PDA

Pogčedajte punu verziju : [Flash] (pomoc) loop forever-deo animacije


zaprepast
10. 09. 2007., 23:15
Cao,

zna li neko kako da podesim action script ili postoji drugi trik tako da mi se ponavlja jedan deo flash animacije koja ima otprilike 150 frejmova,

recimo od 70-150 frejma, i tako samo taj drugi deo u nedogled?
Narucilac animacije hoce da se odigra jedan dogadjaj/animacija (kotrljanje lopte), i da se zatim drugi dogadjaj/animacija (okretanje lopte oko sebe)

odigra beskonacno puta.
Ja sam oba ova dogadjaja/animacije uradio u jednom flash fajlu/timelineu i ocekujem da je moguce, uz pomoc action scripta izdati komandu kao sto

je npr. goToAndPlay ('frame 70') ali to mi ne radi.
Probao sam da uradim i dva zasebna flash fajla/filma od istog projekta, ali cak iako bacim frejmove od 70-150 i renderujem taj film od 1-70-og frejma,

animacija se pojavi do 150-og frejma. Planirao sam da napravim 2 flash movia pa da ih importujem nekako i onda ovom drugom kazem da se

ponavlja u beskonacno, ali opet- kako?

Ako neko razume ovo ;) zamolicu ga da mi pomogne... :) Verujem da nije tesko vama iskusnijima a meni izgleda kao ogromna barijera u daljem

napredovanju. :)
Hvala najlepse :)
Pozdrav,
Zaprepast

MrSteel
10. 09. 2007., 23:38
stavi u 150 frejm keyframe i u njega upisi
gotoAndPlay(70);

zaprepast
11. 09. 2007., 00:30
Thx!
:)
Svaka cast, radi. :)
Mada prijavljivao je ovu gresku:

-----
**Error** Scene=Scene 1, layer=Layer 2, frame=85:Line 1: ')' or ',' expected
gotoAndPlay(frame 65);
-----

ali posle nekog vremena i ponovnih pokusaja, nekako je prestao da je prijavljuje. Go figure? :)

Veliko hvala Mr.Steel! Pogotovo na brzini odgovora! :)

MrSteel
11. 09. 2007., 00:54
nema na cemu
frejmovima mozes dati ime i tada mozes koristiti stringove da bi skocio na odgovarajuci frejm

dakle recimo das mu ime "uvod"
onda mozes da koristis gotoAndPlay("uvod")

;