PDA

Pogčedajte punu verziju : loadMovieClip u simbol


dee
17. 10. 2007., 18:19
moguce je trivijalno, al sam zapeo..pa da priupitam...

unutar nekog simbola (panel u kojem imam par text boxova) trebam ucitati eksternu sliku. radim to sa loadMovieClip(slika,target)... target mi je simbol cijelog panela...
medjutim, kada na drugom mjestu imam on(release) {target._visible = false;} nestane okvir panela, ali textboxevi i ucitana slika ostanu...


pitanje je, zapravo, kako pravilno u jedan panel ucitati neki tekst i sliku, a da je cijeli panel jedan simbol koji izvana mogu referencirati jedinstveno i mijenjati mu parametre kako mi vec treba?


tnx
pozdrav

nixa
17. 10. 2007., 18:21
pravilno je da ih attachujesh iz lajberija direktno na Stage .

Bio bi fla handy da bi videli problem ...

dee
17. 10. 2007., 18:25
pravilno je da ih attachujesh iz lajberija direktno na Stage .

Bio bi fla handy da bi videli problem ...

nemam ga ovdje, na poslu mi je... mogu poslati sutra...

ako ti nije tesko, mozes li mi pojasniti malo sta znaci ovo gore? (pliz, ko debilu :) )

kako attachujem iz library? i kako se povezuju u jedan skup (simbol)?

uzmi situaciju, 2 txtboxa + jedna slika. njihov sadrzaj se cita iz nekog xmla. na rollover nekog buttona pojavljuju se unutar nekog panela. na rollout, nestaje cijeli panel i txtboxevi+slika zajedno s njim....

kako pravilno?

nixa
17. 10. 2007., 18:41
evo ti scenario

ti imas _mcholderAll
_txtOne
_txtTwo
_mcImageHolder

ti drzis _mcholderAll u lajberiju jel da, u tom slucaju ti ga lepo dodajes na stejdz i na rollout ga sklanjas sa istog ... mislim daj fla :)

dee
18. 10. 2007., 09:02
evo fla...

[greska u kopiranju na server...]

evo ovako:
http://astro-art.net/test/plots1.zip

[dodatno]
nisam rekao...
poanta je: bit ce x buttona sa rolloverom od kojih ce svaki otvarati panel sa razlicitim tekstovima/slikama [iz XMLa]... + panel ce se pojavljivati na razlicitim pozicijama, ovisno gdje je button koji ga okida...

dee
18. 10. 2007., 09:36
[PS]
a kad _mcHolderSlike (zove se "slika') prebacim sa root scene u panel MC, onda mi se poremeti ratio slike i ne odgovaraju dimenzije

noviKorisnik
18. 10. 2007., 10:25
Ne mogu da otvorim u Flashu broj 8. Opet sam zastareo, fakat.

Nije mi jasno šta ti predstavlja panel u celoj priči - da li je to neki simbol koji si kreirao, ili neka od komponenti: Window, ScrollPane ili nešto treće? Ako su u pitanju komponente, probaj da koristiš target.visible umesto target._visible (moje lično mišljenje da su komponente prilično blesave i da imaju sopstvenu logiku, često brljaju ako ih smatraš za uobičajeni MC).

Ako sam dobro razumeo, koristiš MovieClipLoader (zbunjuje me što navodiš loadMovieClip, to je nepostojeći metod).

Dalje, kažeš da daješ target na celi panel. To ne valja. Napraviš kontejner za sliku u okviru panela i tamo je smeštaš. Pogledaj primere po Helpu, rade baš tako. ... Odnosno, uz ovaj PS nisam ni u to siguran, liči da je slika van panela.

Sorry što ne mogu da otvorim fla, a sve što si naveo mi pravi lepu konfuziju.

dee
18. 10. 2007., 10:35
oprosti na konfuziji...

da probam malo jasnije...nakon prve jutarnje:)

u pravu si, loadMovieClip ne postoji... koristim:

loadMovie(_global.plots_array[1].imageurl , _root.panel.probna)

na glavnoj sceni imam container (tipa movieClip) 'slika'. taj container kasnije, unutar panela (koji je takodjer movieClip simbol) kasnije kopiram sa:

slika.duplicateMovieClip("probna", this.getNextHighestDepth(), {_x:0, _y:0});

nakon toga, na follover buttona izvodim:

loadMovie(_global.plots_array[1].imageurl , _root.panel.probna);



kada radim na ovaj nacin (dakle kada je container 'slika') na glavnoj sceni, kasnije ne mogu sakriti cijeli panel (slika ostane). kada pak container slike stavim u panel (umjesto na glavnoj sceni) - poremete mi se dimenzije (skupi ga)...

noviKorisnik
18. 10. 2007., 11:51
Izbriši sliku (kontejner) sa scene ako ti već ne služi za nešto drugo i ubaci njen simbol unutar simbola panela, onda ti duplicateMovieClip neće trebati i verujem da to ti problem rešava.

Ovo sa skupljanjem - proveri da li ti je panel na 100% svojih dimenzija, možda si ga smanjivao na sceni.

MrSteel
18. 10. 2007., 21:32
za ucitavanje slika (jpg, png) i swf-ova koristis MovieClipLoader klasu
u helpu je lepo objasnjena

za ucitavanje iz libraryja koristi attachMovie
koristeci ID koji naznacis u libraryju
desni klik na symbol pa linkage

u principu nije dobro da stavis export to first frame nego da ne stavis export to first frame i sve sto exportujes stavis na drugi frejm glavnog timelinea

onda ti je struktura flash-a
prvi frejm - preloader
drugi frejm - attach sadrzaj
treci frejm - od njega krece film nakon ucitavanja
dakle
kad se sve ucita kaze
gotoAndPlay(3)
ili gotoAndStop(3) u zavisnosti da li ti treba radnja samo tog frejma ili krece animacija od njega


ako zelis da attachujes vise symbola iskoristis petlju

for (var i:Number =0; i<5; i++) {
_root.attachMovie("libraryItem", "mc"+i, _root.getNextHighestDepth());
_root["mc"+i].number = i;
_root["mc"+i].onPress = function() {
trace(this.number);
}
}

ovaj kod attachuje 5 simbola libraryItem, dodeli im atribut number koji sadrzi redni broj i dodeli akciju na klik koja trejsuje redni broj tog movieclipa

siroka tema
sirok odgovor ;)

MrSteel
18. 10. 2007., 21:44
nisam izgleda bas odgovorio na pitanje, nisam bas ispratio ceo tok problema
evo skinuo sam fla pa cemo videti

ReLaX
18. 10. 2007., 23:37
Kasno se ukljucujem i nisam bas upseo da ispratim, ali za resavanje problema skrivanja movieClip-ova i njegovih sadrzaja probaj pomocu _alpha property!

MrSteel
18. 10. 2007., 23:47
_alpha ne sluzi za skrivanje, _visible da ;)
velike su razlike u performansama izmedju _visible i _alpha

_alpha je za transparenciju, nakon fejdovanja u _alpha = 0 stavis i _visible = false ako zelis bolje performanse
sa malim brojem klipova ili manjih zahtevima to nije toliko bitno

ReLaX
19. 10. 2007., 13:04
Znam ja to, ali kad vec ne funkcionise _visible onda neka proba sa _alpha!

MrSteel
19. 10. 2007., 13:09
jbg
moracu da nadjem pola sata da procitam ceo thread
ne vredi ovako lenjo pa izdaleka :D

dee
20. 10. 2007., 19:22
problem rijesen...

kako je NoviKorisnik rekao, movieClip u koji se loada slika prebacio sam unutar panela i nakon toga je proradio i _mc._visible = true/false

kako se panel pojavljuje na raznim koordinatama i cita razlicite dijelove XMLa (oboje ovisno o button simbolu kojim je 'otvoren' ) napravio sam u _root-u funkciju koju button on(release) poziva sa odredjenim parametrima; ta funkcija uzima odgovarajuce podatke, napuni simbole u panelu i napravi _visible = true/false

hvala svima

@MrSteel
hvala ti za ovu strukturu flasha...to mi je i trebalo...kako stvari organizirati...