PDA

Pogčedajte punu verziju : Biznisblog | elektronsko poslovanje, interfejs dizajn i onlajn brending


mungos
07. 12. 2005., 16:43
Upravo su me prije par minuta prijatno iznenadili komentari na mom novom projektu, koji je još uvijek trebao da bude u beta fazi bar još jednu nedelju, odnosno do danas ga je vidjelo i recenziralo jako malo ljudi. Šta je tu je, Goran Aničić je objavio post (http://www.personalmag.co.yu/blog/?postid=816#citaj) čime je sajt lansiran u cyber orbitu :-)

Radi se o sajtu Biznisblog (www.biznisblog.com), a za ljude sa DPT-a evo i manjeg izvoda iz Press Release:


Veoma mi je drago da mogu da vas obavjestim da sam upravo lansirao www.biznisblog.com -- dnevno ažuriran sajt na srpskom jeziku posvecen elektronskom poslovanju, interfejs dizajnu i onlajn brendingu. Kao veliki broj ljudi sa ovog foruma, nadam se da je napokon pred nama era elektronskog poslovanja, u kojem bitnu ulogu igra Internet.

Biznisblog.com je dnevna destinacija posvecena elektronskom poslovanju, interfejs dizajnu i onlajn brendingu. Kao forma zbog svoje brzine i jednostavnosti izabran je model poslovnog bloginga. Pored dnevnih autorskih tekstova, Biznisblog sadrži redovne liste propurucenih tekstova iz domacih i stranih magazina, zatim stalne liste najkorisnijih domacih i stranih sajtova iz spomenute oblasti, servis 31Link koji prenosi obilje aktuelnih woldwide informacije u formi kratkih linkova, mogucnost aktivnog ucešce posjetilaca putem postavljanja komentara, te brojne druge sadržaje.


Prvo hvala Goranu na lijepim riječima, kao i svim ostalim ljudima sa ovog foruma koji su već ranije vidjeli i recenzirali sajt. Treba još jedan dio stvari da se dovrši, malo sam u frci sa vremenom zbog silnih obaveza tokom ove/naredne sedmice, u svakom slučaju možete elegantno da pratite nove unose.

Dejan Bizinger
07. 12. 2005., 18:37
Sad sam posetio tvoj blog. Moje pohvale, samo tako nastavi.

kai
07. 12. 2005., 21:51
Takođe želim da pohvalim, samo napred!

[nq]
07. 12. 2005., 23:28
Odlicno ! Zaista odlicno, Sve sam procitao ( skoro ) , samo napred ! :)

marinowski
08. 12. 2005., 11:25
Odlično! Čestitam. Sveže, kvalitetno, profesionalno. Želim ti da istraješ u svakodnevnom pisanju novih informacija.

Kada će biti RSS, i da li će ga biti za svaku sekciju, i eventualno komentare?

Dragan Babić
08. 12. 2005., 12:14
imas RSS na http://biznisblog.com/index.php?rss=1

nadam se da nije problem sto postavljam javno, izvinjavam se mungosu unapred ako gresim dusu ;)

marinowski
08. 12. 2005., 12:27
Odlicno, hvala. Da li ce mozda biti RSS za sekcije sa desne strane, ili za komentare? Znam da nije bas uobicajeno, ali mislim da moze biti korisno.

mungos
08. 12. 2005., 13:39
Hvala na pozitivnim komentarima :-)


imas RSS na http://biznisblog.com/index.php?rss=1

nadam se da nije problem sto postavljam javno, izvinjavam se mungosu unapred ako gresim dusu


Ajde... RSS jeste tu da se prikazuje javno :)
Jutros zorom je postavljena RSS/Atom podrška, za sada samo za tekstove na blogu (zbog čitalaca koji ne dolaze prvenstveno iz blogosfere koristim mjesto "unos", tj. "entry" termin - "tekst").

Ukratko tokom vikenda treba da prorade tri sekcije sa tematskim unosima u okviru sajta (e-poslovanje, dizajn i brending), za svaku sekciju je planirana i pojedinačna RSS/Atom podrška. Takođe linkovi sa desne strane, tzv. 31Links (sad ću tablu da okačim ispod, da ljudi znaju o čemu se radi) dobiće isto svoju RSS/Atom podršku. Faktički ukupno je planirano 5 izvora za preuzimanje sadržaja.

Dragan Babić
08. 12. 2005., 17:05
Moj savet ti je samo da promeniš način kako TXP uslužuje RSS feed, tj. po defaultu ga uslužuje kao "application/rss+xlm" a korisnici su više ipak navikli na "text/xml", pa se malo ljudi pogube kada im iskoči prozor da downloaduju feed. ;)

oliver
08. 12. 2005., 19:40
nekoliko linkova iz "riznice" i "resursa" ne radi:


<a href="E magazin">e magazin</a>
<a href="Naslovi.net">Naslovi.net</a>
<a href="Svakodnevnica">Svakodnevnica</a>
<a href="www.fastcompany.com/">Fast Company</a>


;)