094:

Svaka cast Jablane ;)

Dejan Bizinger
04. 09. 2007., 17:04
Svaka cast, :1094:

mungos
04. 09. 2007., 17:16
jablan:
Da, čujem da se u "novoj" ekonomiji grejanje sâmo postavlja, ti treba samo da se jako zamisliš.
Pre 50 godina sve probleme je rešavao komunizam, sad je tu izgleda nova ekonomija.


Stara ekonomija: postavljam grijanje za ćaletovu firmicu na promaji i u 'ladnoj fabričkoj hali za dnevnicu od 5 evra. Ustao sam u 6h ujutru, da bi smo na objekat stigli do 8h.

Nova ekonomija: angažovani ljudi u Rainfall Daffinson imaju satnicu od 5 evra. Rade odakle im to najviše odgovara i u vrijeme koje im najviše odgovara.

Miloje Sekulic:
"Imam neke vaučere za večere u Hyatu."


Sve počinje i završava na kompenzaciju :1094:

jablan
04. 09. 2007., 17:20
angažovani ljudi u Rainfall Daffinson imaju satnicu od 5 evra. Rade odakle im to najviše odgovara i u vrijeme koje im najviše odgovara.
Samo napred! Dok ima ljudi koji kupuju to što vi prodajete, nema razloga da se iko buni.

BTW, je l' to pre ili posle poreza i doprinosa?

Miloje Sekulic
04. 09. 2007., 17:20
... postavljam grijanje za ćaletovu firmicu


"Kad bi imali puno posla i ja bi se prihvatio opreme za zavarivanje"

i postade čovek ministar

mungos
04. 09. 2007., 17:27
Samo napred! Dok ima ljudi koji kupuju to što vi prodajete, nema razloga da se iko buni.

BTW, je l' to pre ili posle poreza i doprinosa?

Jok, prije emigracije u Čehoslovačku :1014:

Dušan Dželebdžić
04. 09. 2007., 17:37
Joj, što nisam moderator da ovde stavim jedan lock...

noviKorisnik
04. 09. 2007., 17:49
Ok, dobro me podseti, vidim nešto ne prija baš kako ovo ide ...

bluesman
04. 09. 2007., 18:24
Joj, što nisam moderator da ovde stavim jedan lock...

Ma neka kažu ljudi šta misle (dok ne počnu uvrede), svako odgovara za svoj post i ono što je napisao. Na forumu si ono šta si napisao!

marinowski
04. 09. 2007., 18:37
Sve mi je žao što ne mogu da dođem u nedelju na sastanak, vidim da će biti vruće.

http://www.marinowski.com/external/smiley/redface.gif

kodi
04. 09. 2007., 18:42
http://img105.imageshack.us/img105/4526/popcornly1.gif


zato ja dolazim :)

elem, ili vec jednom kazite sve sto vam je na umu, pa da jednom za svagda to racistite, ili batalite te insinuacije :)

conica
04. 09. 2007., 19:08
http://img105.imageshack.us/img105/4526/popcornly1.gif

sjajno

xippi
04. 09. 2007., 20:10
Stara ekonomija: postavljam grijanje za ćaletovu firmicu na promaji i u 'ladnoj fabričkoj hali za dnevnicu od 5 evra. Ustao sam u 6h ujutru, da bi smo na objekat stigli do 8h.

Nova ekonomija: angažovani ljudi u Rainfall Daffinson imaju satnicu od 5 evra. Rade odakle im to najviše odgovara i u vrijeme koje im najviše odgovara.


ju kant miks grendmadrz and frogs. NARAVNO da se satnica razlikuje u zavisnosti od kvalifikacije radnika.


Takodje, bolji sportski komentatori su oni koji su nekad bili profesionalni igraci (kao Mekinro, Beker) a ne komentatori koji nikad nisu sutnuli loptu.

Navedena dvojica su teniseri.


elem, ili vec jednom kazite sve sto vam je na umu, pa da jednom za svagda to racistite, ili batalite te insinuacije :)

kolko mi se cini sve je vec receno ovde (http://devprotalk.com/showthread.php?t=1425)

dinke
04. 09. 2007., 20:39
Znas, kako malo trenera koji nisu bili profesionalni igraci u sportu su dobri treneri (Murinjo je izuzetak ali i to je pitanje, kada imate ekipu i budzet kao sto ima Celzi).

Murinjo je pre nego sto je presao u Celsi bio prvak evpore sa Portom, ekipom sa znacajno skromnijim budzetom od Celsia.

OnTopic:
Ako vec imate visak energije za fajt, predlazem da se lepo pokupite posle DPT eventa na trg republike (ili gde se vec nalazi onaj autobus) pa lepo date krv i smirite zivce. Mozda cak Bizinger moze i da dovede b92 tv pa moz i da budete na televizor ;)

blogowski
04. 09. 2007., 20:44
Mozda cak Bizinger moze i da dovede b92 tv pa moz i da budete na televizor ;)

Lol :1006:

xippi
04. 09. 2007., 20:45
bolja je fora da dodju oni i ponesu lavor :)

Goran Aničić
04. 09. 2007., 20:57
Ako ovako nastavite, mislim da ću morati da pozovem Seju Kalača i Bobana ;)

degojs
04. 09. 2007., 21:20
Nisam ovdje ni moderator, ni admin, ali evo iznio bih predlog za kolege sa DPT. Hajde da napravimo ovakav deal: kad god neko spominje izraz "prodavanja magle" da fino napiše ime ili prezime ili nickname osobe koja prodaje maglu, da izbjegnemo više te asocijacije reda "dežurni prodavci". S druge strana uslov je da svako ko nekog prozove da je prodavac magle, dužan je da u istom postu i linkuje svoj profesionalni CV, svoj sajt ili nešto slično što jasno ilustruje njegove profesionalne kvalifikacije.

Otkud znaš da je mislio na tebe? :D

(Eto i ja malo.. NHF)

Dejan Bizinger
04. 09. 2007., 22:56
Xippi, mislio sam figurativno sutnuli loptu (tu mislim na domace komentatore fudbala) a pomenute sportske komentatore sam spomenuo jer spadaju medju najpoznatije sportske komentatore koji su nekad i sami igrali sport koji komentarisu.

Ovo je iskljucivo razmena misljenja, svako kaze svoje ne znam zasto se spominje Trg Republike :-). Ja sam mislio da smo ovde na forumu svi pacifisti.

Dejan Bizinger
04. 09. 2007., 23:06
Murinjo je pre nego sto je presao u Celsi bio prvak evpore sa Portom, ekipom sa znacajno skromnijim budzetom od Celsia.

Koliko znam, Murinjo gotovo i da nije bio profesionalni fudbaler, na to sam mislio. Nisam rekao da pre Celzija nije imao uspeha, naravno da znam da je bio pre Celzija u Portu.

Ovde je dobro sto smo se dotakli svega, pomalo. Red Interneta, red konsaltinga, red sporta :1094:

caboom
04. 09. 2007., 23:38
... i red nicega ... a sada svi na svoje radne zadatke, bar oni koji ih imaju.

MrSteel
05. 09. 2007., 00:21
bilo bi mnogo lepse da su ljudi koji pokrecu e-start ovde objasnili sta zele nego gomila neupotrebljivih komentara (vezano za temu)

admini bi mogli da isciste a e-start da se oglasi za one koji nece doci na DPT skup

Eniac
05. 09. 2007., 00:28
oko eStarta je bilo reci u drugoj temi, tako da moze stvarno da se izmeni naslov.

sto se tice grejanja i rada za 5 eur po satu kao sto rekose, kvalifikacije su kljucna rec. Mada cesto cujem od ovih sto rade 5 eur po satu kako ce da zarade milione pa da odu da cuvaju ovce sve to imas svoje za i protiv.

sto se tice prodavanja magle, consulting = resulting i to je gotovo, ako imate rezultate mozete da rasturate maglu koliko hocete niko vam nista nece reci. prodavci magle su ovi sa sprejevima protiv celavosti, i cajevima za mrsavljenje, u eSvetu stvari su mnogo lakse merljive i tacno mozete da kazete da li je neko prodavac magle ili ne. A i kad smo kod tog cuvenog FunkyBusinessa nisu oni nesto bog zna sta nastrojeni prema konsultantima...

@Murinjo
Da bio je trener Porta sa kojim je osvojio Kup Uefa i ligu sampiona. Promenio je pristup trenerskom poslu, sve je doveo na visi nivo unevsi mnogo inovacija u svoj posao i zato je tu gde jeste.

kad smo vec kod trga republike bolje da dajemo krv nego da je prolivamo uzalud :D

ps. bice ovo vrlo zanimljiv vikend :)

bluesman
05. 09. 2007., 00:30
e-start kako hoće, ali ja "volim" da vidim kada se pljuje nešto a ne znaš ni o čemu se radi. To je, bre, sport ovde... prvo popljuj po default-u, pa će' onda da vidimo šta i kako... :) Što ste bre toliko nestrpljivi, ima vremena za pljuvanje... što kaže naša narodna: nikad nije kasno da izvređaš nekoga :)

MrSteel
05. 09. 2007., 00:31
na drugoj temi je bilo par recenica, ja sam ocekivao mnogo vise ali cucemo za vikend nadam se ako dodjem

Dragan Varagić
05. 09. 2007., 08:28
Bilo bi stvarno lepo da se izmeni ime ove teme (Npr. Prodavanje magle), jer ovde stvarno nema ništa o temi E-start, i da se, ako hoćete otvori nova tema pod tim imenom, pa da se tu piše o ovoj organizaciji.

Odgovoriću ovde samo na jedno pitanje:
Da li neko zna ko stoji iza ovoga (http://blog.e-start.org/).

Što mi izgleda fino, jedino... vidim da su se najavili za BlogOpen, a ni organizatori još ne znaju sve detalje :))

Pogledali smo sajt www.blogopen.eu, videli smo obaveštnje da će biti u novembru, i napisali smo da ćemo doći.

oksite
05. 09. 2007., 18:29
Ako mogu da posaljem iskreni apel:

Nemojte da Marka, Dragana, malo-malo, direktno ili skriveno, pa ponovo da optuzujete da su prodavci magle. Da odmah budem kratak i jasan - oni nisu prodavci magle, svako ima svoj nacin rada i, vrlo vazno, prodaje i marketinga. Dokle god oni nude, kreiraju i prodaju usluge i proizvode u IT-u, oni su moje kolege. Nekom to moze da se svidja, a nekom ne. Naravno, da smo svi isti onda bi svi komentari na nove teme bili isti i sadrzali samo tri slova - lol. A i da smo svi isti onda bi i iste pare pravili, a meni ono 5 eura na sat ne izgleda ok, volim i ja pljeku od 350g kod Duff-a ;)

Ali, ovde postoji problem, i cini mi se da ljudi nece da pokazu prstom na prave prodavce magle:

Oni sto su pre 7-8 godina drzali okrugle stolove, kao, sad u narednih 10 dana resavamo pitanje .yu domena, e-trgovine, sertfikata.

Oni sto su bili placeni da rade na dokumentima koji nikada nisu svetlo ugledali.

Oni sto su dobili pare da razvijaju e-vladu, pa se na kraju sve zavrsilo na doniranom hardveru i softveru.

Oni sto su bili Mesije srpskog Interneta, pa posle zavrsili u zatvoru. A mogli su da ostanu "tamo daleko", na drugim kontinentima.

Oni sto su bili go .ura. u monopolistickim IT firmama pa su, kao i ovi prethodni, zavrsili u zatvoru ili u nekoj drugoj industriji a nama pojeli godine

Racunarski nepismeni profesori, mediji, poslovni ljudi.




Pozdrav,
--Damir

gastonr
05. 09. 2007., 20:55
Ali, ovde postoji problem, i cini mi se da ljudi nece da pokazu prstom na prave prodavce magle:

Oni sto su pre 7-8 godina drzali okrugle stolove, kao, sad u narednih 10 dana resavamo pitanje .yu domena, e-trgovine, sertfikata.

Oni sto su bili placeni da rade na dokumentima koji nikada nisu svetlo ugledali.

Oni sto su dobili pare da razvijaju e-vladu, pa se na kraju sve zavrsilo na doniranom hardveru i softveru.

Oni sto su bili Mesije srpskog Interneta, pa posle zavrsili u zatvoru. A mogli su da ostanu "tamo daleko", na drugim kontinentima.

Oni sto su bili go .ura. u monopolistickim IT firmama pa su, kao i ovi prethodni, zavrsili u zatvoru ili u nekoj drugoj industriji a nama pojeli godine

Racunarski nepismeni profesori, mediji, poslovni ljudi.



Uze mi reč iz usta :), ali bukvalno. Vreme na kraju pokaže sve i svačije rezultate i to je to.

poz,
GR

STELLANOVA
06. 09. 2007., 09:07
Vreme na kraju pokaže sve i svačije rezultate i to je to

Naravno, ali bi do tada taj koji se hvali necim sto nije uradio trebalo da cuti, inace kakva bi bila razlika izmedju uspesnih i onih drugih :)

MrSteel
07. 09. 2007., 00:54
vreme je da DPT osnuje Oskar Srpske Internet Scene - Prodavac Magle, varijacije u Zlatnim Platinastim i sl. vrlo su pozeljne ;)

blogowski
07. 09. 2007., 10:00
Vidim da su teme očišćene i mislim da je to dobro, osim..
Što je ova tema koju sam ja prvo nazvao e-start ?? preimenovana u prodavci magle ??!

Hteo bih da se ogradim od tog kreativnog naziva jer ni u jednom trenutku nisam hteo da to tako nazovem.

Jednostavno mi je jedan od organizatora BlogOpena (Mooshema (http://www.mooshema.com/)) bacila link sa pitanjem da li ja znam nešto više o svemu, jer je tamo bio objavljen jedan text gde se napominje da "će e-start biti prisutan i na BlogOpenu".

Posle svraćanja na sajt e-starta, na njemu nisam mogao da pronađem ni jedno ime ili prezime kao nikakvu informaciju po kojoj bi mogao da povežem stvari. Iz tog razloga sam i stavio one znake upitnika..

Zamolio bih nekoga od moderatora/administratora da kada je čišćenje već obavljeno ukloni i moj prvi post na ovoj temi. Ne bih želeo da se moj tekst koristi u pogrešnom kontekstu jer zaista nemam javno mišljenje o "prodavcima magle" ;)

Jedino što u svemu mogu da dodam je da se na ovakvim sajtovima još jednom pokazuje da postojanje stranice About je jako bitno...

bluesman
07. 09. 2007., 10:24
Hajde ti predlozi naslov. Sledeca alternativa je brisanje cele teme.

blogowski
07. 09. 2007., 10:36
Jebiga sad' :) da trazim novi naslov :))

Ako mene pitas licno ne vidim nikakvu korist za ovakvom diskusijom, ali to je ipak moje subjektivno misljenje.
A mozda je bas potreban jedan topik da se pljujemo?? :D Samo nemoj molim te preko mene, nisam nista trazio, a ni provocirao ;)

bluesman
07. 09. 2007., 10:56
Nemoj sada ti meni dva zeca-tri zeca... ti si prvi započeo :)

blogowski
07. 09. 2007., 11:06
Jedino ako mi platis "dusevni bol" pa da pristanem :D

jablan
07. 09. 2007., 11:07
Peđo, niko ko pročita temu neće povezati tebe sa tematikom koja se kasnije spontano iskristalisala. :) Šta fali da ovako ostane, ili samo dodajte originalni naziv teme u produžetku novog...

MarkoBG
07. 09. 2007., 18:28
Peđo, niko ko pročita temu neće povezati tebe sa tematikom...

Meni se bas suprotno cini :)

Mozda bi moderatori u prvu poruku mogli da dodaju "obavestenje" tipa:
Naziv teme "e-start ???" je zbog daljeg toka diskusije naknadno preimenovan u "Prodaja magle"

bluesman
07. 09. 2007., 19:35
Najbolje da mi ovo zatvorimo pa da je gurnemo negde ispod tepiha... besmisleno je vise trositi energiju i prste

twix
07. 09. 2007., 20:52
90% tema na ovom forumu kada pređe prvu Stranu diskusija, znam kuda vode.
Zato i spadam u ReadOnly grupu usera ovde :)

Inače ovo je devPROtalk...dakle mesto gde se okupljaju profesionalci (da tako kažem), a pošto važi koliko ljudi toliko & ćudi... znači logično je da neko ne razmišlja isto o datoj tematici i zato se svaka tema proširi na po 10 strana i ode u offtopic.

Nijedan novi topic ili alert neće promeniti mišljenje & ponašanje ljudi ;) uvek će postojati neko ko razmišlja drugačije.


no comment