PDA

Pogčedajte punu verziju : Blog o bazama podataka


Dejan Topalovic
16. 10. 2007., 20:44
A sada mala reklamica:"Cipiripi!"

Dakle, vjerujem da ce ovo zvucati kao reklama, ali molim dezurne hejtere da iscooliraju. ;)

Nekoliko nas entuzijasta, koji se bavimo bazama podataka, pokrenuli smo blog o bazama podataka (http://www.baze-podataka.net/), na kojem cemo pisati o raznim temama iz podrucja baza podataka, a neke od njih su:
- opšta teorija o bazama podataka
- SQL i PL/SQL programiranje (SELECT i DML upiti, triggeri, uskladištene procedure i td.)
- modelovanje baze podataka (struktura, ER dijagrami)
- korisni savjeti (best practice, “NOT to do” napomene, tipps & tricks)
- razne novosti iz područja baza podataka
- i td.

Ovim putem pozivam sve, koji se bave bazama podataka, a imaju dovoljno znanja i entuzijazma za pisanje o bazama podataka, da nam se pridruze na adresi www.baze-podataka.net (http://www.baze-podataka.net) .

PS: Ukoliko moderator smatra da tema nije primjerena ovom podforumu, moze ju slobodno obrisati. :D

nixa
16. 10. 2007., 21:13
Hm , eto nama jos jednog rss feed itema :)

Misha
16. 10. 2007., 22:36
Ko bi rekao da o bazama ima toliko da se prica ;-)

Svidjaju mi se ovi primeri iz prakse sa kojima ste krenuli. Jedan glas za sto vise toga. All the best!

STELLANOVA
16. 10. 2007., 23:12
Keep up the good work! :1094:

bluesman
16. 10. 2007., 23:57
Blog o bazama podataka na kojima ne piše dinke i nije neki blog o bazama podataka :) Makar neka bude ponekad "gost autor".

Good luck, mislim da treba ovakvih stvari, a sada će svaki drugi odgovor biti "idi pogledaj na baze-podataka.net" :)

dinke
16. 10. 2007., 23:59
Ma Dejan moze slobodno da uzme copy/paste sa mog Bloga i da stavi tamo :) Jedino mu ne garantujem da ce to iko citati :)

Dejan Topalovic
17. 10. 2007., 00:08
@bluesman: Ma nagovarao sam ja njega jos davno da napisemo neki zajednicki tutorijal u vezi PHP i MySQL, ali se vadio da nema vremena i motivacije. :D Sto se mene tice, dinke moze odmah postati jedan od autora na tom blogu. Dinke?

@dinke: Kako niko ne cita? Ja citam tvoj blog redovno, a cak sam i nekoliko komentara ostavio tamo. :D Necu da uzimam copy/paste, nego ako zelis biti autor na blogu o bazama podataka, kreiracu ti autorski nalog, pa mozes sam uraditi copy/paste i eventualno napisati jos pokoji koristan tekst. ;)

Hvala svima na podrsci!

bluesman
17. 10. 2007., 01:03
E tako se to radi :)

Dejan Topalovic
28. 10. 2007., 17:46
Dinke jesi razmislio o autorskom gostovanju na ovom blogu? :D

Ima li jos neko zainteresovan da pise o bazama podataka?

Blood
28. 10. 2007., 21:18
ja sam zainteresovan da ga citam redovno ;)

Dejan Topalovic
28. 10. 2007., 21:48
Eehehehe, pa kad bi bilo vise autora, onda bi imao vise tekstova da citas. :)
Mogao si barem neki komentar tamo ostaviti. ;)

Blood
29. 10. 2007., 00:20
^hocu cim procitam tekstove i smislim nesto pametno :)

Dejan Topalovic
30. 09. 2009., 23:00
Eee dosao je trenutak da vas malo zaspamujem i maltretiram :D

Evo sad ce biti pune 3 godine otkako blog funkcionise, pa da se zahvalim svim dosadasnjim, a i buducim citaocima, na odvojenom vremenu za citanje ne-bas-cestih tekstova. :)

Moja prvobitna zelja je bila, da blog pokriva i ostale zastupljenije baze (Postgresql, MS SQL, DB2 i td.), ali se u zadnje vrijeme sveo samo na Oracle. :(

Ja sam licno iskljucivo u kontaktu sa Oracleom, a nemam vremena da se aktivnije posvetim nekoj od drugih baza, pa sam cak i mnogo stvari u vezi MySQL-a zaboravio...

Ovim putem pozivam i ostale entuzijaste sa poznavanjem nekog RDBMS-a, da se pridruze na blogu i nesebicno podijele svoje znanje i iskustvo sa drugim zainteresovanim bazoljupcima. :D

robi-bobi
01. 10. 2009., 10:13
Dakle, vjerujem da ce ovo zvucati kao reklama, ali molim dezurne hejtere da iscooliraju. ;)


kamo srece da cesce imamo ovakve reklame ;)
rss subscribed :)

Dejan Topalovic
01. 10. 2009., 10:27
Hm , eto nama jos jednog rss feed itema :)Gdje? ;)

@robi-bobi: hvala za sabskrajb!

nixa
01. 10. 2009., 11:22
Pa koliko se sećam pičiš ti u RSS kategoriji foruma ( ne sećam se, pošto sam ignorisao taj deo foruma :-D )

Dejan Topalovic
01. 10. 2009., 11:43
^ hehehe vidi se da ne posjecujes taj podforum ;)