PDA

Pogčedajte punu verziju : Effective Logo Design


bluesman
17. 11. 2005., 14:52
http://www.elogodesign.com/

nixa
17. 11. 2005., 18:29
Da li si ti upravo prekrsio svoje obecanje ?

bluesman
17. 11. 2005., 18:38
ćuti, ćuti...

BluesRocker
17. 11. 2005., 20:00
Sajt je super, nemam primedbi.
Jedino što zavisi od veličine fonta u browseru. Kod mene su fontovi podešeni da budu malo krupniji od normalnog da bih mogao da čitam k'o čovek. Zbog toga ne pasuju slova (ispadaju iz okvira) s leve strane (Start Your Project Proceed to Step 1 -
Order Your Logo. ) To ti je tako svuda. Probaj u Mozilli control i plus nekoliko puta pa ćeš primetiti.

oliver
17. 11. 2005., 20:07
A? Kakvo obecanje? :)

Ne znam zasto, ali me malo iritira portfolio koji se expand-uje na hover :) + more examples koji ostane vidljiv kad maknes misa "napolje", tj. porfolio se sakrije a ovo "visi" :)

my 2 cents na brzaka :)

bluesman
17. 11. 2005., 21:17
Ma neko obećanje da nikada neću staviti neki svoj site na review .... ali računam ovde ne zalaze bolidi pa ću dobiti smislene komentare :)

hover je request a more samples treba da se skloni na mouseout za 2 sekunde.

Font: jbg, nema drugog

BluesRocker
17. 11. 2005., 21:28
Font: jbg, nema drugog
Ne znam da li si razumeo šta sam pokušao da kažem. Da li može da se fiksira veličina fontova u onih nekoliko okvira, jer hoće da ispadnu kad je veličina fontova nešto veća? Kod mene su podešeni za jedan stepen veći nego po defaultu i već neke reči ispadaju iz okvira.

BluesRocker
17. 11. 2005., 21:34
Na ovo sam mislio.

bluesman
17. 11. 2005., 22:28
Znam tacno na sta si mislio, znam za to, ali nije ni bitno jer klijentela ionako nije cula za bilo sta osim IE. Malo me mrzelo da seckam te box-ove :)

BluesRocker
17. 11. 2005., 22:50
OK. Bitno je da su mušterije zadovoljne. :)
Nisam ni video kako izgleda na IE, pošto uglavnom koristim linux, ali ni na linuxu ne izgleda loše.

bluesman
17. 11. 2005., 23:18
Izgleda identično, samo što na IE ne može da se menja veličina fonta pa se onda i ne vidi onaj problem.

Goran Aničić
18. 11. 2005., 00:15
"Uradak" sasvim Ok, ali mi ovaj dirigent "izbi oči". Nije li se moglo naći neko bolje rešenje?

bluesman
18. 11. 2005., 00:26
Ne :)

Salim se, trebalo je naci nesto sto je artisticko, ne vezuje ni za jednu industriju, nije stereotipno kao "cetkice za slikanje", privlaci paznju, ne vezano za neki brend... a opet dovoljuno atraktivno. Znaci, kada razmislis malo - ni malo lak izbor.

BTW, i treba da ti izbije oci :)

mungos
19. 11. 2005., 12:03
Super je urađeno, pogotovo sa aspekta brendinga što je najvažnije kod ovakvih sajtova. Totalno američki dizajn, potpuno kontra dizajn trendovima u poslednje dvije-tri godine (što je veliki +) i nikada ne bi rekao da ga je radio neko s ovih prostora :)

Inače, ovo bi firma Vukana Karadžića (caiserovog buraza)? Portfolio je mnogo dobar.

bluesman
19. 11. 2005., 13:19
Jeste, odlicni su logotipi, ima bas dobrih. U principu, to je ono najvaznije na sajtu, sve ostalo je "šminka".

Sto se tice "americkog" dizajna, to si dobro primetio, bas to je bio "plan" posto je to ciljno trziste. I meni je malo bilo neobicno, ali brzo se naviknes.