PDA

Pogčedajte punu verziju : Vivvo 4.0 Beta


boccio
11. 09. 2007., 16:39
Uskoro pustamo novi branch Vivvo CMS-a, verziju 4.0 i voleo bih da dobijem feedback po pitanju iskoristljivosti sistema, kvalitetu istog, kao i dobrim starim bugovima :) Sto bi rekao nas dragi kolega Mungos – ekskluzivno na DPT-u :p

Ko je zainteresovan da se poigra, postavio sam playground server za cackanje:

Front-end:
http://www.beta.myvivvo.com/

Back-end (admin access)
http://www.beta.myvivvo.com/admin

u/p: boccio / boccio1

Nazalost, online help jos nije uvezan, ali verujem da je 98% ljudi ovde dovoljno “tech savvy” da im to ne treba u snalazenju po jednom CMS-u…

Svi komentari, a ponajvise kritike i osvrti na neke nelogicnosti i losa resenja iz domena UI-ja su vise nego dobrodosli. Ko je raspolozen za privatni testing (da podigne na svom serveru), moze da se javi na PP ili email, ali moram da napomenem da ce u tom slucaju dobiti verziju pod ionCube-om (nhf :))

Thx all :)

Eniac
11. 09. 2007., 17:08
skroz je cool, iskreno ranije nisam imao prilike da se sretnem sa administracijom. Jedino me interesuje kako je reseno ako se ulogujes na samom sajtu kao admin da li moze nesto da se izmeni na licu mesta ili mora da se ide u admin deo?

ivanhoe
11. 09. 2007., 18:36
jako lepo, pogledaj samo Plugins stranu u FF, nesto se raspada layout u listi (mislim da naprosto fale ikonice, ali nisam imao vremena da gledam pazljivije)

boccio
11. 09. 2007., 20:30
Fale ikonice, pluginovi jos nisu "cucnuli". Tek treba da legnu...

@eniac: "edit in place" jos uvek nije implementiran, iako ce biti u jednom trenutku, po uzoru na vB... edit articla, komentara, etc...

utvara
11. 09. 2007., 22:10
Zivo me interesuje sta bi se desilo XPu da neko nasilno zameni registry :1075:

@boccio Keep on the good work man :1043:

misk0
13. 09. 2007., 10:49
Sitnica: Admin dio, kategorije - volio bih na lijevom panelu - Tree strukturi vidjeti trenutno odabranu kategoriju koja se edituje tj da bude 'selected' na neki nacin.

Denis_Radenkovic
13. 09. 2007., 14:27
Trebalo mi je malo da provalim kako se edituje artikal. Kontam sad da je trebalo da kliknem na ikonicu desno, ali mozda ne bi bilo lose da drag funkcija ima manju povrsinu na pocetku reda, recimo gde je ova ikonica http://www.beta.myvivvo.com/admin/img/icon_status_active.gif (nadam se da se vidi :)) a da title bude link koji otvra artikal za edit.

Denis_Radenkovic
13. 09. 2007., 19:01
Jos par sitnica,

Status za pending, live, active, archived etc ispred svakog artikla nije dovoljno jasan, tj. ikonice su nejasne. Mozda bi colour coordination pomogao, jasnije ikonice ili samo navesti status ispod naslova artikla, zajedno sa autor, kategorija komentari itd.

Kod editovanja artikla mi se dopadalo "Save" koji te vrati na listu artikala i "Save and Continue Editing" posebno koju je imao WP (verovatno jos uvek ima)... just an idea.

Bilo bi dobro da postoji preview artikla... sem ako nisam omasio.

boccio
13. 09. 2007., 20:40
Denise, u pravu si za dobar deo stvari koje pominjes.

Mi smo jako veliku kolicinu vremena "sabili" na izgled Item-a, odnosno kako bi trebalo da se postavi ta nesretna "List kontrola" receno jezikom Windows-a. Article, Page, User, Comment... sve se to svodi na isto, uz lagane varijetete. Definitivno bi nam znacio neki UI expert na ovom polju, iako smo glave izlomili gledajuci kako to izgleda kod Apple-a i drugih UI magova.

Bilo bi dobro da postoji preview artikla... sem ako nisam omasio.

Delimicno. U Add/Edit prozoru ne postoji, u glavnom prozoru je to ikona pre "Edit".


Trebalo mi je malo da provalim kako se edituje artikal. Kontam sad da je trebalo da kliknem na ikonicu desno, ali mozda ne bi bilo lose da drag funkcija ima manju povrsinu na pocetku reda, recimo gde je ova ikonica (nadam se da se vidi ) a da title bude link koji otvra artikal za edit.

To i jeste bila jedna od ideja, od koje smo odustali. Najcesca akcija vezana za "Artical" je njegovo aktiviranje/deaktiviranje, odnosno izmena statusa (active/pending/archive) i rucno adjust-ovanje na stranici (prvi u nizu, drugi, etc.). Editovanje articla je mnogo redje koriscena akcija, i zato smo to "dugme" postavili nekako u drugi plan.

Status za pending, live, active, archived etc ispred svakog artikla nije dovoljno jasan, tj. ikonice su nejasne. Mozda bi colour coordination pomogao, jasnije ikonice ili samo navesti status ispod naslova artikla, zajedno sa autor, kategorija komentari itd.

Moguce, boja bi sigurno odradila posao. Jedna ideja je bila da se ceo Item oboji odgovarajucom bojom, ali 4 boje bi napravile solidno sarenilo pa smo od toga odustali. Ikonice bi mozda i mogle da se oboje, nisam pametan... videcu sta esnaf dizajnera u Spoon-u misli o tome :)

zira
13. 09. 2007., 21:24
Boccio,

Prvo cestitke na izvanrednom poslu :), definitivno veliki korak naprijed za Vivvo.


Najcesca akcija vezana za "Artical" je njegovo aktiviranje/deaktiviranje, odnosno izmena statusa (active/pending/archive) i rucno adjust-ovanje na stranici (prvi u nizu, drugi, etc.). Editovanje articla je mnogo redje koriscena akcija, i zato smo to "dugme" postavili nekako u drugi plan.


Posto i sam imam CMS proizvod (za sada interni), cisto me interesuje ovo gore. Meni se cini da je edit cesca operacija od izmjene statusa u nekom deafult okruzenju CMS-a. Cisto me interesuje ako imas vise podataka o tome, ili neki link...?

Denis_Radenkovic
13. 09. 2007., 21:44
Najcesca akcija vezana za "Artical" je njegovo aktiviranje/deaktiviranje, odnosno izmena statusa (active/pending/archive) i rucno adjust-ovanje na stranici (prvi u nizu, drugi, etc.). Editovanje articla je mnogo redje koriscena akcija, i zato smo to "dugme" postavili nekako u drugi plan.

Kod mene je takodje obrnut slucaj, jako retko mi je potrebno da menjam redosled ili status, uglavnom updejtujem sadrzaj.

Kako god, evo par primera koji su slicni onome sto bi vama mozda trebalo. Problem sarenila bi mogao da se resi (donekle) upotrebom white space-a.

I da, zaboravih da cestitam na projektu :)

boccio
13. 09. 2007., 22:25
@zira & denis: hvala :)

Nazalost, nemam neke podatke u vidu linka ili survey-a o tome sta je najcesca operacija vezana za artical, osim interakcije sa nasim korisnicima i posmatranja njihovih sajtova, problema, predloga, etc. U kontekstu klasicnog CMS-a, vi jeste u pravu - cesce se azurira sam sadrzaj nego njegovo pozicioniranje ili setovanje atributa vezanih za "bitnost" articla na strani. Medjutim, mislim da news-based CMS vise barata ovim potonjim, odnosno time kako u datom trenutku taj artical treba da izgleda u smislu pozicije, upecatljivosti ili pak same rotacije bitnih i svezih vesti (materijala).

Web lokacija koja dnevno publishuje 10-20 novih clanaka cesce barata njihovim sortiranjem i izdvajanjem (featured news, latest news, etc.) i kasnije sklanjanjem iz prvog plana nego izmenom samog sadrzaja.

E sad, ono gde vi definitivno jeste u pravu je situacija koju tek treba da implementiramo u nekoj od sledecih verzija - "workflow". Tu editovanje dolazi u prvi plan, jer u takvoj konstelaciji writer pise artical, photo editor manipulise asset managerom gde su slike i multimedijalni materijali, editor approve-uje i sve to publishuje u odgovarajucem kontekstu... Tu sad mogu da ulete i korektor tj. lektor, i jos dosta stvari. To kad budemo jednog lepog dana imali :) mislim da ce editovanje definitivno biti u prvom planu...