PDA

Pogčedajte punu verziju : Privredna Komora Srbije Sajt


MrSteel
18. 10. 2007., 20:42
ako vec ljudi organizuju konferenciju o internet poslovanju red bi bio da im neko ko je u kontaktu sa njima (organizatori konferencije) kazu da
http://pks.komora.net/
ne dolazi u obzir na internetu, pogotovo za poslovni svet
radi se o ponasanju sajta u Firefoxu, a pomalo i u Operi
ne nije dovoljno raditi sajt samo za IExplorer

ja sam recimo sa najave konferencije sa optimizmom kliknuo na link PKS i onda se zaprepastio, ovo je upravo prica gosp. Dragana Varagica i o udruzenju
neko je ljudima prodao ovaj sajt ili im uradio a u stvari ih obogaljio
vreme je da se deluje :D

kritika je krajnje dobronamerna i posto se forum hvali kako ga posecuju razne poznate face nase informaticke scene mislim da je ovo dobar primer kako ne treba raditi, verovatno su vec mnogi primetili ali onda je trebalo odmah i delati

Veljko
19. 10. 2007., 02:09
ne znam dal ste videli,ali na ovo naleteh malopre http://www.rzii.sr.gov.yu/?Preporuke%20za%20izradu%20Web%20lokacije.pdf

MrSteel
19. 10. 2007., 02:21
Dokument je, mora se priznati, dosta dobro sastavljen.
Nisam siguran koliko se postuje jer stranice ministarstava koje su dobro uradjene su retke, vecinom nisu bas odgovarajuce uradjene po specifikaciji

cak se i u ovoj preporuci spominje
Osnovni zahtevi za graficko resenje :
- izgled stranice treba da bude identican u svim zastupljenijim internet pretrazivacima i sl.

PKS mislim da nije duzna da postuje Vladine preporuke ali Vladine agencije, ministarstva i sl. bi trebale

Veljko
19. 10. 2007., 02:51
Kako stvari stoje izgleda da niko nije duzan da postuje ove preporuke!

Veoma interesantna stvar da je 41% sajtova drzavnih organa uradila osoba ili osobe koje su zaposlene u samoj toj instituciji

Ilija Studen
19. 10. 2007., 15:24
Ala ste brzi za popljuvati, svaka vam čast. Da li je neko kontaktirao ekipu u PKS da sa konstruktivnim savetom, ponudom da pomogne or whatever? Ipak taj sajt predstavlja "Portal srpske privrede"

Nego zbilja, vidim ovde i neke hejterske komentare od strane osoba koje se žale na to da je jedan od većih problema DevProTalk foruma u tome što ima previše hejtera.

Oh well...

aleksandarqm
19. 10. 2007., 15:47
Ovo je radio "Virtual team" iz Kragujevca, koji su inace Microsoft partneri i nema nade da ce ovo raditi "normalno" van IE-a
:1031:

Ilija Studen
19. 10. 2007., 15:56
VirtualTeam? Za to nije ekipa koja je radila VirtualTruth (ili kako se već zvaše) i osvojila neku MS nagradu za to?

MrSteel
19. 10. 2007., 16:03
ne vidim da je neko nesto pljuvao,
a da ja kontakiram PKS nema sanse, bas zato sam i ovde postavio pitanje
nije mi jasno ili mi je sasvim jasno ali me zanima
zasto oni koji organizuju konferenciju sa njima nisu ukazali da to ostavlja losu sliku, da je internet sajt nesto sto je olicje internet poslovanja itd itd
i naznacili im da to mora da se popravi

voleo bi ako neko moze da odgovori na ovo makar sa dve recenice, jer nema nama razvoja interneta uz ovakav pristup tematici
ne znam sta da kazem a da se gospoda ne uvrede, da ne bude pljuvanje a da neko prizna da je ovo upravo ono sto moze za sekund da obori sve papire
voleo bi i Dragan da kaze da li ce delati na ovu temu, buduci da je to bila jedna od premisa udruzenja i da on sa njima ima solidnu saradnju (valjda)

ako diram u materiju u koju ne bi smeo i nije lepo da to radim recite mi i to ali za mene ovo nije normalno makar se cinilo i kao preuvelicavanje ali u potpisu bizz buzz organizatora stoji jedan sajt koji je ovakav kakav jeste

noviKorisnik
19. 10. 2007., 17:03
Na nesreću, ovaj forum je namenjen recenzijama i kritikama radova, a ne javnom razapinjanju bilo čijeg sajta. Diskusija o pitanju ko sme a ko ne bi smeo da načini sajt s nekom greškom je za neko drugo mesto.

U nedostatku bolje pameti, ovo pod ključ.

//edit - Na molbu MrSteela, tema je prebačena u Linkove, očišćena od svih komentara vezanih za ono što se zatekne na samom sajtu (to zaista nema šta da se komentariše). Postoji tu neka priča (istina mene ne dotiče baš nešto), pa dogod može da se nastavi kulturno ostaće otključano.

MrSteel
20. 10. 2007., 16:11
ok, hvala puno
generalno pogresno je shvaceno da je ovo tema kreirana da bi neko poplj....

svako ima pravo na sajt koji ne valja, ali ima i obavezu da ga ispravi
ja cu kontaktirati PKS bas sa linkom koje preporuke Vlada ima za dobar sajt
nadam se da ce neko odgovoriti

voleo bi da jos poneko ponesto kaze na ovu temu jer generalno mislim da je ovo veoma bitan primer preseka situacije srpskog interneta
tu bi mogli mozda eksperti vise da kazu, gresim li ili ne ali mislim da je ovo primer kao stvore za pricu eStart i sl.
a mozda i najbolje da zaboravimo na ovu temu i pustimo da bude kao sto je i bilo (ne mislim samo na sajt nego uopsteno na kvalitet koji se kod nas ocekuje)

tada bi voleo da odemo u drugom smeru mozda na drugoj temi
Quality Assurance Manager je potreban timu? da ili ne ?
prilikom izrade softvera cesta je pojava da odnos programera i QA kadra bude 1:1 (pri prvom releasu), za sajtove naravno nema potrebe ali jedan covek po timu mogao bi da spase tim mnogo pogresnih koraka

eto nadam se da nisam preterao sa komentarima i pitanjima