PDA

Pogčedajte punu verziju : KDS kablovski internet


bluesman
23. 11. 2005., 12:42
U poslednjih mesec dana imam probleme sa KDS kablovskim internetom, na svakih sat vremena a nekada i češće, veza se prekine i ponovo uspostavi za 30-ak sekundi međutim svaki upload se prekida pa mi pravi problem.

Zvao sam tehničku podršku i rekli su mi da najverovatnije zbog mog firewall server ne može da me pinguje pa mi svaki put prekinu vezu i dodele novu IP adresu. Pitao sam ih zašto to rade, kažu da nemaju dovoljno IP adresa. Mene sada interesuje da li je to normalno ponašanje provajdera ili sam ja nešto propustio?

nixa
23. 11. 2005., 15:18
Ja ti rekoh da promenis njih cim pre ;) bice sve losiji i losiji

toxonics
23. 11. 2005., 15:23
Definitivno nije normalno. Kada nemas dovoljno adresa radis NAT koliko ja znam a ne ukidas ljudima adrese, mada ja nemam pojma o mrezama pa mozda i gresim :)
Cudno je sto su ti priznali jer obicno provajderi krive nekog drugog, sneg, politicku situaciju, cenu nafte, krompira ili slicno

bluesman
23. 11. 2005., 18:27
Ma na'vatao sam neku jadnicu koja mi je prepričala kako su njoj objasnili, nije ni znala da to ne sme da se kaže.

toxonics
23. 11. 2005., 19:12
jesi bar zapamtio ime da znamo koga da trazimo za dobijanje poverljivih informacija :)

[nq]
23. 11. 2005., 19:31
Ma na'vatao sam neku jadnicu koja mi je prepričala kako su njoj objasnili, nije ni znala da to ne sme da se kaže.

eh jadnice po isp preduzecima :D