PDA

Pogčedajte punu verziju : Blogging: Evolution Treated as Revolution, May 8-10, 2008, Skopje


Dragan Varagić
28. 11. 2007., 12:41
GLOCAL 2.0 Blogging: Evolution Treated as Revolution
May 8-10, 2008

New York University Skopje
Skopje, Republic of Macedonia

The International Conference Glocal 2.0: Blogging: Evolution Treated as Revolution invites researchers and practitioners (bloggers) for a discussion and analysis, as well as for sharing thoughts and experiences on the emerging networked society we live in.

We invite you to submit a paper proposal in the proposed areas of interest:

1. Blogging and Journalism
2. The information flow within the blogosphere
3. Topical clusters in the blogosphere
1. Topical blogs – sports, culinary, politics, etc.
2. PR blogs and blogs in education
4. Citizen journalism in the (g)local framework
5. Forms and consequences of emerging social software practices
6. The political impact of social software
7. Blogosphere vs. Mediasphere
8. Semantic Web (knowledge management, crowdsourcing)
9. Blogs and public opinion
10. Workshop(s) – Step by step blogging

Important dates

* Abstract submission: December 23, 2007
* Abstract acceptance: January 20, 2008
* Paper submission: April 15, 2008
* Conference: May 8-10, 2008

Details: http://glocalconference.wordpress.com/

Berislav Lopac
01. 12. 2007., 02:26
Samo da vas obavijestim da je dotična konferencija najvjerojatnije istih dana kad je i idući Web.Start (http://webstart.ini.hr) u Zagrebu. Čisto da znate planirati. ;)

Dragan Varagić
01. 12. 2007., 09:27
Pa što ne pomerite termin, kada već niste ranije objavili datum?

Berislav Lopac
01. 12. 2007., 10:42
Nažalost nemamo puno izbora, mora biti baš taj tjedan.

Ilija Studen
01. 12. 2007., 12:53
Dobro je pa su tematski prilično različiti skupovi. Ne verujem da će biti mnogo onih kojima će biti jako žao što ne mogu da posete oba :)

Vidimo se u Zagrebu.

Miloje Sekulic
01. 12. 2007., 13:46
mozda ako je neko hard developer i pasionirani bloger :)

Ilija Studen
02. 12. 2007., 15:52
Iz imena konferencije se vidi na čemu je akcenat - "Napokon shvatamo blogovanje ozbiljno, ali na njega gledamo kao na evoluciju onoga o čemu pričamo sve ovo vreme! Dođavola!" Zaključak skupa će biti da blogovanje i "ozbiljni", tradicionalni načini proizovdnje pisanog materijala i izveštavanja mogu da funkcionišu zajedno pod kapom nebeskom. To me sve podseća na famoznu Bušovu izjavu:

"I Believe the Human Being and Fish can Co-Exist Peacefully"

Sorry za ovo, morao sam. Blogovanje o blogovanju i blogeri o blogovanju je nešto najdosadnije što se desilo u zadnji 5 godina na netu. Kontam da treba širiti poruku među neinformisanim, ali opet... Cela konferencija? Sa takvim imemom? Bah...

kodi
02. 12. 2007., 15:56
Sorry za ovo, morao sam. Blogovanje o blogovanju i blogeri o blogovanju je nešto najdosadnije što se desilo u zadnji 5 godina na netu. Kontam da treba širiti poruku među neinformisanim, ali opet... Cela konferencija? Sa takvim imemom? Bah...


Amin...

Berislav Lopac
02. 12. 2007., 17:50
Ilija, ti znaš gdje te očekujemo tih dana... ;)

Dragan Varagić
02. 12. 2007., 19:17
Eto, ja ću biti u Skoplju...

nixa
03. 12. 2007., 01:28
vidimo se u Zagrebu ...

Ilija Studen
03. 12. 2007., 14:01
Sorry, nisam uopšte mislio da skrnavim. Organizatorima svaka čast i želim da se ekipa koja se tamo okupi dobro provede, nauči nešto i stekne nove kontakte.

Uprokos tome mislim da je kod nas blogovanje prenaduvano kao koncept. Suviše ljudi je za jako kratko vreme "ugledalo svetlost" i dobilo krila, suviše se mnogo priča o potencijalu bloga, dok stvarno malo ljudi odavde može reći da im blog znatno utiče na bottom line itd. No dobro, to je samo moje trenutno viđenje. Možda nešto propuštam... ;)

Uglavnom, lep provod i sorry za offtopic.

Dragan Varagić
03. 12. 2007., 19:13
Sa jedne strane imam priliku svake nedelje da vidim na koji način studenti (njih 150) posmatraju blogove koje su napravili (pogledati kod mene na blogu), i ono što je tu interesantno je efekat koji su oni videli odmah kada su napisali prvi post. To je priča o "krilima" koje Ilija pominje. Sa druge strane, već se dugo lepo zna ko je ko u domaćim/regionalnim okvirima blogosfere, a kapitalizacija polako kreće. Kod nekih se to već desilo (npr. Donesi.com blog), ali je činjenica da nije veliki broj takvih.

Npr. moj bivši student Miodrag Ranisavljević koji vodi blog http://blog.poslovnisoftver.net/ je na osnovu poslova koje je dobio preko ovog bloga otvorio startup i napustio staru firmu.

darko156
03. 12. 2007., 19:28
Da se obidam da pojasnam, kako covek od organizacija :)

Zad konferencijava stoi fakultet, akademska ustanova koja minatata godina organizirase konferencija pod naslov Glocal Media in Transition.

Ovaa godina samite (bez da ima nitu eden bloger/ka megju niv) resija deka sakaat temata na konferencijata da bide Blogovi t.e. new ili social media. Znaci fokusot ne e na blogeri koi bi raskazuvale kako e da si bloger, tuku na naucni trudovi, istrazuvanja, teorii i se razbira i praktiki od ovaa oblast.

Ne e od komercijalen karakter, znaci ne moze da se sporedi so WebStart ;).

Znam deka blogeri, blogiranje i blogovi e dosadno za onie koi ne se blogeri, ama ima vazna prikazna i nadvor od toa.

uostalom, blogerite bi sakale da e unconference (http://en.wikipedia.org/wiki/Unconference) :)