PDA

Pogčedajte punu verziju : Pozdravi i cestitke


cvele
01. 10. 2007., 09:06
Jel se ovo neko igrao sa dizajnom dpt ili je to samo nova verzija ? :)

Mnogo mi se vise svidja ova varijanta bez obilih gluposti :)

Dušan Dželebdžić
01. 10. 2007., 09:40
"Samo" je upgradeovan vBulletin na novu verziju :)

Bilo bi lepo da nam neko pasteuje "What's new", pošto je jedina novost koju vidim, pored razmaknutog zaglavlja, dugme "thanks".

bluesman
01. 10. 2007., 09:53
Cvele, tvoje izjave su takve da čak i kada pohvališ nešto zvuči kao da nekom prigovaraš. Za to treba poseban talenat.

Dušane ne znam šta podrazumevaš pod "razmaknuto zaglavlje".

Od novosti imaš multi quote, postoji to thanks da ne bi slali poruke "hvala", "super" i "ok". Još od prošle verzije postoje tzv "infractions" odnosno "žuti i crveni kartoni", od ostalih stvari, ako nešto ima verovatni i nije značajno ili ja do sada nisam primetio.

cvele
01. 10. 2007., 10:49
Cvele, tvoje izjave su takve da čak i kada pohvališ nešto zvuči kao da nekom prigovaraš. Za to treba poseban talenat.

Ma jok, samo si navikao da mnogo >>kenjam<< pa cim vidis autora imas predrasude :P :)

Dušan Dželebdžić
01. 10. 2007., 13:04
Nisam se baš najbolje izrazio - imam utisak da je razmak između glavnog menija, breadcrumba i naziva teme veći nego ranije. Možda samo zato što je onaj desni deo (Dobrodošli, username...) promenio pozadinu, pa deluje "lakše". A možda se samo i tripujem :)

bluesman
01. 10. 2007., 14:54
Ideja je da bude sto "lakse", mene uzasno nerviraju stotine okvira, pa okviri u okvirima, pogledaj negde default Vb temu pa ces videti o cemu pricam... ja bih ovo jos "olaksao", ali o tom potom.

Iskreno ono sto me nervira je sto VB dolazi kao TABLE layout, ja sam to u prosloj inkarnaciji prepravio u div-ove, ali sam ovaj put morao da "revert"-ujem sve templates tako da se vratio i stari <table></table> layout. Iskreno mrzi me to da radim vise, ako cu morati za svaki upgrade da radim sve od pocetka - onda necu ni da radim to.

Dušan Dželebdžić
01. 10. 2007., 15:22
Hej, nisam to rekao u negativnom smislu :1043: samo sam pomenuo dve novosti koje sam primetio, i pitao ima li još :)

nixa
01. 10. 2007., 15:42
Biće ih ... samo da smislimo šta je prvo neophodno , pa tek onda da dodajemo nove module .

LiquidBrain
01. 10. 2007., 15:44
Jedna od bitnih stavki je ona reklama VIP-a koja bode ochi...

bluesman
01. 10. 2007., 15:53
Pa sta da radim? Nisam je ja pravio... zagrizi metak i izdrzi desetak dana :)

LiquidBrain
01. 10. 2007., 15:56
Ma opusteno...

zira
01. 10. 2007., 15:57
OK za reklamu, meni ne smeta, samo je mozda previse cetiri banera po jednoj strani, a posebno jer u rotaciji ima 5-6 banera svega. Malopirije sam na trenutak pomislio da sam na ES-u :)

bluesman
01. 10. 2007., 16:07
Ziro, ima jedan u headeru, jedan glavni (koji se tek sada pojavio i bice tu samo povremeno, ovaj ce stajati desetak dana) i jedan u footeru. Mislim da ih nema previse. Do danas je bio samo header i footer (cak sam te u footeru spustio za jeda nivo nize).

Ilija Studen
01. 10. 2007., 16:32
Reklame i community sajtovi: http://fortuito.us/2007/05/how_ads_really_work_superfans_1

bluesman
01. 10. 2007., 16:50
pa?

Ilija Studen
01. 10. 2007., 17:26
Ništa, samo zanimljiv tekst o ponašanju članova zajednice i reklamama. Recimo, redovni posetioci gotovo nikada ne klikću na reklame i ukoliko reklama ne cilja baš na core same zajednice neće se isplatiti prikazivanje iste. Umesto $ imaćeš diskusije gde se će se naći neki članovi da zvocaju.

Evo, ja ću prvi. Nerviraju me animirane reklame koje ne mogu da stopiram (čitaj - svo Flash đubre). Drugo, ne volim kada na stranici ima više od jednog reklamnog bloka. Treće, smeta mi kada imam osećaj da je sadržaj zapostavljen u odnosu na reklame (npr, kada je gotovo ceo header put reklama i treba da odskroluješ ceo screen da bi došao da onoga zbog čega si tu). Dva primera:

http://www.elitesecurity.org/
http://www.mycity.co.yu/

Zar svi forumi treba da prerastu u ogroman header prepun reklama sa diskusijama "negde dole"?

No dobro, moje subjektivno mišljenje i imam neki čudan osećaj da ću preživeti tih par dana. Da sam happy zbog ove VIP budževine - nisam. Opasno živcira (kao i cela njihova kampanja ako smem da primetim), a ne mogu da stopiram đubre.

Ivan
01. 10. 2007., 17:38
Zar svi forumi treba da prerastu u ogroman header prepun reklama sa diskusijama "negde dole"?

I ja se to pitam ...

Miloje Sekulic
01. 10. 2007., 18:19
sad je zreo za prijavu (http://www.wfest.org/forum)

twix
01. 10. 2007., 18:28
Cool, samo jos da vratite onu 3. temu koja je bila po redu, na ove dve ne mogu se naviknem :)

bluesman
01. 10. 2007., 18:29
pa? :)

Zar stvarno misliš da će da preraste u "ogroman header prepun reklama"?

Na kraju, potpuno je sve jedno da li ćeš ti da klikneš ili ne, niko to od tebe i ne traži, moje "pa?" je bilo reakcija na tvoj link. Šta pokušavaš da kažeš? A sadržaj kreiraš sam, bar je takav forum, pa ako ne valja sadržaj, to je delimično i tvoja zasluga. Osim toga, čim odeš na prvu poruku, ta reklame se ne vidi, tako da čisto sumnjam da ti objektivno toliko smeta, a u subjektivne razloge ne mogu da ulazim.

Umesto $ imaćeš diskusije gde se će se naći neki članovi da zvocaju.

Pih, a baš sam planirao da se obogatim... šta ću sada ću morati da se zadovoljim sa zvocanjem.

Šta ti tačno prigovaraš? To što stoji reklama na sajtu? Što nisi prigovarao kada sam godinu dana držao (i još držim) ove reklame da pomognem onima koji su mi tražili pomoć (edit: da se na naljute oni drugi, i onima koji nisu trazili - ja sam sam ponudio pomoc)? Znači kada sam držao besplatno, onda je bilo ok, a sada kada stavim na 10 dana jednu komercijalnu reklamu, onda te ja "iskorišćavam" ili šta god hoćeš da kažeš...

Da sklanjamo sve reklame? Može... ali brate, Ilija, ti si se bar pošteno izreklamirao ovde, ako ćemo iskreno. Jednu temu si skoro pretvorio u support i niko ti ništa nije rekao.

Kad bih ti ja pričao šta sve mene nervira... eh...

misk0
01. 10. 2007., 20:08
Mozda grijesim... ali.. (sto cu ovo napisati)
meni AdBlock Plus i FlashBlock rjesavaju te stvari, tako da mnoge promjene i ne primjetim, ni na ESu, niti ovde. Danas sam cak otvorio DPT u IE, cisto da vidim o cemu pricate.

bluesman
01. 10. 2007., 20:16
I koliko je bolno bilo?

kai
01. 10. 2007., 20:55
Ja obozavam reklame na kvalitetnim sajtovima, kada su pametno postaljene i kvalitetno odradjene. Zaboravljate da je internet, bas zbog tih reklama, u neku ruku danas tu gde jeste, i ne vidim ni jedan dobar razlog zbog kojeg posecen i kvalitetan sajt ne bi zaradio od reklamnog prostora. Licemerno je u neku ruku govoriti - jao vidi vip mobile reklama na sajtu, pa ospi drvlje i kamenje, kada svi ovde u neku ruku sami sebi prave reklamu. Super, zabranite bannere - ali zabranite i potpise onda... Citav ovaj, i ostali komjuniti sajtovi, su jedan veliki reklamni prostor, koji svi besomucno koriste... Te mislim da je bezveze pricati kako vam smetaju reklame...

My $0.02

kodi
01. 10. 2007., 21:33
sve dok nema onih besnih popup-float reklama (mogu se videti na b92 ponekad i na chillout.co.yu) nema problema :D

Ilija Studen
01. 10. 2007., 21:54
Ajd jedno javno izvninjenje:

1. Trebalo bi da budem happy što VIP želi da se reklamira na DevProTalk (u krajnjoj liniji, što ljudi žele da se reklamiraju na domaćim sajtovima) umesto da serem.

2. Izvinjavam se ako je activeCollab preview tema zvučala kao reklama. Trebala mi je pomoć oko testiranja i hvala koji su se uključili i pomogli. Ispravljeno je par kritičnih problema pre nego što je cela stvar zvanično krenula i to je jako dobro.

No, i dalje mislim da je 5 slotova za reklame na stranici previše.

bluesman
01. 10. 2007., 22:03
Mister, nema potrebe da se izvinjavas, samo da budes objektivan. Kao sto znas - vise ne radim hosting, server nije dzabe, a od altruizma sam odavno odustao. Ideja nije da se neko obogati nego da se sajt sam odrzava, znas i sam da mi ovo, kao ni drugi moji sajtovi, nije izvor prihoda, Bogu hvala pa ne zivim od toga. Nisam ni planirao da mi ovo bude izvor prihoda, ali ako vec imam ponudu za jendu desetodnevnu kampanju koja otplati server za 2 meseca - zasto je ne bih prihvatio?

Nije 5 slotova nego 3, gore imas u headeru jedan 468 + tla, zajedno je jedan 728. U footeru imas jedan, ko cita footer ... sta da mu kazem... onda neka gleda reklame. :) A ovaj treci, koji se pojavio danas, nece biti konstantan "slot" nego samo za odredjene kampanje, znaci samo eksluzivno. Cim se zavrsi kampanja - to nestaje i tu necu trpati nikakve adsense i ostale slicne stvari. Da li je to dovoljno razumno i korektno?

Nikola Vavic
01. 10. 2007., 22:24
Dugo nisam učestvovao ovde i moram priznati da sam samo delimično u toku pa bih zato molio da me niko ne shvati zlonamerno ili da nešto prigovaram bez osnova ali izneo bih samo par svojih utisaka u vezi zajednice.

Vidim da postoje ljudi koji kao kobci samo vrebaju priliku da nekoga nagaze zato što je taj neko napravio mogućnost da zaradi skromni dinar.

Ova VIP reklama u headeru je dočekana k'o srbin u albaniji i izneseno je toliko glupih komentara da mi je pomalo muka. Stalno pričamo o zavidnosti "međ' nas Srba" a prvi smo u propagiranju iste.

Kao da je ovo jedino mesto na Internetu gde se može videti animirani baner 728x90 pa niste navikli. Jel Vam mnogo bode oči, da Vam možda i Sunce ne zaklanja :) .

Bunite se zbog ključnih reči koje su pre neki dan dodate pored naziva foruma, smetaju Vam komercijalni baneri a besplatne samo što im ne gurate pod nos.

Posle toga Vam smeta RSS forum koji donosi jedan link više dnevno u novim porukama, kao da ste se uplašili da ljudi ne dobiju koju posetu više sa pretraživača.

Nemojte samo reći da je sve to zbog preglednosti, jer jedan-dva banera ne mogu toliko uticati na nju, pogotovu kada je reč o pomenutom primeru gde i nije toliko upadljivo upoređujući sa onim katalogom banera na ES-u.

Opet, to bi se i moglo tolerisati da je ovde atmosfera drugačija i da se advertajzing članova uklanja po kratkom postupku. Ali na sajtu gde ljudi nikada nisu obrisali nijedan post o najavi lansiranja nekog projekta ili nekog posta gde se radi preview i nudi support itekako komercijalnih proizvoda mislim da ne bi trebalo biti mesta ovakvim sačekušama. A ne dešavaju se takve radnje baš retko - naprotiv, ima ih sve više i svako iskoristi tu mogućnost za besplatnu promociju. Meni to naravno ne smeta, ja bih sam isto tako uradio, čak i volim da saznam i čujem mišljenja profesionalaca o novim projektima.

Čudi me kako neko ko je pre samo par dana isprozivan za pohlepnost (ja tako ne mislim) od strane ogromnog sopstvenog komjunitija (verovatno mnogi znaju o čemu pričam) sada može da se oseća iskorišćenim i komentariše nešto u vezi banera od kojeg se verovatno jedva mogu platiti hosting i licenca za forum.

Mogu slobodno da tvrdim da ovde niko nije zbog "vlasnika" foruma, verovatno niko (za 90% ljudi sam siguran) ovde ne piše zato što su mu simpatični blues ili nixa već zato što imaju koristi od same zajednice (promocija proizvoda, PR, kontakti, edukacija, druženje sa kolegama iz branše...) zato se niko ne može osećati iskorišćen.

Nisam ovlašćen da budem ničiji drveni advokat niti se ikome uvlačim, ali kao što rekoh, samo par utisaka... bez želje za daljim flejmom i hejtom.

Eniac
01. 10. 2007., 22:25
jbt ja nisam ni primetio reklamu jer je bela na belom i ne upada toliko u oci, a po navicu uvek preskacem na plavi deo... kao sto je neko rekao imate adBlockere ko vam smeta, a valjda je i u vasem interesu da ovaj forum postoji

Dejan Topalovic
01. 10. 2007., 23:11
Ja nemam nista licno protiv reklama, jer ih tako i tako ignorisem, sve dok mi ne smetaju pri ucitavanju stranice...
Nadam se samo da nece biti slicno kao i sa reklamama na ES (http://www.outsourcing-it.com/2007/07/06/offtopic-elitesecurity-me-razocarao-definitivno/)-u...

Milos Vukotic
02. 10. 2007., 00:03
Au, koliko priče i koliko preozbiljnog shvatanja jedne nevažne stvari... Fali vam malo obaveza u životu, a? :)

Dragan Babić
02. 10. 2007., 00:14
^ Taj fazon, a ja ovde nagruvao 10 sati efektive danas, pre jedno pola sata je počeo mozak da mi bridi i nije mi na kraj pameti da mislim o reklamama. :)

bluesman
02. 10. 2007., 08:24
"Aj sad svi na svoje radne zadatke", "volim i ja vas" i vidimo se za nedelju dana kad se vratim.

LiquidBrain
02. 10. 2007., 08:58
Mister, nema potrebe da se izvinjavas, samo da budes objektivan. Kao sto znas - vise ne radim hosting, server nije dzabe, a od altruizma sam odavno odustao. Ideja nije da se neko obogati nego da se sajt sam odrzava, znas i sam da mi ovo, kao ni drugi moji sajtovi, nije izvor prihoda, Bogu hvala pa ne zivim od toga. Nisam ni planirao da mi ovo bude izvor prihoda, ali ako vec imam ponudu za jendu desetodnevnu kampanju koja otplati server za 2 meseca - zasto je ne bih prihvatio?

Nije 5 slotova nego 3, gore imas u headeru jedan 468 + tla, zajedno je jedan 728. U footeru imas jedan, ko cita footer ... sta da mu kazem... onda neka gleda reklame. :) A ovaj treci, koji se pojavio danas, nece biti konstantan "slot" nego samo za odredjene kampanje, znaci samo eksluzivno. Cim se zavrsi kampanja - to nestaje i tu necu trpati nikakve adsense i ostale slicne stvari. Da li je to dovoljno razumno i korektno?

U potpunosti...