PDA

Pogčedajte punu verziju : Treba da potpisem ugovor i onda me udari....


[nq]
23. 11. 2005., 23:42
ja nemam faks ! :D

Kako vi potpisujete ugovore ? I ja sad njemu treba da posaljem ugovor ( faksom ) i toj poziv me naravno kosta kao i razgovor ?

Ako moze malo diskusije na ovu temu, kako da potpisemo ugovor !? :)

p.s. da ne bude zabune ovo je vec odradjeno "idiotskim skeniranjem".

bluesman
24. 11. 2005., 00:29
Pa isprsi se malo :)

Ako ugovor nije 50 strana onda ce proci za 20-ak sekundi max... nije poziv bas tako skup (zavisi od definicije "skupo" sto je subjektivno, jel' da :))

Imas u svakoj posti mogucnost slanja faksa.

[nq]
24. 11. 2005., 00:32
Pa nece valjda Musa da dere jarca iz poste ? :D
Zakljucak je da kupim faks. Tako ti radis preko faksa ?

bluesman
24. 11. 2005., 01:15
Ma jok, ja ne potpisujem ugovore... wtf...

dinke
24. 11. 2005., 01:27
Na zapadu je standard da dobiješ ugovor fax-om (ili emailom word doc, ređe pdf) koji potpišeš i vraćaš natrag faksom.

Ja sam bio u toj situaciji pre nekoliko nedelja, ali sam se snašao i poslao fax od prijatelja. Ako si često u situaciji da šalješ svoj potpis - nema ti druge nego da kupiš faks.

nixa
24. 11. 2005., 04:09
E- fax : http://www.efax.com/en/efax/twa/page/homePage?CMP=OTC-eu

Dušan Dželebdžić
24. 11. 2005., 09:01
Ili potpišeš ugovor, skeniraš ga i pošalješ preko fax programa koji ti je došao uz komp. Windows ima svoj program za faxiranje (printers/set up faxing), a i uz drajver za modem redovno ide takvo programče.

Ako ti je toliki problem cena razgovora, uvećaj za taj iznos finalnu cenu :D

MorenoArdohain
24. 11. 2005., 20:52
Ja sam bio u toj situaciji pre nekoliko nedelja, ali sam se snašao i poslao fax od prijatelja. Ako si često u situaciji da šalješ svoj potpis - nema ti druge nego da kupiš faks.

E da, prijatelju moj, dobio sam telefonski racun uvecan za trocifren broj, ipak su 2 stranice bile u pitanju..
Ali neka, castices ti mene :) :)

[nq]
24. 11. 2005., 21:24
Hvala na predlozima! :)
Mislim da je rano za kupovinu faksa. Kamo lepo srece.

Ajde sad jedan glupi offT:

318.4*0.5*8 ( jer ovde ne pisem nulu, ili plus ) ?

ili ovako +318634*05*8

kako se pise broj ? Video sam gomilu varijanti. Kako vi posete ? :D

oliver
24. 11. 2005., 21:27
nije 318 nego 381.

tacnije, +381 64 264 73 XX i ceo svet ce te razume :)

[nq]
25. 11. 2005., 00:46
ma omanuh na tastaturi.

Znam za taj format... nije mi lep :D

kai
25. 11. 2005., 01:15
Čekaj, ne razumem, treba da potpišeš ugovor a stis'o si se za jedan phone call da pošalješ faks, koji by the way ne znaš da pošalješ, i ne znaš kako ide international dialing code za SCG?

[nq]
25. 11. 2005., 01:55
Kai da li ti citas sta ja pisem, ili me jednostavno ne podnosis ?

Kao sto rekoh, intresovalo me kako vecina to radi, da li da kupim faks ili nesto drugo. Sto se ovog konkretnog ugovora tice, sredio sam, no interesovalo me za ubuduce, da bi sve to izgledalo kulturnije.

Kod znam, kao sto rekoh bio je tipo. No interesuje me jer ima neki lepsi nacin da se zapise, sta ces takav sam davim oko sitnica. Vidim ima i ta fora sa tackicama, sto mi je ql, ali da li je to pravilno i kako se tacno radi ili je to za neke brojeve, sta ti ja znam.....

ajd poz :)

kai
28. 11. 2005., 20:04
Za sav papirni materijal i dokumenta isključujući ponude i fakture, koje šaljem i primam od ljudi sa kojima radim, koristim isključivo DHL. E sad, to je malo skuplje rešenje od faksa, ali jedno su fakture, a drugo su ugovori. Fakture - faks, ugovori i važna dokumenta - kurirska služba. Da ne pominjem to da želim da imam overenu kopiju originalnog ugovora ili nekog dokumenta, a ne faksiran primerak.

dinke
28. 11. 2005., 21:34
Nije loše, ali koliko dana treba DHL-u da isporuči tvoj potpis negde u USA ? Na osnovu mog iskustva 3 - 5 dana. Osim u izuzetnim slučajevima, to bi smatrao čistim gubljenjem vremena.

oliver
28. 11. 2005., 22:02
']Vidim ima i ta fora sa tackicama, sto mi je ql, ali da li je to pravilno i kako se tacno radi ili je to za neke brojeve, sta ti ja znam.....

Pa, mozes napisati i kao 381╢64264₪73₪2x, pitanje samo sta ce da pomisli taj neko kad mu posaljes ovakav broj.

Ono sto je bitno je da naznacis country code, area code i broj, a svako ko zna koristiti telefon ce znati sta da uradi da bi zazvonio taj tvoj.

kai
28. 11. 2005., 22:09
Dinke, konkretno mi to ne predstavlja problem iz nekoliko razloga, ali volim da imam potpisani original ugovora ili nekog važnog dokumenta (čisto lični afinitet, ne kažem da ne može drugačije). 3-5 dana sa USA, ali znatno brže sa Evropom.

Da ne bude zabune, ne govorim o ugovorima i dokumentaciji za poslove vezane za web, već o načinu na koji već duže vreme rešavam slanje istih za mnogo ozbiljnije poslove. Ugovor je alfa i omega ukoliko dođe do spora, tako da original nikad nije na odmet posedovati.