PDA

Pogčedajte punu verziju : RSS agregator forum


bluesman
20. 09. 2007., 00:04
Kao sto su neki primetili, testirao sam malo import RSS sa blogova.

Ideja je da u odredjeni forum, koji sam iz nekog razloga nazvao RSS, ubacujemo automatski feedove sa nekih blogova. Postovi na blogovima se pojavljuju kao nove teme na forumu a autor je autor bloga (pod uslovom da ima profil na DPT). Te teme se ponašaju kao i sve druge teme na forumu.

Šta mislite o tome?

Pa ću kasnije da pojasnim svoje razloge.

MorenoArdohain
20. 09. 2007., 00:22
Da budem iskren, nije mi se svidelo, za tren sam pomislio da je neko poceo sa spamuje forum :)
Problem je sto je vecina postova na blogovima pomalo "zatvorena" u smislu interakcije sa citaocima, vise je to neka vrsta vesti nego tema za diskusiju. Mozda se to samo meni tako cini...

McKracken
20. 09. 2007., 00:56
I meni se samo tako cini ;)

borstale
20. 09. 2007., 01:01
I još bi oni sa čijih blogova skupljaš feedove morali da vode računa da ne pišu o onome o čemu je već pričano na forumu.

kaizen
20. 09. 2007., 01:01
za tren sam pomislio da je neko poceo sa spamuje forum :)


Takodje :)

Ne svidja mi se jer ce da puni stranu "Nove poruke" sa temama koje ionako ispratim preko blogotka.

LiquidBrain
20. 09. 2007., 01:08
Me don't like... a bash sam se cudio kako je Goran uspeo da postavi toliko tema za jedan minut... :)

Silly me...

Eniac
20. 09. 2007., 01:45
moze ali da se izaberu postovi samo za odredjenu kategoriju jer retko ko pise toliko strogo, uvek ima i onih joj sto sam se sinoc napio postova...

bluesman
20. 09. 2007., 02:52
Nemate vi bre pojma :)

Prvo, pojavilo se 10-15 tema jer je prvi put pokupio feed, kada bude kupio sledecu put, pokupice samo novo. Drugo, ne prate svi agregatore, trece, i ovo postaje neki agregator sa temama koje nas interesuju (nece tu biti 200 blogova nego tek nekoliko). Zatim, ionako se prica o cemu god se prica, sta se to prica na blogovima sto se ne prica na forumu i obrnuto? Kao dupliramo sadrzaje? :)

marinowski
20. 09. 2007., 05:45
Po meni ovo nije losa ideja, jedino nisam siguran za kategoriju RSS. Mozda bi bilo bolje da ti blogeri taguju svoj sadrzaj, pa da se u zavisnosti od taga smesta u pravu kategoriju, a ne sve u RSS. Takodje, pojedini sadrzaji nisu za forum, nego samo za blog, pa bi i to moglo tagovima da se resi, da se prenese samo ono sto autor bloga misli da treba da se pojavi na forumu.

Dobro je da postoji link na dnu za originalni sadrzaj, jedino bi trebalo pisati nesto drugo, a ne More ... (koje more, jadransko?) :)

ivanhoe
20. 09. 2007., 07:55
@blues: Mozda bi stvarno mogao da se dogovoris sa autorima blogova (posto kazes da ce ih biti par) da dodaju neki dpt tag na postove za koje misle da treba da se prenesu i ovde, i onda da se po tome filtrira.

Takodje, ti ovim njima dupliras content, i teoretski (posto je DTP popularan) mozes da im pokvaris rezultate na gugletu... tako da bi bilo pristojno raditi to u dogovoru sa njima...

Meni licno ova ideja i nije nesto zanimljiva posto ionako citam dosta RSS feedova, pa sam ovo sve vec video, a sa druge strane kad sam gledao "Nove poruke" pojavila ih se gomila, bio sam u fazonu "koji je ovom Goranu" :)

Goran Aničić
20. 09. 2007., 08:15
... kad sam gledao "Nove poruke" pojavila ih se gomila, bio sam u fazonu "koji je ovom Goranu" :)
Man'te se belaja, šta bi mi to trebalo ;)

dootzky
20. 09. 2007., 09:55
ma to je Anicic namerno spamovao, da bi dobio jos vise na popularnosti svog bloga, a blues ga samo stiti ;)

ne, bez sale, i mene je izenadilo "11 novih poruka", i ja kao - ma nemoguce! :D

i btw, ja ionako pravim njegov blog, pa je sve to onda samo duplirano, ali ajde, verovatno bluesman ima neku viziju, cim je toliko odlucan, pa da ne budemo "all negative", da vidimo na sta ce to da ispadne...

noviKorisnik
20. 09. 2007., 10:11
Da se pridružim listi začuđenih. Ne čini mi se dobro da se blog zapisi otvaraju kao teme u forumu, šta s komentarima - mesto im je na originalnoj lokaciji, inače se dobija efekat splitovanja teme.

Kao prirodno mesto vidim listu rss zapisa u sidebaru, a ne među novim porukama.

zira
20. 09. 2007., 10:37
Ideja je dobra i zanimljiva, ali mislim nepotrebna i zbunjujuca.

bluesman
20. 09. 2007., 12:27
Nemoguce je da se generise "duplicate content" jer nije nikako duplicate, potpuno je razlicito i ako google moze da prepozna kao "duplicate" onda ja necu vise da se bavim ovim poslom.

Ako vam je do komentara, mozemo da namestimo da se onemoguce komentari, pa ko hoce da komentarise - ide na originalni blog.

Vas je zbunili 11 novih poruka jer se to desava samo kada prvi put parsuje feed, svaki sledeci put ce biti po 1 dnevno (ako je produktivan ili nema sta pametnije da radi) ili u proseku po jedan nedeljno... ko pise na blogu vise od toga mora da se zamisli dobro :)

Mogu da stavim da se ubacuju samo tekstovi koji imaju određenu reč u naslovu ili tekstu, ako je bolje tako, probaćemo tako.

Hajde da ne bude da nesto namecen, neka se jave meni na PP ljudi koji žele da se njihov feed pojavi tu.

Dragan Babić
20. 09. 2007., 15:02
Ako vam je do komentara, mozemo da namestimo da se onemoguce komentari, pa ko hoce da komentarise - ide na originalni blog. Ovo je verovatno dobra ideja. Bilo bi još bolje kada bi ti postovi drugačije izgledali u streamu poruka (da budu kraći po visini, manji type, eventualno druga ikonica...).

Goran Aničić
20. 09. 2007., 19:32
Ideja je sasvim Ok, blog agregator DPT zajednice, samo što reče Dragan trebalo bi ga posebno označiti ili izdvojiti u posebnu liniju u kategoriji "Nove poruke".

bluesman
20. 09. 2007., 20:26
Pa sad... da bih to uradio morao bih opasno da hardkodujem, a to mi se bas ne radi... Videcu jos da li moze da se podesi nesto u forumu da se ne prikazuje ili sta god...

cvele
24. 09. 2007., 15:56
ovo sada vec postaje prilicno iritantno...

uz svo duzno postovanje ja ne zelim da citam o "9 srba u bruklinu" i slicnim stvarima... daj makar neka neko ucini milosrdnu stvar... ako nemoze da se ubije ovaj "rss forum" onda makar dodajte neki plugin da sam mogu da napravim DPT rss... znaci da negledam u rss citacu "9 srba u bruklinu"... ako hocu to da citam/gledam oticicu na b92, direktno na blog, digg sta god ali necu ici na dpt... ovde tome ne da nije mesto nego nemam reci... makar 5 puta sam danas kliknuo u rss fedu na neki nazovi novi post da bih video 8 tipova u gacicama i baner pc magazina... ili nesto slicno sto nema apsolutno nikakve ali nikakve veze sa dpt osim sto je to napisao clan... arght

bluesman
24. 09. 2007., 18:09
Al' si ti besan... ko te je toliko iznervirao? Nije valjda rss forum? Pojavila se čitava jedna tema danas, ako to može da te toliko nervira, možda je vreme za 3294 :)

pcigre
24. 09. 2007., 19:08
Jos jedan glas protiv ovog podforuma... JEdnostavno blogove koje mi znace pratim drugacije, a i postavlja se opravdano pitanje, gde komentarisati? ovde ili tamo...

bluesman
24. 09. 2007., 19:24
pa tamo... a niko te ne tera da citas ako te ne interesuje. Forum je sada zatvoren za pisanje, ionako nece biti komentara ovde.

... se ponasate kao nadzak babe, samo nesto kukate, prosto dajete za pravo "urbanim legendama" o IT ljudima. Ne postoji ni jedan sajt na svetu gde sve citas i sve te interesuje, pratis ono sto te zanima, ostalo ignorises.

pcigre
24. 09. 2007., 19:30
Ubice nas ova demokratija govora :)

dejadj
25. 09. 2007., 00:44
Ja sam ZA!

Bolje da čitam sve na jednom mestu nego da se šetkam po blogovima ljudi koji su i onako ovde na forumu. Ako me nešto zainteresuje otićiću na blog pa pogledati i pročitati detaljnije ili ostaviti komentar!


Pozdrav!

________________
Gde si video da Srbin gleda napred!?!

bluesman
25. 09. 2007., 00:53
Hvala brate Dejane na "telegramu podrske" :)

pkrstic
25. 09. 2007., 02:35
LIcno mi se ne svidja, jer ovo je dev formu a ne forum sa zanimljivm linkovima toga barem ima na pretek. Vise bi mi znacilo da se svaki novi replay (kao na es) pojavi u RSS feedu nego ove vesti.

Mr.Paja
25. 09. 2007., 07:31
Najbolje postavi anketu pa da vidimo demokratiju na delu :)

zira
25. 09. 2007., 07:52
... a niko te ne tera da citas ako te ne interesuje.

Ma forum RSS kao forum meni ne smeta, samo bih volio da ga mogu ignorisati :) Stos je u tome sto ne mogu, jer kada dodjem na DPT, dolazim sa linkom na nove poruke, i umjesto da dobijem ono sto me interesuje (a to su poruke), dobijem kao jutros 20-tak novih stvari od kojih su 50% postovi u blogovima od kojih sam barem 50% vec vidio na drugom mjestu. I opet, ne vidim smisao forum postova koji su zatvoreni za komentare. Dakle, ovo je klasican primjer uvodjenja nove funkcionalnosti u softver, koja ne samo da nije potrebna vec i smeta koriscenju postojecih funkcionalnosti :)

Milos Vukotic
25. 09. 2007., 09:35
Ma forum RSS kao forum meni ne smeta, samo bih volio da ga mogu ignorisati :) Stos je u tome sto ne mogu, jer kada dodjem na DPT, dolazim sa linkom na nove poruke, i umjesto da dobijem ono sto me interesuje (a to su poruke), dobijem kao jutros 20-tak novih stvari od kojih su 50% postovi u blogovima od kojih sam barem 50% vec vidio na drugom mjestu. I opet, ne vidim smisao forum postova koji su zatvoreni za komentare. Dakle, ovo je klasican primjer uvodjenja nove funkcionalnosti u softver, koja ne samo da nije potrebna vec i smeta koriscenju postojecih funkcionalnosti :)

Slažem se u potpunosti, nemam što da dodam...

caiser
25. 09. 2007., 09:41
Ja nemam nista protiv RSS foruma, ali, kao sto rece zira, bilo bi lepo da se uvede opcija za ignorisanje pojedinih foruma (kao na onom drugom forumu cije ime ne pominjemo) pa da ga svi lepo izignorisemo. :)

Ivan
25. 09. 2007., 10:03
Jos jedan glas za opciju ignorisanja :)

kalkulus
25. 09. 2007., 13:28
ignorisanje je najbolje reshenje

cvele
25. 09. 2007., 14:59
da ali da se ignorisanje odnosi i na rss feed

edit:
od 13 poruka u feedu samo 3 nisu neci blog

kodi
25. 09. 2007., 17:18
+1 za ignore

BluesRocker
25. 09. 2007., 17:42
Ignorisanje. Mislim da postoji dovoljno drugih načina da se prate nečiji blogovi a da to ne ometa praćenje foruma.

dinke
25. 09. 2007., 18:15
Blues, nazalost kao i vecina ovde, moram da se slozim da rss forum nije dobra ideja. Postujem tvoj rad na tome, ali imaj u vidu sledece:

1) Vecina ljudi kada cita dpt ide na nove poruke ... rss-u nije mesto tamo.
2) Iako si ti verujem ukljucio "dev" blogove, ljudi na istim ne pisu samo o tome. Odlican primer je ovaj poslednji Goranov post o vaterpolistima.
3) Vecinu tih postova vec pratimo na rss agregatorima.

Znam da je ranije bila ideja da se rss ukljuci kao sidebar u odredjenim temama. To vec nije losa ideja. Ovo sa forumom nazalost jeste losa ideja, i bez obzira sto znam da si ulozio vreme i trud oko toga, treba jednostavno dici ruke od toga.

kodi
25. 09. 2007., 18:21
vec postoji rss kao sidebar u novoj web20 temi foruma

meni se bas svidja, al opet nije fora tu staviti ove blogove
mozda u zavisnosti na kom si forumu da se ucitavaju ovi novi rssovi, naslovnu ne menjati ;)

bluesman
26. 09. 2007., 03:45
Nista ja tebe ne razumem kodi, ali kapiram da gundjas... tako da mi razjasnjenje nije ni bitno :)

Dakle, dobili ste opciju da ignorisete odredjene forume, idite na CP -> opcije i u dnu imate spisak... Ctrl+click... itd... snadjite se, bas me briga.

nixa
26. 09. 2007., 04:16
http://www.devprotalk.com/profile.php?do=editoptions

i onda opciju Forums To Exclude From View ..

caiser
26. 09. 2007., 07:54
Hvaaaaala. :)

bluesman
26. 09. 2007., 10:38
Ne pomaži im, bre, nisu zaslužili :)

dinke
26. 09. 2007., 10:41
Blues, ponasas se kao malo dete kome su oteli igracku :)

bluesman
26. 09. 2007., 11:21
Niste mi je oteli, ne dam :) Pa cak i po cenu da vama dam igracku - ja sam svoju zadrzao

Dušan Dželebdžić
26. 09. 2007., 11:40
Ah, koje olakšanje... Mislim, volim ja da čitam Goranove blog postove, ali na Goranovim blogovima :)
Blues, hvala na novotariji, i još više hvala na mogućnosti da je isključimo :D

cvele
26. 09. 2007., 11:54
yeeeeeee

noviKorisnik
26. 09. 2007., 11:56
Weeee :-) Sa ignore opcijom može da se uključi nekontrolisani rast DPT foruma...

bluesman
26. 09. 2007., 12:21
Hahaha, nk, kako god si mislio, ja sam ovo skapirao kao sarkazam i lepo si me nasmejao :) Sada imaju opciju da iskljuce taj forum u kojem se pojavljuju cele nove 3 poruke dnevno (kada je oblacno, a kada je lepo vreme,... mozda ni jedna dnevno) :)

zira
26. 09. 2007., 16:28
Blues, hvala, ovo ce mi znacajno ustediti vrijeme, tako da cu sutra moci i da dodjem po majicu :)

noviKorisnik
26. 09. 2007., 16:53
ja sam ovo skapirao kao sarkazam
Na žalost, slabo pamtim definicije stilskih figura pa se malko pogubim kad se imenuju.

U svakom slučaju je sjajno što se postiglo kompromisno rešenje, prilično mi je jasno zašto je RSS forum uveden.

Peca
14. 03. 2008., 20:41
da ne otvaram novu temu, ozivecu ovu.
ima li sanse da se u RSS forum doda jos par kvalitetnih blogova, koje mnogi DPT korisnici vec prate, i cije su teme zanimljive vecini DPT korisnika?
tu pre svega mislim na blog Dragana Varagica, Blogovskog, i Sandre Jakovljevic?
ljudi bas kvalitetno obradjuju teme kojima se DPT uglavnom bavi, pa ne bi bilo lose da mozemo da ih pratimo preko DPT-ovog RSS foruma.

dinke
14. 03. 2008., 21:02
Evo resenja :)

Neko otvori account na Blogotku (tipa devprotalk), tamo ischekira blogove koje zeli da se ovde pojavljuju prati, i na kraju blues importuje blogodak feed :)

bluesman
14. 03. 2008., 21:38
Naranvo da moze, ja sam to ponudio od pocetka, ali nisam hteo "na silu" da dodajem, vec samo po licnom zahtevu. Sto se mene tice, samo neka se jave i posalju url do rss.

bluesman
14. 03. 2008., 21:39
Moze i tako dinke, medjutim kada ovde definisem feed onda mu dodelim username postojeceg clana foruma, ne znma kako bih to sa blogodak osim da sve idu pod tvojim imenom.

Peca
14. 03. 2008., 21:51
evo rss za blogove koje sam ja pomenuo:
Varagic: http://feeds.feedburner.com/DVWebLog
Blogovski: http://feeds.feedburner.com/Blogowski
Sandra: http://sandrajakovljevic.com/blog/?feed=rss2

nixa
14. 03. 2008., 22:01
naravno , treba generalno imati neku selekciju koji blogovi mogu da udju u taj forum ...

Peca
14. 03. 2008., 22:27
ja sam samo predlozio neke, vi napravite selekciju.
Draganov blog najcesce posecujem, a verujem da ga i drugi prate, pa mislim da bi bilo dobro bar njegov ubaciti.
do sada je dobra selekcija bila, mislim da se priblizavamo ideji da na DPT imamo sve najkvalitetnije blogove na jednom mestu...

McKracken
15. 03. 2008., 00:10
do sada je dobra selekcija bila, mislim da se priblizavamo ideji da na DPT imamo sve najkvalitetnije blogove na jednom mestu...

U tom slucaju, poslednji koji izadje nek ugasi svetlo.

Press Releases i "koucing/bisnisplan" infests DPT.


Time to leave :)

Dragan Varagić
15. 03. 2008., 07:17
Ja prihvatam, što se tiče mog feed-a.

bags
08. 07. 2008., 20:41
Moze li nekako da se blokira rss forum? :)

nixa
08. 07. 2008., 21:59
može , imaš u preferencama profila

bluesman
08. 07. 2008., 22:12
Ili da se pre postvaljanja pitanje pročitaju prethodni postovi na temi na kojoj pišeš :)