PDA

Pogčedajte punu verziju : Mi imamo cybercops, cybercops, cybercops...


Milos Vukotic
22. 11. 2005., 12:15
Nemam rijeci za ovo... Tragicno, smijesno, you_name_it... Najgore je sto (koliko ja znam) TelekomCG vec godinu-dvije nema ekskluzivno pravo iliti monopol, tako da se ovo vjerovatno svodi na to da je 'isti' ostecen zato sto je (jedini?) imao licencu od 'doljepomenute' Agencije (agenture) za telekomunikacije. Kako su dosli do 6-7 miliona eura znaju samo oni, Bog i andjeli bozji...
Kriminalistička policija Centra bezbjednosti Podgorica i Odjeljenja bezbjednosti Budva, zbog osnovane sumnje da su, na štetu Agencije za telekomunikacije Vlade Crne Gore i Telekoma Crne Gore, počinili krivično djelo računarske prevare, uhapsila je i uz krivičnu prijavu, predala istražnom sudiji Osnovnog suda u Podgorici Vukašina S. Stanišića i njegovog sina Sava iz Budve

Istražni sudija Valentina Pavličić, sinoć je u razgovoru za Republiku kazala da je Stanišićima, nakon ispitivanja odredila jednomjesečni pritvor. Ona u interesu sprovođenja istrage nije saopštila više detalja o samom ispitivanju osumnjičenih.
...
U kriminalističkoj obradi, utvrđeno je da su Stanišići, tokom ove godine, bez opšte i posebne licence, koju izdaje Agencija za telekomunikacije Vlade RCG, i prijavljene djelatnosti, koristili servis ''Voice over IP'' (glas preko Internet protokola), prebacujući međunarodne telefonske pozive na lokalnu mrežu i naplaćujući ovu ''uslugu'' najvjerovatnije u inostranstvu.
Kako je saopšteno iz Uprave policije RCG, pretresom apartmanskih prostorija Stanišića u Budvi, pronađen je priključni sistem, koji je bio u funkciji i koji je vršio terminiranje međunarodnog telefonskog saobraćaja u lokalni.
...
Na osnovu do sada sprovedenih aktivnosti, kako je saopšteno, utvrđena je materijalna šteta od 6.120.000 eura za Agenciju za telekomunikacije Vlade RCG, kao i znatna šteta za Telekom CG, u iznosu od oko 800 hiljada eura.
http://www.republika.cg.yu/arhiva.phtml?akcija=vijest&id=34445

bluesman
22. 11. 2005., 12:17
Ja sam video ovo u Novostima ali iskreno nisam razumeo šta su to ova dvojica uradili?

Milos Vukotic
22. 11. 2005., 14:20
Znam taman ovoliko koliko pise, "terminiranje međunarodnog telefonskog saobraćaja u lokalni" -izgleda da su "mjestanima" omogucavali da 'za dz' razgovaraju s inostranstvom... **** my father if i know... U redu je da 'apse ako neko ne postuje zakon, ali bljutavo mi je sto se u clanku i saopstenjima prica o "strucnjacima InternetCG i Telekoma" maltene kao da su i oni policija -samo sto nisu i lisice stavljali ("sto baca potpuno novo svjetlo na cijeli slucaj" :))...

Jadno je i to sto toliki publicitet daju necem tako glupom, kao da ova dvojica treba da plate ceh za svu nesposobnost i kukavicluk pravosudja u nekim mnogo vaznijim slucajevima...
Dobro, dobro, necu o politici :)

dkurel
25. 11. 2005., 23:48
Ma ne, bre!

Tipovi su terminirali saobracaj, a to znaci da su omogucavali da se iz inostranstva zove u CG, koliko sam ja shvatio.

To telekonji smatraju da im je direktno turanje ruke u dzep, a na isti nacin se bore protiv toga i ovde u Srbiji. Doduse, ovde samo ljudima gase linije pod izgovorom da su ''upotrebljavali linije u nedozvoljene svrhe'' ili tako nesto... Cuo sam tako...

Doduse, ovo zaista Telekomu mrsi konce s obzirom da onda oni ne mogu da drze umobolne cene ka inostranstvu, posto ocigledno vec rade kao VoIP terminatori (dvoznacne li sintagme :D ). Mislim na zavrsavanje poziva iz inostranstva na telefone u SCG.