PDA

Pogčedajte punu verziju : Dilema - Pisati kod ili koristiti gotovo rešenje


miljant
23. 09. 2007., 19:11
Počeo sam da radim jedan sajt.
Sajt je prvobitno bio zamišljen kao cnet, samo na srpskome i za početak bi bio dosta jednostavniji.

U među vremenu sam napisao određeni broj skripti i polako počeo da puštam jednu po jednu kategoriju u rad.

Sad imam jednu dilemu:
Da li da nastavim sa pisanjem skripti ili da jednostavno uzmem jedno od gotovih rešenja, možda čak i da ga napravim kao forum?

Sad samo da objasnim otkud ovakvo razmišljanje
U početku sam mislio da je bolje da počnem da pravim sajt od nule i da korisnike ograničim na pisanje jedne recenzije po temi i davanje samo jedne ocene po temi. Ovo dvoje idu zajedno. To bi korisnike sprečilo da idu u offtopic i pokreću bespotrebne rasprave. Isto tako sam mislio da je glupo da pokrećem još jedan forum kad ih je i onako gomila.

Sad sa druge strane, ako sajt pokrenem kao forum i iskoristim neko od gotovih rešenja, sa kojima imam dosta iskustva, mogu korisnicima da dozvolim više poruka. Korisnici će moći da se raspišu, sami otvaraju nove teme i unose nove proizvode, ali neću moći da proizvode poredim po prosečnoj oceni ili neće biti moguća pretraga po nekim karakteristikama proizvoda itd.

Sad me interesuje šta vi mislite šta je od ovo dvoje bolje da se privuku korisnici.

Ako sam pogrešio forum molim urednike da temu premeste u odgovarajući

shoba
23. 09. 2007., 22:58
Odgovoricu samo na pitanje iz naslova.

Pisanje koda od nule ti omogucava najvecu slobodu u projektovanju, pokricva sve tvoje tacno definisane potrebe i najoptimalnije je.

Koriscenje gotovog resenja se svodi na prilagodjavanje gotovih funkcionalnosti tvojim potrebama.

Vaganje izmedju "sta zelim da napravim" i "sta mi je na raspolaganju" ce ti nagovestiti koju tehniku da koristis.

Mozda je najbolje da primenis mix?!? ;)