PDA

Pogčedajte punu verziju : Domaći hosting, preporuka


kai
21. 11. 2005., 23:16
Zanima me koga bi ste preporučili za hosting u SCG, veliki je projekat u pitanju tako da je potrebno bukvalno sve od funkcija kao i kod većih svetskih hosting kompanija. Kakva su vaša iskustva?

MorenoArdohain
21. 11. 2005., 23:21
Nikoga.. Bez shale..

bluesman
22. 11. 2005., 00:19
Šta podrazumevaš pod "sve od funkcija"?

McKracken
22. 11. 2005., 05:21
Hmm.. a sta podrazumevas pod "veliki projekat" ?

Mozda sam dosadan, ali posle mnogo lutanja i gresaka, zakljucio sam da postoji samo jedna prava firma :) Rackspace (ali za obiljne projekte jer su kupi kao sami djavo)

Blood
22. 11. 2005., 08:12
hm, www.loopia.co.yu daje lepe hostinge pakete, a i kvalitetni su...

Gruja
22. 11. 2005., 10:48
Ako je sajt iole orijentisan na inostranstvo zaboravi server u SCG. Uvek ce se desiti nesto nad cim provajder nema kontrole, koliko god da zeli - nestace struje u pola grada, pucice link prema madjarskoj i sl.

MorenoArdohain
22. 11. 2005., 11:16
hm, www.loopia.co.yu daje lepe hostinge pakete, a i kvalitetni su...

Salis se? Mogu taksativno da ti nabrajam njihove nedostatke, ne mogu oni da se mere sa stranim servisima..

nesh
22. 11. 2005., 11:24
Imao sam sličan problem i odabrao ..... dreamhost ili textdrive. Jedini problem sa strancima je ako plaćaš preko firme pošto je to kod nas prilično komplikovano.

Kod naših mi fali:
lokalno podešavanje apacha/lighttp-a
ssh (sa mogućnošću lokanog instaliranja = gcc & stuff)
sftp/dav/...
cron
poddomeni
python podrška (FastCGI ili odvojena apache instanca sa mod_python-om)
svn/cvs
MySQL/Postgres
redovni backupAko ima neko naš sa svim ovim neka se javi :)

bluesman
22. 11. 2005., 12:20
Ne znam sta da ti kazem nesh, pitanje je koliko ljudi koristi neke stvari sa tog spiska. Ja ovamo (http://www.host011.com)nudim većinu toga, dnevni backup (poslednjih 5 dana), i jos mnogo drugih stvari: php5, full .htaccess, myslq, python, poddomeni, aliasing, cron ne kao opciju ali cu lako nemastiti cron job nekome kome treba...

Ono sto ja ekstra nudim je full support (mogu neki odavde da se oglase i da potvrde :) ) bilo preko ICQ, telefona...

Pored toga, uz neke pakete dajem i script za naplatu SMS-om kao i mogućnost naplate preko 2CO ko je zainteresovan...

A sad, kako da se iskupim za reklamu? :) Ili je ovo samo odgovor na nesh-ovo pitanje ?

nesh
22. 11. 2005., 12:46
Ne znam sta da ti kazem nesh, pitanje je koliko ljudi koristi neke stvari sa tog spiska. Ja ovamo (http://www.host011.com)nudim većinu toga, dnevni backup (poslednjih 5 dana), i jos mnogo drugih stvari: php5, full .htaccess, myslq, python, poddomeni, aliasing, cron ne kao opciju ali cu lako nemastiti cron job nekome kome treba...
Osnovni problem kod python-a je da, kada se src izmeni, mora da se restartuje apache (ako se koristi mod_python) ili pobiju python procesi/restartuje lighttpd (za FastCGI), tako da je ssh i odvojena instanca www servera skoro obavezan zahtev - inace bi zavisio od "milosti" ;) administratora da restartuje www server.

Mozda bi mogao da se da lighttpd pristup (uz dodeljeni port - kao na TextDrive-u) pa da apache radi proxy na njega (ovo i dalje zahteva neki nacin za restartovanje lighty-a i ciscenje python procesa).

Xex, sta da radim kada mi zahtevi nikad nisu standardni :D - jos cu i da pocnem da "kukam" za postgres :rolleyes:

ko mi je kriv kada koristim django :D

kai
22. 11. 2005., 16:21
Ili je ovo samo odgovor na nesh-ovo pitanje ?

Ne, ovo je odgovar i na moje pitanje. Zanima me koliko je maksimalno moguće poslati mejlova dnevno, a da se ne tretira kao spam. Ogroman newsletter je u pitanju.

Inače, da razjasnim, potreban mi je domaći host iz razloga što je projekat uglavnom orijentisan ka domaćim korisnicima, plaća se preko firme, itd, itd. Apache, PHP5, MySQL, dosta bandwidtha, sve što je potrebno da uskoro proprati online prodaju, ali svakako da podrška tu igra veoma veliku ulogu.

EDIT: Bluesman, dodao sam te na ICQ.

[nq]
22. 11. 2005., 17:46
Jos jedan glas da ako je ikako moguce zaboravis na domaci host. :)

bluesman
23. 11. 2005., 13:45
Kao što smo pričali plašim se da zbog tvojih 10 000 mailova ne dospem na black list a time bih zeznuo i ostale koji hostuju kod mene. Sve ostalo nije problem.

Što se tiče domaćih hostova, mislim da je ono što njima najviše fali dobra tehnička podrška i spremnost da se pomogne klijentu. Ja sam zato tu da promenim praksu "uzeo sam pare i sada me baš briga". Iskreno, meni je prvenstveno ideja da se okrenem domećoj developer / web design zajednici i da takvi hostuju kod mene, jednostavno svi moji sajtovi su na istom serveru i meni je u interesu da on dobro radi.

b0jaN
03. 01. 2006., 17:11
www.shellzone.org [shabac] je solidan, mislim da nije problem da se sve te mogucnosti dodaju ako ih vec nema u ponudi, root je skroz ok.
www.hostingmania.co.yu [bg] - nisam imao iskustva sa njima ali su valjda ok, drze Born2Kill i Mabys (mozda su nekome poznati ..)
www.makehosting.com [ns] - pristojan ping, pristojne cene.

MorenoArdohain
03. 01. 2006., 19:12
Kao što smo pričali plašim se da zbog tvojih 10 000 mailova ne dospem na black list a time bih zeznuo i ostale koji hostuju kod mene. Sve ostalo nije problem.

Evo resenja: neka se newsletter posalje sa svog kompa, a ne sa servera. Ukoliko se newsletter klasifikuje kao spam, onda ce IP adresa kompa (tj. IP adresa provadera) biti blacklistovana..

Prosto..

nixa
03. 01. 2006., 19:48
Daleko se 10 k mailove moze protumaciti kao spam od spamcop baze :)

aj jedno makar 100 miliona pa da se bune :)

zextra
04. 01. 2006., 03:23
makehosting.com = ev1servers.net
ja hostujem kod njih (tj kod njega, jedan lik iz ns), host je ok, cpanel, solidna ponuda...

bojan_bozovic
04. 01. 2006., 11:40
Zanima me koliko je maksimalno moguće poslati mejlova dnevno, a da se ne tretira kao spam.


$return = ($SPAM === $DvaNezeljenaEMaila);

pa ti vidi :p

zextra
04. 01. 2006., 13:39
mozda bolje...

while( $mailTargetDir != 'Inbox' ){
acceptMail();
}

uzgred, verovatno dosta zavisi od jezika i upotrebljenih fraza da li ces aktivirati spam filter ili neces ;) nema svrhe da saljes mail koji ce slabo ko procitati jer ce se naci na pogresnom mestu...

ako pricas o blacklistovanju hosta, dosta zavisi od sadrzaja koji saljes... ako saljes scum mailove, onda mozes da navijas sat po brzini reakcije :) klasicnom spamu treba malo duze da bi dospeo na blacklist (citaj: ceo dan)...

ima jedna kvaka: ako u mail stavis mogucnost da se korisnik odjavi sa tvoje liste slanja, po americkom zakonu mail nece biti posmatran kao spam. dakle, svaki nezeljen mail koji nema opt-out opciju je spam (ili koji ima fake opt-out).

detaljnije informacije (http://www.ftc.gov/bcp/conline/pubs/buspubs/canspam.htm)

naravno, ovo vazi za usa, ali je sasvim jasno da postovanjem ona tri osnovna pravila u requirements-u mogu dosta pomoci da se host ne nadje na blacklisti.

bojan_bozovic
04. 01. 2006., 13:58
ima jedna kvaka: ako u mail stavis mogucnost da se korisnik odjavi sa tvoje liste slanja, po americkom zakonu mail nece biti posmatran kao spam. dakle, svaki nezeljen mail koji nema opt-out opciju je spam (ili koji ima fake opt-out).


Je li? Znas li koliko usafis.org (hint: Gren card lottery) spamuje! Necu bre da ucestvujem u toj lutriji, a spam dolazi non stop :D

zextra
04. 01. 2006., 14:10
to sto ga ti smatras spamom, ne znaci da zakonski jeste spam. uzgred, ja nisam dobio ni jedan njihov mail.

bending rules apply. :D

bojan_bozovic
04. 01. 2006., 15:05
uzgred, ja nisam dobio ni jedan njihov mail.


Samo im posalji svoj e-mail, ali nemoj da zavrsis registraciju (dakle broj kartice, CVV2 i 50$ otprilike, za lutriju) :D Non stop ce da te podsecaju da ne trebas izgubiti priliku za zelenu kartu :D

Mogao bih da primetim (bez uvrede ljudi!) da ono sto smatramo 'e-mail marketingom' u tudjem Inboxu smatramo spamom u svome.

BluesRocker
04. 01. 2006., 21:18
Ko čita sitna slova, primetiće:
usafis.org website is a private entity and is not a governmental agency
Da bi sajt bio državni mora da se završava sa gov.
Ovo je tačna adresa sajta: http://www.dvlottery.state.gov .
Prijava za lutriju je besplatna. Da ne kažem da je to jedini siguran način da se prijaviš za lutriju.
Dakle, spamuje te privatno lice jer mu je u interesu da zaradi što više $, a može mu se jer si mu sam ostavio mail.

nixa
05. 01. 2006., 01:31
da nije ovo otislo previse u offtopic ?

wRong
06. 01. 2006., 17:59
citat:

BLUESMAN
Pored toga, uz neke pakete dajem i script za naplatu SMS-om kao i mogućnost naplate preko 2CO ko je zainteresovan...

Par pitanja za BLUESMANA:
Nisam nigde pronasao ovo oko 2CO na sajtu, zanima me kako to funkcionise ?
A imam i jedno glupo pitanje, da li u Webalizeru mogu da pratim odakle mi dolaze posetioci, posto mi je trenutni hosting provajder ovo iskljucio kako ne bi opteretio server ?!!?


BOJAN_BOZOVIC :
Je li? Znas li koliko usafis.org (hint: Gren card lottery) spamuje! Necu bre da ucestvujem u toj lutriji, a spam dolazi non stop

USAFIS su prevaranti, mene su zamalo prevarili za lotter, a spam mi vise ne stize od njih od kad sam se odjavio sa njihove mailing liste, mislim da to imas negde ili u mailu ili na sajtu kad se ulogujes, proveri

bluesman
07. 01. 2006., 02:06
2CO? Pazi, to je uglavnom za clanarinu, ako mislis da radish shopping cart za desetinama i stotinama proizvoda onda je bolje da imas svoj 2CO nalog. Ali ako hoces clanarinu, samo mi kazes koja je cena, ja ti dam link, ti kod sebe napravis formular (ili samo stavis link), kada se procesira order, od mene dobijes HTTP request (POST ili GET, kako hoces) na neki tvoj script... i radis posle sa tim sta hoces...

Kada se nakupi kinte dovoljno za "skidanje" ti dobijes svoje pare, ja ti uzmem 5% i voila. :) Fair and sqaure :)

Prednosti: Ne trosis pare za otvaranje 2CO naloga, sve je dz. Ako imas mali broj uplata, pre ces dobiti svoje pare, ne moras da cekas da se nakupi 2CO kvota.

BTW, do kraja meseca kupujem Dual Xeon sa 4 GB RAM, duplo jaci link (duplo brzi sajtovi sa manje hop-ova) bice veselja... :)

MorenoArdohain
28. 03. 2006., 17:45
LOL, malopre je jedan pokusao da reklamira hosting coveka cije ime necu da spominjem.

Inace, njih sam prijavio zbog SPAM-a kod upstream providera, ali bez ikakvog responsea. I sad, molim nekog ako zna konkretnu akciju koja "radi", neka mi posalje PM.

Hvala

bojan_bozovic
29. 03. 2006., 12:50
Osnovni problem kod python-a je da, kada se src izmeni, mora da se restartuje apache (ako se koristi mod_python) ili pobiju python procesi/restartuje lighttpd (za FastCGI), tako da je ssh i odvojena instanca www servera skoro obavezan zahtev - inace bi zavisio od "milosti" ;) administratora da restartuje www server.

Mozda bi mogao da se da lighttpd pristup (uz dodeljeni port - kao na TextDrive-u) pa da apache radi proxy na njega (ovo i dalje zahteva neki nacin za restartovanje lighty-a i ciscenje python procesa).

Xex, sta da radim kada mi zahtevi nikad nisu standardni :D - jos cu i da pocnem da "kukam" za postgres :rolleyes:

ko mi je kriv kada koristim django :D

Ili sto je python los, hvala na informaciji (posto su ovo odlike nedovrsenog softvera koji nije za production use).

Ilija Studen
29. 03. 2006., 13:00
Ti nemaš pojma šta si sad bubnuo ;) Siroti Google, koristi nedovršen, nestabilan i u svakom pogledu sranju jezik...

ivanhoe
29. 03. 2006., 13:11
Ili sto je python los, hvala na informaciji (posto su ovo odlike nedovrsenog softvera koji nije za production use).

pricas bezveze, nije to nikakva nedovrsenost, to je namerno tako... radi se o tome da mod_python (kao i mod_perl i mod_ruby) imaju foru da deo podataka ostaje sacuvan izmedju sesija u apache procesu, konretno u mod_perlu se kesiraju svi moduli i sve globalne promenjive. Ovo ultra ubrzava rad i omogucava neke zgodne fore, kao na primer in-memory sessions i cache.

To je stvar koja je pravljena za production servere, ali negativna strana je da je zato development smoran, jer zahteva restart posle svake promene modula... doduse mod_perl ima mehanizam da se ovo resi automatski (da sam provali da je modul promenjen), za ove ostale ne znam...

A inace python je napravlje pre 16+ godina i daleko od toga da je nedovrsen...

bojan_bozovic
29. 03. 2006., 13:41
Ti nemaš pojma šta si sad bubnuo ;) Siroti Google, koristi nedovršen, nestabilan i u svakom pogledu sranju jezik...

Cemu teske reci? Mislis da bih ja restartovao server svaki cas? pa na sw je da provali da li je ista promenjeno.

nesh
29. 03. 2006., 15:37
Ili sto je python los, hvala na informaciji (posto su ovo odlike nedovrsenog softvera koji nije za production use).
:1092: Daleko od toga!

Problem je što (IIRC) i PHP kada se koristi FastCGI protokol (koji se btw. koristi za production servere) zahteva restartovanje procesa da bi oni pokupili izmene u kodu. Stvar je u tome što FastCGI (a i mod_python) ne učitavaju kod svaki put kada stigne zahtev nego to urade prilikom startovanja procesa (ili thread-a), tako da procesi (koji btw. mogu da se nalaze i na drugom serveru) moraju da se restartuju.

Ako hoćeš da to radi bez toga možeš da koristiš mod_php ili čak i čist CGI i onda nemaš problema ;).

Moj development server ne zahteva restartovanje, ali to plaćam povećim gubitkom u performansama.

Cemu teske reci? Mislis da bih ja restartovao server svaki cas? pa na sw je da provali da li je ista promenjeno.
I to plati dodatnim pristupima file sistemu, trošenjem CPU-a, memorije, ...

BTW. production serveri se po definiciji i onako ne restartuju često, tako da samo restartovanje procesa (a za to je FastCGI idealan jer ne mora da se restartuje www server, dovoljno je samo "pobiti" FastCGI procese) nikada i nije neki problem.

Trenutno koristim lihttpd+FastCGI(python&PHP) sa odličnim CPU-Memory-etc/request rezultatima i 2 (i slovima dva) restarta procesa u zadnjih 4 meseca zbog update-a samog lighttpd-a.

really, vrlo nedovršen sw :1065:

Ceo moj (citirani) post se odnosio na to da (iako restartovanje procesa nije tako često) ja ne želim da zavisim od volje/vremena/etc admin-a servera da mi restartuje proces kada se za to ukaže potreba i za to postoji rešenje VPS|Full time server.

bojan_bozovic
29. 03. 2006., 17:51
Cek malo, FastCGI je OK kad imas svoj dedicated, i treba ti maksimalna brzina, a ne da hostovima posluzi kao opravdanje za overselling i nabijanje petsto sajtova (i toliko instanci lighthttpd - to nece biti toliko brzo koliko mislis) na jedan server - u kontekstu ovog topica, podrska za Python je way off topic. Ako ti treba za development mozes ga imati u lokalu na Win ili Linuxu. Sama cinjenica da imas 500 lighthttpd na serveru nije bas ono sto bi znacilo i, kako ti kazes, brzinu, jer rade uz Apache, i to samo s toga sto takve stvari nisu za shared server vec za dedicated. Bas mora python ili ruby a ne moze perl ili php? O tome se radi. Drugo je kad imas sopstveni server pa radis sta hoces. Mnogo je vaznije od Pythona da li server ima mod_security, ali to ne spominjemo.

Dalje, jos si odabrao (i preporucujes) dreamhost a ti se bave oversellingom. Daju 1Tb protoka, oce, dedicated sa toliko je 250 evra mesecno. Sta to znaci:

U sustini ja imam onoliko protoka i prostora koliko mi daju a koliko je to ne znam dok me ne iskljuce. Ako platim 1Tb placam zato sto mi treba 1Tb i placam 250 evra mesecno i dedicated zato sto mi je toliki saobracaj. Dreamhost ne bih izabrao ni pod razno, jer sam platio "terabajt" a koliko kosta pravih npr. 100Gb protoka nemam pojma.

Hint: I kad me dreamhost iskluci ja dok platim za novi host imam da izgubim za celu godinu hostovanja na drugom mestu.

Hint: iskljuci me i ne da mi pristup bazi i sta onda - izgubio sam podatke, izgubio sam ceo sajt...

nesh
29. 03. 2006., 19:19
Cek malo, FastCGI je OK kad imas svoj dedicated, i treba ti maksimalna brzina, a ne da hostovima posluzi kao opravdanje za overselling i nabijanje petsto sajtova (i toliko instanci lighthttpd - to nece biti toliko brzo koliko mislis) na jedan server - u kontekstu ovog topica, podrska za Python je way off topic. Ako ti treba za development mozes ga imati u lokalu na Win ili Linuxu. Sama cinjenica da imas 500 lighthttpd na serveru nije bas ono sto bi znacilo i, kako ti kazes, brzinu, jer rade uz Apache, i to samo s toga sto takve stvari nisu za shared server vec za dedicated. Bas mora python ili ruby a ne moze perl ili php? O tome se radi. Drugo je kad imas sopstveni server pa radis sta hoces. Mnogo je vaznije od Pythona da li server ima mod_security, ali to ne spominjemo.
500 instanci lighttpd-a!?!? Čemu? Dovoljna je samo jedna instanca da "vozi" xxxx FastCGI procesa.

DH koristi lighttpd iza apache-a (kao i TextDrive), ali to je baš zbog lakše konfiguracije kod shared hosting-a. Apache + mod_proxy je neverovatno (za apache) light and fast aplikacija.

A što se tiče python-a .... well, ako je PHP jedini jezik dozvoljen za www aplikacije (napomena: mislim na mod_<foo> a ne na čist CGI), što bi se goomila provajdera hvalila podrškom za python (&zope), ruby, .... :1064:

PHP za nešto OK jezik (flames >/dev/null), ali to ne znači da se samo on koristi za razvoj.


Dalje, jos si odabrao (i preporucujes) dreamhost a ti se bave oversellingom. Daju 1Tb protoka, oce, dedicated sa toliko je 250 evra mesecno. Sta to znaci:

U sustini ja imam onoliko protoka i prostora koliko mi daju a koliko je to ne znam dok me ne iskljuce. Ako platim 1Tb placam zato sto mi treba 1Tb i placam 250 evra mesecno i dedicated zato sto mi je toliki saobracaj. Dreamhost ne bih izabrao ni pod razno, jer sam platio "terabajt" a koliko kosta pravih npr. 100Gb protoka nemam pojma.

Hint: I kad me dreamhost iskluci ja dok platim za novi host imam da izgubim za celu godinu hostovanja na drugom mestu.

Hint: iskljuci me i ne da mi pristup bazi i sta onda - izgubio sam podatke, izgubio sam ceo sajt...
Ako imaš toliki protok shared i ne dolazi u obzir u svakom slučaju. Za manje od $8/m ja stvarno i ne mogu da očekujem da mi neko obezbedi neki ogroman protok (prava, realni protok & etc su lepo napisani u EULA koji se nalazi na sajtu). Ako sajt već ima toliki protok onda, verovatno, dovoljno zarađuje da bi "zaslužio" da dobije mesto na nekom VPS-u ili dedicated serveru, ako ne, onda čemu to.

A što se tiče podataka, pa kada imaš ssh pristup jednostavni cron job i rsync lako prave backup-ove na neki drugi server. Lepo je što provajder radi backup, ali se nekako lepše osećam kada i ja imam svežu kopiju ;).

22. 11. 2005., 09:24:
Imao sam sličan problem i odabrao ..... dreamhost ili textdrive. Jedini problem sa strancima je ako plaćaš preko firme pošto je to kod nas prilično komplikovano. Takođe ja sam naveo DH i TextDrive kao primer (DH nisam uspeo ni da probam jer sam imao problema u plaćanju sa kartice, ali je Petru uspelo pa on može da kaže nešto o njemu) a, kao što sam napisao u drugom thread-u, na kraju sam zakupio VPS na TekTonic (http://www.tektonic.net/)-u (UM1 1Mbit flat $15/m) jer, jednostavno, ono što sam planirao da tamo držim nije za shared servere, ko zna, možda uskoro i pređem na dedicated ;).

Slučnu priču smo vodili na yu.os.linux i došli do sličnog zaključka: veliki protok/CPU usage/etc = min VPS ako ne i dedicated server, shared je za "light" stvari.

Ako ne voliš python, OK, ali flame kada god se on pomene.....

MorenoArdohain
29. 03. 2006., 19:47
Dalje, jos si odabrao (i preporucujes) dreamhost a ti se bave oversellingom. Daju 1Tb protoka, oce, dedicated sa toliko je 250 evra mesecno. Sta to znaci:

U sustini ja imam onoliko protoka i prostora koliko mi daju a koliko je to ne znam dok me ne iskljuce. Ako platim 1Tb placam zato sto mi treba 1Tb i placam 250 evra mesecno i dedicated zato sto mi je toliki saobracaj. Dreamhost ne bih izabrao ni pod razno, jer sam platio "terabajt" a koliko kosta pravih npr. 100Gb protoka nemam pojma.

Hint: I kad me dreamhost iskluci ja dok platim za novi host imam da izgubim za celu godinu hostovanja na drugom mestu.

Hint: iskljuci me i ne da mi pristup bazi i sta onda - izgubio sam podatke, izgubio sam ceo sajt...

A ko kaze da ce da te iskljuce? Ne vidim da je igde napisano tako nesto, jedino sto vidim je oni ne garantuju toliki protok tj da to zavisi od opterecenja njihovog linka. A ako ti skripte intenzivno koriste CPU, prebacice te na drugi server, i lepo zamoliti da smanjis usage, i vratiti kad to i uradis.

bojan_bozovic
29. 03. 2006., 19:55
Nije flejm zbog pythona nego zbog dreamhosta :)

Sad - on topic, dobar li je Tektonic, ja sam razmisljao o Amen http://www.amenworld.com za VPS (400Mb, unmetered bw, Linux VPS, 6 funti mesecno+VAT).

nesh
29. 03. 2006., 20:36
Nije flejm zbog pythona nego zbog dreamhosta :) NHF :)

Sad - on topic, dobar li je Tektonic, ja sam razmisljao o Amen http://www.amenworld.com za VPS (400Mb, unmetered bw, Linux VPS, 6 funti mesecno+VAT).
Tektonic mi je sasvim OK, imali su skoro malih problema za njihovom distribucijom pa nisu radili par sati inače su OK.

Cena je, kao što rekoh, $15/m ....... :1092: nemaju to više u ponudi sada unmanaged planove prebacuju na unixshell.

Moj plan (UM1) nemaju više u ponudi 256Mb/10Gb 1Mbit link, Virtuozzo, izbor između gomile OS-va (ja sam uzeo debian), unmanaged, tj. bez ikakvih kontrol panela (osim samog Virtuozzo-a).

U suštini vrlo sam zadovoljan sa dosadašnjom saradnjom sa njima, server radi savim brzo, za sada sam "izletao" iz limita samo kod memorije (a i to kada sam kompajlirao lighttpd, python, php & stuff). Ne čekaju da pređeš limit pa da ti "kukaju" kao na DH ili TxD već su lepo postavili soft & hard limite pa kada pređeš ti jednostavno dobiješ out of memory a ne "#$&"#$%"#$ mail od uprave, VPS rULez ;)

Petar Marić
29. 03. 2006., 22:59
Iskreno rečeno, veoma sam zadovoljan DreamHost-om kao hosting provajderom. Za cenu koju plaćam ($93.4 za prve dve godine) dobijam neke prilično egzotične stvari(poredeći druge hosting provajdere koji se nalaze u dotičnom cenovnom rangu). Lično mene je privuklo bogatstvo opcija, mislim da je DH host po meri web developer-a, a toliki prostor/protok mi je potpuno nebitan.

Dodatan plus je što su prilično fleksibilni. Pre neki dan sam pokušavao da instaliram Trac na svoj nalog, ali mi nije išlo - najverovatnije zbog nedostatka root privilegija :rolleyes: Kada su saznali za moj problem instalirali su Trac debian paket na server na kome se nalazim - doduše stariju (čitaj: stable) verziju, ali Bože moj :D

Jedini ozbiljniji problem mi je bio inicijalno plaćanje usluga, ali sve se može kad se hoće. ;)

sirNemanjapro
03. 04. 2006., 00:07
Kolegza je naleteo na ovu ponudu.
Evo link.
http://www.forumiranje.com/forum/index.php?showtopic=730&pid=9366&st=0&#
Da li ovo zaista vredi para?

MorenoArdohain
03. 04. 2006., 00:12
Moze on da nudi sta hoce, pitanje je da li ces i dobiti..

Nema nikakav info koja je to hosting kompanija, ili je to neka custom varijanta..
Nemoj da se bakces sa takvim neproverenim ponudama, moze da ti se obije o glavu.

sirNemanjapro
03. 04. 2006., 00:42
Ljubazno zahvaljujem. :) A ovo cu lepo da zaboravim. Evo sad. :)
Hvala na reply!