PDA

Pogčedajte punu verziju : mySpace dizajn, tabele vs css - nerešeno :-)


noviKorisnik
26. 10. 2007., 12:51
Dobih juče pisamce on mySpace da će da mi gase račun ako se ne mrdnem malo, kažu da nisam bio aktivan godinu dana. Pošto ne bih mogao da istrpim sramotu da me šutne najbrojnija socijalna web zajednica, ..., hah, odlučio sam da se malo poigram s dizajnom stranice pre naredne pauze od godinu dana.

Ok, vidim lepo zašto svi vole da pljuju po mySpace, no ne vidim kako da realizujem izgled koji sam zamislio.

Stranica je, naravno, http://www.myspace.com/novikorisnik

Tu sam neke bokseve pobacao po ćoškovima, a želeo bih da mi sredinom stranice prolazi prostor za komentare i da ne gazi te boksiće.

Problem je naravno što je html skucan, na tisuće ugnježdenih tabela i još više atributa za širinu, vrlo oskudno vezano za poneku klasu ili id.

Tabela s kojom imam problem je u sledećem sistemu gnezda:

1. tabela širine 800
2. td širine 780
3. tabela bez definisane širine
4. td širine 435
5. tabela širine 435 (to je ta tabela, klase friendsComments)

Izgleda da nije neki problem da to pregazim u FF, ali IE to shvata preozbiljno ... najlakše - pogledajte iz FF (kako je zamišljeno, jedino je tu privremeni crveni okvir za orijentaciju) a potom iz IE... Sam css je smešten u nekoj ćeliji tabele klase blurbs (a gde drugo ;-)

ivanhoe
26. 10. 2007., 14:24
Odlicno :D

<td width="435" height="20" bgcolor="#ffffff" align="left" class="text">
<table width="441" height="20"

dootzky
26. 10. 2007., 15:00
haha.. mySpace.. jezus baby christ.. >.<

btw, sta je to IE?
zar to jos uvek neko koristi, for real? ceo svet je odavno presao na FireFox, dobrim delom su ljudi presli i na Linux distribucije, koga briga za taj.. kako si rekao.. ?? IE?? zanemarljiva manjina..

i nikada ne treba hakovati svoj sajt ili CSS zbog nekog specificnog browsera ;)
necu da pokrecem flame war, ali zaista - raditi IE hacks... pffff. never. nema tih para. stvar etike.

noviKorisnik
26. 10. 2007., 15:08
Ako ne želiš da pokrećeš flame war, please ne piši ovako, ostavi nas početnike da uživamo u svom Internet Eksploreru i licenciranom Windowsu.

I molim vas sve - ako ne uspem da razrešim ovaj čvor, teško da ću postati mySpace celebrity!!!

cvele
26. 10. 2007., 15:20
@dootzky
nije stvar etike nego ekonomije ;)

Misha
26. 10. 2007., 17:51
I molim vas sve - ako ne uspem da razrešim ovaj čvor, teško da ću postati mySpace celebrity!!!

:)

Tadic (http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=99182236) bi sigurno mogao da ti pomogne u ovome treba ga mozda pitati!!! ;)

noviKorisnik
26. 10. 2007., 21:43
Ma blah Tadić - stranica mu još ružnija od moje :-9

Nego, dok ne naiđe neko s porukom koja nije offtopic, da postavim jedno pravno pitanje - u editoru profila stoji napomena:
Do not use HTML/CSS to cover MySpace advertisements.
Što ja prevodim "Ne koristi to za prekrivanje reklame". Ja sam reklamu jednostavno isključio, nisam je prekrivao. Istina, video sam u njiovom css-u da su se trudili da otežaju isključivanje reklame, ali nigde ne pominju da se to ne radi. Ono pitanje, pravno - hoće li se mnogo ljutiti što im ubijam profit?