PDA

Pogčedajte punu verziju : Slika - Padding - Border, a gde ode padding?


Ilija Studen
09. 12. 2005., 06:15
Jednostavan trik za postizanje duplog bordera oko slike: podesi se background, podesi se padding i na to se nakalemi border. Međutim, IE ignoriše padding! Jel imao neko ovakav problem? Google nije baš mnogo pomogao (ili ja nisam uspeo da ubodem prave ključne reči).

BTW: CSS

img.imgFrame1, img.imgFrame2, img.imgFrame3 {
margin: 0 5px 5px 0;
border: 5px solid #F6AA30;
padding: 3px;
background: white;
}

img.imgFrame1 {
border: 5px solid #F6AA30;
}

img.imgFrame2 {
border: 5px solid #544C3F;
}

img.imgFrame3 {
border: 5px solid #C9C1A7;
}

PS: I onda me pitaju zašto zagovaram web standarde i svima preporučujem Firefox? :(

Dragan Babić
09. 12. 2005., 09:05
ne mogu da reprodukujem tvoj problem nazalost...
http://dnevnikeklektika.com/css/misc/imgFrame.html

ivanhoe
09. 12. 2005., 11:05
koji ti explorer? Ja sam ovo koristio mnogo puta i radilo je u IE bez problema...

Ilija Studen
09. 12. 2005., 12:00
Problem je što do problema dolazi kada je i IE u quirks modu (nikad ga ne koristim u standard compliance modu jer onda ne mogu da upotrebljavam * html, a da time ne zeznem starije verzije IEa). To sam zapazio tek nakon što sam postavio temu.

Da prebacim IE u standard compliance mod mogu, što sam i uradio i onda je umesto jednog minornog buga nastalo 15 drugih zbog upotrebljenih hackova tj. sad je kasno da menjam mod. Ja bih nevedni border najverovatnije izbegao, ali kolega insistira tako da :)

Dragan Babić
09. 12. 2005., 13:36
Šta ja znam jbga...probaj sve što nikako nije logično, znači probaj position:relative, dodeli height i te tako besmislice. možda otkriješ gde se buni mentolski browser pa mu nađeš leka.

BTW prvi put čujem da je nekom lakše da kodira za IE6 u quirks...čudno. :)

Ilija Studen
09. 12. 2005., 18:58
Nisam rekao da je lakše, samo sam tako navikao ;)

Probaću još da se poigram sa ovim. Ako ništa, napraviću neki JS quick fix (proleti sve slike, obavi ih dodatnim DIVom, podesi svojstva)...

Dragan Babić
09. 12. 2005., 19:09
Koliko je to bezbedno? Nemam neki statistički podatak koliko ljudi u proseku surfuje sa isključenim JSom. U ovom slučaju i nije da je neka razlika surfovao sa JSom isključenim ili ne ali uopšteno me interesuje.

Koliko se može oslanjati na JS?

noviKorisnik
09. 12. 2005., 21:22
Koliko? Sigurnost je za IE izuzetno bitna, tako da je sada praksa da inicijalno (nakon instalacije) startuje u Enhanced Security modu... tada je browser prilično neupotrebljiv, ali je makar siguran ;-)

... a je li problem da se promeni sam html?

zextra
09. 12. 2005., 21:22
nesto sam razmisljao, ako je moguce napraviti sajt koji uopste ne koristi ni jednu liniju js koda (izuzev, recimo, hover fix-a za IE), tako i raditi, a ako ne, onda praviti dve verzije sajta - jednu koja se oslanja na JS, a drugu koja radi totalno bez JS. ne znam koliko je to pametno, ali ako radis sajt koji koristi AJAX ili nesto slicno, sajt postaje doslovno neupotrebljiv sa JS disabled, zar ne? a mozda ipak raditi samo jednu verziju koja explicitno zahteva JS ili odbija da se ucita (noscript tag?)...

zextra
09. 12. 2005., 21:24
(OT)

sa service packom 2 na xp-u, javascript nije skroz iskljucen, ipak radi vecina sajtova onako kako je predvidjeno, ali je podignut security level za popup-e, activex kontrole i downloads (nemam sad sp2 inst da proverim tacno sta je ukljuceno po default-u, ali znam da mi 90% sajtova radi kad ih otvorim u ie, bez dodatnog podesavanja)

Ilija Studen
10. 12. 2005., 07:04
Konkretno, u pitanju je samo problem sa ta 2px bele pošto klijent i dizajner insistiraju na tome (ili meni nije do rasprave...). Znači, osoba koja bude imala isključen JS neće videti 2px bele oko tih slika i to je to.