PDA

Pogčedajte punu verziju : Komodo Edit


ivanhoe
29. 10. 2007., 00:43
http://www.activestate.com/Products/komodo_edit/

tek sam ga pre par dana probao i odusevljen sam. Ima skoro sve sto od editora mozes da pozelis, konacno sam pronasao free-editor koji nudi contextni code-suggest, tj. pravi razliku izmedju npr. javascripta i CSS-a u istom fajlu, nudi samo API za trenutni jezik. Ukljucen je i neverovatno mocni sistem za macroe, koji mogu da se pisu u pythonu ili javascriptu. Plus podrzava Mozillla-based plugin platformu, sto prakticno znaci da sa malo XUL+javascripta moze svasta da se doda editoru, i to je extra jednostavno uraditi...

Mala zamerka je sto nema code outline (listanje funkcija, klasa i sl.) i sto nema integrisan debuger, ali i jedno i drugo se da srediti sa par makroa i uz pomoc dodatnih alata...


ovo je IMHO najjaci free editor na trzistu, pored Aptane koja isto ima par dobrih fora...

zira
29. 10. 2007., 09:12
Evo ga probam, vrlo lijepo :)

Ivan
29. 10. 2007., 09:57
Upravo probao, meni se vise svidja od Aptane. Ukoliko napisete neki zanimljiv makro, okacite ...

cvele
29. 10. 2007., 12:45
Veoma veoma lepo!
Vidim da su u zadnjih godinu dana mnogo napredovali. Radicu ove nedelje u njemu pa cemo da vidimo kakav je zaista. Do sada sam koristio Kdevelop... ovo deluje dosta bolje

Uh pa on poznaje i sintaksu Prototype :)

Edit:
nadjoh prvu stvar koja mi smeta, posle poslednje iskoriscene linije pravi prostor.. umesto da pokaze da je tu fajl zavrsen i da nema skrolovanja dalje.

kalkulus
29. 10. 2007., 12:54
ja ga koristim vec par meseci, vrlo dobar editor

nisam se igrao sa makroima, ali moze svashta da se odradi

Bojan Zivanovic
29. 10. 2007., 17:00
Koristim ga jos od kada je verzija 4.0 bila u beti.. Svidja mi se. Zna nekad da bude malo spor, ali nije strasno.

ylodi
30. 10. 2007., 12:32
A Komodo IDE će uskoro osvanuti kao Open Komodo s namjerom da naprave open source platformu za developerska okruženja.

http://www.activestate.com/openkomodo/?CMP=ILC-koide1307

mangia
30. 10. 2007., 23:37
Probao sam ga juce i malo mi blijede boje pa je kod nepregledan... Od nekoliko "predlozaka" nisam pronasao meni odgovarajuci... Moracu ga jos malo pricepiti...

ivanhoe
04. 11. 2009., 20:48
Sorry na iskopavanju matore teme, ali sam se malopre odusevio kad sam u novom Komodo Edit 5.2 naleteo na sledece:

Sub-language background colors: It is now possible to give sub-languages a different background color. For example, when editing a HTML file you can set the JavaScript background color to be green and all the JavaScript code will appear as green section block within the editor.

Ne samo da mozete da unutar html-a (ili php-a, mada to vec nije dobra praksa, jeli) imate js, css sa drugacijom bojom pozadine, nego rade i perverzije tipa smarty templejt, gde su smarty tagovi sa jednom pozadinom, js sa drugom i sl..

Dok ne probate ne mozete da zamislite koliko ovo olaksava snalazenje u kodu... jos samo da dodaju kao Scite da blokovi koda budu obojeni skroz, celom sirinom, ne samo tamo gde je text, i bice potpuno genijalno...

bOkIcA
04. 11. 2009., 21:46
^ to PHPEdit radi vise godina, i nisam to bio nasao ni u jednom drugom editoru.

bOkIcA
04. 11. 2009., 22:00
A mogao bih i da probam. :)

bluesman
04. 11. 2009., 23:08
Sorry na iskopavanju matore teme, ali sam se malopre odusevio kad sam u novom Komodo Edit 5.2 naleteo na sledece:

Ne samo da mozete da unutar html-a (ili php-a, mada to vec nije dobra praksa, jeli) imate js, css sa drugacijom bojom pozadine, nego rade i perverzije tipa smarty templejt, gde su smarty tagovi sa jednom pozadinom, js sa drugom i sl..

Dok ne probate ne mozete da zamislite koliko ovo olaksava snalazenje u kodu... jos samo da dodaju kao Scite da blokovi koda budu obojeni skroz, celom sirinom, ne samo tamo gde je text, i bice potpuno genijalno...

Da si bih ja smorio kada bih rekao da kod Homesite to postoji već 10 godina? :D Na žalost, ni ja više ne koristim homesite, koristim phped - i tamo je to standardan feature, a ima i dinamički highlighting.

ivanhoe
04. 11. 2009., 23:14
ovde nije u stvari fora u tome sto on boji pozadine zavisno od jezika, nego sto to radi samo kad su pomesani jezici, kad otvoris cisti javascript nije ti ceo ekran u drugoj boji... cisto ako nisam bio jasan o cemu se radi, posto ja to nisam video ni u jednom drugom editoru ranije, osim Scite-a gde je to moralo da se rucno namesta u configu... doduse davno je bilo kad sam zadnji put gledao neki drugi editor...

btw, kad sam zadnji put gledao phpEdit on nije davao dobre code suggestion, otvoris php fajl, u njemu kucas neki html ili javascript, a iskacu ti suggestions za php funkcije. Jesu sredili to?

bOkIcA
04. 11. 2009., 23:17
Ne secam se da sam imao takav problem.

bluesman
04. 11. 2009., 23:48
@ivanhoe ako je pitanje bilo za mene, ja pricam o PhpED (http://www.nusphere.com/) a ne phpEdit... znam i ja sam bio zbunjen tolikim phpOvo-ono editorima :)

zidoo
05. 11. 2009., 00:00
komodo ima losu mreznu koponentu, ima par ekstenzija al ne rade brzo ni stabilno :(

ivanhoe
05. 11. 2009., 03:13
ja za net koristim WinSCP, on ume da otvara fajlove "nazivo" u editoru

@blues: zapravo bilo je upuceno bokici, on je spomenuo phpEdit. PhpEd nisam probao, ali za te pare koliko kosta verujem da je dobar :)

srdjan
05. 11. 2009., 09:05
Instalirao 5.2.2, potrosio 126 MB diska (!?) i ima sve, ali nema HEX mode... Uninstall.

PSPad.com je keva :)