PDA

Pogčedajte punu verziju : Kad praviti "splash" page?, splash, intro ili kako vec se zove?


misk0
01. 10. 2007., 15:11
Ne znam jesam li pogodio termin ali rijec je o uvodnoj stranici sajta gdje se obicno bira jezik, drzava, vrsta proizvoda i slicno.
Nalazim se u dilemi pri kreiranju jednog sajta. Naime, klijent je firma koja se bavi proizvodnjom masina za varenje i imaju 3 glavne linije proizvoda sa gamom od oko 80ak razlicitih masina. Oni bi htjeli veliku vaznost dati tim linijama pa sam mislio da napravim tu uvodnu stranicu sa mogucnoscu odabira jedne od 3 linije koja bi posjetioca vodila direkt u tu grupu proizvoda. Na toj stranici bi se eventualno nalazio jos i logo firme, izbor jezika i mozda jos neka sitnica ali ne previshe.
Glavnu stranicu sajta sa menijem i headerom bih htio da sacuvam za novosti, promocije i sl.

Sta mislite? ideje? Kad koristite splash stranu a kad ne?

Dragan Babić
01. 10. 2007., 15:13
To je landing page, ne splash. Splash je nešto drugo - više kao placeholder za sajt koji je u izgradnji ili se radi maintenance. Dosta velikih sajtova koriste landing pages pogotovo ako ima internacionalizacije itd.

nixa
01. 10. 2007., 15:15
To je okej , ako vam nije bitan SEO, pošto to zna da uništi rank ...

Bolja solucija je po meni da se kreira primarni jazik i onda radi menjanje ako je potrebno

misk0
01. 10. 2007., 15:27
Hvala na odgovorima

Ma, nashao sam neko objasnjenje da je landing kao page gdje korisnik dolazi sa nekog advertising linka, kao 'reklamiras proizvod' i kad korisnik klikne na link, onda dodje na stranicu tog proizvoda. Uglavnom, nije mi vazno kako se zove..

Nije u pitanju samo izbor jezika vec predstavljanje te 3 linije proizvoda i nacin na koji njima dati najvecu vaznost ... recimo vecu vaznost od filozofije firme, adrese ili tehnologije koja ce se naci u meniju.
Vazan mi je i SEO, ali ne mislim ovde postavljati flash, vec direkt linkove, eventualno sa parametrima ali to ne znam da moze smetati spiderima?? Ili grijesim?

kubit
14. 10. 2007., 22:26
To je landing page, ne splash. Splash je nešto drugo - više kao placeholder za sajt koji je u izgradnji ili se radi maintenance. Dosta velikih sajtova koriste landing pages pogotovo ako ima internacionalizacije itd.

Dragane, Misko je u pravu, to jeste splash page.Smashing magazine je objavio dobar tekst na tu temu http://www.smashingmagazine.com/2007/10/11/splash-pages-do-we-really-need-them/, mada ovo sto je Misko zamislio nije klasican "splash" page. Sa stanovista upotrebljivosti sajta mislim da nije uputno praviti takvu splash stranicu, sve informacije treba da budu na glavnoj strani, s tim sto bi informacije o proizvodima trebalo staviti na centralno mesto, a sazetak vesti na primer s desne strane u koloni, tako da citalac moze da klikne i da procita detaljnije vesti (obicno kompanijske vesti nisu bog zna kako zanimljive citaocima). "Splash" page je najcesce mesto na kom posetioci napustaju sajt, sto je lose, treba ih odmah pustiti "unutra" i zadrzati ih sadrzajem

Goran Aničić
15. 10. 2007., 08:27
Zaboravi "Splash" page, i zaobiđi u širokom luku ;)