PDA

Pogčedajte punu verziju : Facebook - lokalni korisnici


zira
23. 10. 2007., 11:10
Ima li iko ovdje neke podatke o broju Facebook korisnika sa nasih prostora?

nixa
23. 10. 2007., 11:16
da'l razmisljas o facebook app :)

zira
23. 10. 2007., 11:20
Da, to je u spoljnoj misaonoj sferi :) Broj lokalnih korisnika ce se svakako povecavati, ali nemam podatke o trenutnom stanju...

nixa
23. 10. 2007., 12:05
Mislim da nisu impozantne brojke ...ali sa druge strane odlicna promocija ako ces da upadas na ostale regije kao solution provider :)

Vladimir Rodic
23. 10. 2007., 12:20
Mreza Serbia ima trenutno 14338 korisnika. To je jedino od podataka sto moze da se iscupa. Naravno da ima mnogo nasih ljudi koji su napolju

jopa
23. 10. 2007., 13:20
Ima li iko ovdje neke podatke o broju Facebook korisnika sa nasih prostora?

networks sa ex-yu prostora po korisnicima:

- Croatia: 16273
- Serbia: 14348
- Slovenia: 7895
- Bosnia and Herzegovina: 4508
- Macedonia: 4073
- Montenegro: 1015


s tim da vjerovatno ima još toliko ljudi koji ne pripadaju navedenim mrežama, dijaspora itd...

dakle sve skupa jedan malo bolji forum...

zira
23. 10. 2007., 13:58
Hvala momci :)
Da li razlika izmedju brojeva koje su dali jopa i GRocky znaci da je u posljednjih pola sata pristupilo 10 novih korisnika? :) To je jako fin rast...

Eniac
23. 10. 2007., 17:17
poz ziro :)

po mojim nekim podacima facebook u srbiji je rasprostranjeniji od myspace-a i konstantno raste. Ove brojke koje su ti oni dali su tacne ali sa druge strane ne moras biti iz Srbije da bi pristupio Serbia networku, no kad se doda sve to na one korisnike koji nisu u Serbia networku mislim da je ta brojka od ~20K ljudi realna. Poenta je sto su to uglavnom aktivni korisnici, i sto bi zanimljivom aplikacijom mogao zaista da napravis cudo :) viralna moc facebooka je neverovatna

dinke
23. 10. 2007., 19:58
Nisam se petljao sa facebook aplikacijama, pretpostavljam da postoji neki API pomocu kojeg se one razvijaju. Mene interesuje nesto drugo. Gde je komercijalna strana te price?

Mislim, ok ako razvijas neku aplikaciju za narucivanje (donesi.com) preko facebook-a, ali ne kapiram kakav komercijalan interes neko ima da razvija bilo sta drugo.

blogowski
23. 10. 2007., 19:59
Da, te brojke nisu tacne. U stvari imas mnogo vise korisnika koji se ne nalaze u pomenutim mrezama, ali mozes da ih imas u vidu kao neki minimum (ja se recimo ne nalazim ni u jednoj mrezi).

Inace Ziro mislim da razmisljas u dobrom pravcu, ako je u pitanju app. Pogledaj samo ovo (http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=290162896581&ssPageName=STRK:MESO:IT&ih=019) kao jedan primer ;)

zira
23. 10. 2007., 20:19
Sa rastom Facebook populacije, mnogi ce imati interes da ponude Facebook aplikacije, jer svoj proizvod postavljas medju ogromnu kolicinu ljudi koji samo treba da kliknu i pocnu da koriste tvoju aplikaciju. Ako imas interesa da razvijas neki sajt, prilicno je vjerovatno da imas interesa da uslugu ponudis i kroz Facebook. Vidjecemo, mislim da cemo uskoro nesto uraditi na tom planu, pa cu javiti efekte :)

Ovo je cisto biznis razmisljanje uzimajuci u obzir stanje stvari, sto se tice drugih strana price nisam bas odusevljen ovakvim zatvorenim/poluotvorenim "platformama", pogotovo sto su totalno svaka za sebe.

Dejan Bizinger
24. 10. 2007., 19:04
Ne znam koliko ima korisnika bas iz Srbije ali znam da sam prijatno iznenadjen koliko me ljudi ubacilo u njihove kontakt liste od kada sam na Facebook-u.