PDA

Pogčedajte punu verziju : Nucleus CMS - Awesome CMS


Milan S. aka Morlak
07. 12. 2007., 20:36
Ko ovde, osim mene, koristi Nucleus CMS ?

Ja sam (malo je reci) prezadovoljan stabilnoscu i jednostavnosu ovog CMS-a.

Zamolio bih vas, ako neko ima neki link do sajta baziranog na ovom CMS-u, da ga ostavi ovde.

Na oficijelnom forumu, ima ta lista, ali mene interesuju vasa iskustva.

Bilo bi dobro da se Nucleusasi ovde okupe, ako ih ima :)

Elem, iskodirao sam i stranicu za svoje potrebe na: http://milansmudja.awardspace.com/site/nucleuscms/nucleuscmsrepository.htm


Pozdrav,
Milan Smudja,
Web Lab

Dragan Babić
07. 12. 2007., 20:58
Znam da ga je Dragan (Varagić) svojevremeno koristio, ali je prešao na Wordpress. Možda on može ponuditi neka iskustva. Meni lično deluje onako... bljaks. Znam da je Draganov blog bolovao od nekih banalnih bugova, ne sećam se sada konkretno, ali stvari tipa da komentari malo malo pa ne rade, itd.

Milan S. aka Morlak
07. 12. 2007., 21:15
Upravo zahvaljajuci Draganu V. ja sam odabrao taj CMS, onaj default skin me je jednostavno odusevio. Kod mene rade komentari bez problema, mada malo mora da se proceprka po nekim stvarima dok se ne dovede u red.

Kazi mi sta mislis da li da prebacim link on mouse over na underline, ili da ubacim neki link bgcolor, ovo me bas muci.

Milan S. aka Morlak
07. 12. 2007., 21:21
Sem toga na:

http://skins.nucleuscms.org/
http://skins.nucleuscms.org/contest/

ima izuzetnih stvari.

Dejan Bizinger
09. 12. 2007., 00:36
Ja sam isto koristio Nucleus ali sam presao na Wordpress. Nije da sam bio nezadovoljan ali sam shvatio da je Wordpress bolji a ima i bolju podrsku od zajednice.

Milan S. aka Morlak
09. 12. 2007., 17:54
Hm, WP mi je poprilicno konfuzan. Pocevsi od same instalacije, pa na dalje.

Probacu ponovo da proceprkam WP na Wamp-u, ali mi je Nucleus i dalje Awesome. :)

ivanhoe
09. 12. 2007., 23:50
Hm, WP mi je poprilicno konfuzan. Pocevsi od same instalacije, pa na dalje.

??? Za WP svasta da se kaze, ali da mu je instalacija konfuzna ? Pa samo treba da popunis par osnovnih podataka i klines next ... famous 5 minutes install kako oni to zovu...

Milan S. aka Morlak
10. 12. 2007., 02:19
Tako to oni zovu, marketing je cudo.

Meni je konfuzan, sto rece Dragan - "bljaks".:1074:

merjadok
10. 12. 2007., 11:38
??? Za WP svasta da se kaze, ali da mu je instalacija konfuzna ? Pa samo treba da popunis par osnovnih podataka i klines next ... famous 5 minutes install kako oni to zovu...

Word.

Znam da se o ukusima ne raspravlja, ali bih voleo da čujem šta je to bljaks :) u samom procesu instalacije.

Milan S. aka Morlak
10. 12. 2007., 20:06
Jednostavno, Nucleus mi je vej tu jednostavniji. Valjda kada sa svog omiljenog CMS-a probas nesto sa drugim , javlja se taj "bljacks" osecaj. :)

Milan S. aka Morlak
10. 12. 2007., 20:07
E to je bilo objektivno :)

noviKorisnik
11. 12. 2007., 08:43
Ma, ti si do jaja lik - samo nastavi da se ubeđuješ i ubedićeš se da je upravo taj awesome naj cms. Evo, da ti bude lakše, još i moj glas, objektivno.

Milan S. aka Morlak
11. 12. 2007., 18:37
Ko ovde, osim mene, koristi Nucleus CMS ?

Ja sam (malo je reci) prezadovoljan stabilnoscu i jednostavnosu ovog CMS-a.

Zamolio bih vas, ako neko ima neki link do sajta baziranog na ovom CMS-u, da ga ostavi ovde.

Na oficijelnom forumu, ima ta lista, ali mene interesuju vasa iskustva.

Bilo bi dobro da se Nucleusasi ovde okupe, ako ih ima :)

Elem, iskodirao sam i stranicu za svoje potrebe na: http://milansmudja.awardspace.com/site/nucleuscms/nucleuscmsrepository.htm


Kad moram citirati sam sebe....

Dobro, batalimo WP, tema je Nucleus CMS...zanimaju me iskustva drugih ljudi s tim CMS-om, ne WP.

Ilija Studen
11. 12. 2007., 19:35
Pa iskustva su da se ekipa koja ga je koristila uglavnom prebacila na WP, bar po onome što ja videh iz komentara koji su još tu i tamo on-topic :p

Btw, sorry što moram da primeti ali izjaviti da je WP instalacija teška i komplikovana je u najmanju ruku neozbiljno ;) Have fun!

Milan S. aka Morlak
11. 12. 2007., 19:52
Uh, vidim ja da ovde ima WP advokata koliko hoces:1074:

Nisam rekao da je teska i komplikovana nego konfuzna, a Dragan B. je spomenuo "bljaks" pa sam se ja nadovezao :)

A kad smo vec kod "ekipa presla na WP", pa ljudi, sve je dualno, ima i nekih drugih transfera, mogli bi o tome do sutra....

Znaci, na DPT-u nema ljudi koji sada koriste Nucleus CMS ?

zira
11. 12. 2007., 20:10
Cini mi se da se je Dragonov "bljaks" odnosio upravo na Nukleus? :)

Milan S. aka Morlak
11. 12. 2007., 20:13
Meni se Nucleus svideo jos od same instalacije,... tu je veoma aktivna zajednica...pomagali su mi direktno ljudi koji razvijaju Nucleus.

Dokumentacija, admin panel odlican, source jasan, koncept jasan...to je meni najbitnije.

Milan S. aka Morlak
11. 12. 2007., 20:14
Cini mi se da se je Dragonov "bljaks" odnosio upravo na Nukleus? :)

Njegovo "bljaks" sam primenio na WP. :)

merjadok
11. 12. 2007., 20:35
Okej, opet kažem da se o ukusima ne raspravlja, ali ja zaista ne vidim neku veliku razliku u procesu instalacije ova dva sistema (nije me mrzelo, pa sam skinuo najnovije verzije i instaliao ih u lokalu).

Dakle, ono što je meni interesantno je to što sam na račun WP-a čuo dosta kritika, ali da neko negativno ocenjuje samu instalaciju - to je nešto zaista novo :)

Milan S. aka Morlak
11. 12. 2007., 21:44
Uh, sta me nateraste...skinuo sam WP instalirao ga, smorio se cim mi je zatrazio da editujem fajl sa podacima o bazi, useru i pass-u,...koncepcija foldera ubitacna, komila php-a okolo...

Preterano presiroko, za moj ukus.

Mada, moram priznati, svidja mi se kako je reseno ubacivanje plugina. Widgetizacija je takodje ok. Default tema smor zivi.

Pogledatje vi default temu kod Nucleusa, pa iznesite svoje misljenje. Mislim da se ne moze porediti. Al, ajd' sad, ne bih opet da nagazim nekog wordpresovca.

Zemunski klan, Surcinski klan, WordPress klan, ma dajte ljudi :)

MorenoArdohain
11. 12. 2007., 21:54
Ako ti je smaranje editovanje konfiguracije mysql-a, onda ne znam sta da mislim o ostalom.

Milan S. aka Morlak
11. 12. 2007., 22:25
Za WP mi jeste smaranje. Za TP, koji sam upravo instalirao, mi nije smaranje. A sad idem redom sa instalacijama CMS-a, cisto da ne bude "ostrvio se na WP". :)

Sto se TP-a tice, definitivno mi se vise svidja od WP-a. I na kraju, sta je to toliko strasno sto se nekom WP ne svidja ?

Hajde da neko ovde, ko nije do sad probao Nucleus, instalira isti, pa da da svoje misljenje.

Ja ga necu prozivati da je objektivan ili subjektivan, itd, bice mi drago da cujem tudje misljenje bazirano na tome sto je neko upravo probao CMS koji ja koristim.

Dobro, ajde kad smo zaredjali sa CMS-ovima, neka neko spomene i neki koji nije Nuclues, TP ili WP. Mozda na kraju zavrsimo u prici Windows vs Linux :)

Veljko
11. 12. 2007., 22:45
Meni se Nucleus svideo jos od same instalacije,... tu je veoma aktivna zajednica...pomagali su mi direktno ljudi koji razvijaju Nucleus.

Oko cega su ti tacno pomagali?Oko ubacivanja adsense koda na stranu ili oko prebacivanja sidebara sa desna na levo?:)

Milan S. aka Morlak
11. 12. 2007., 23:15
Eto, ljudi su uradili dva default (sidebar left/right) css-a pa nema nikakve potrebe ceprkati po css-u vec samo aktivirati neki od njih u head.inc-u.

I kazi mi da nije elegantno reseno pozivanje .inc fajlova ?

Sem toga, da, sta god da ih pitas, odgovorice ti.

borstale
11. 12. 2007., 23:22
Eto, ljudi su uradili dva default (sidebar left/right) css-a
`Ajde? :please:

Milan S. aka Morlak
11. 12. 2007., 23:39
`Ajde? :please:

Onda,kod kog drugog CMS-a postoji takva opcija ?

ivanhoe
12. 12. 2007., 02:42
ok, imaj u vidu, ovde su uglavnom developeri, mi volimo da editujemo fajlove, pravimo svoje teme i tako to, tako da onda celu pricamo gledamo iz malo drugacijeg ugla...

Dragan Babić
12. 12. 2007., 11:03
Po meni jedan od većih nedostataka Nucleusa je ono što oni nazivaju "fancy URLs" - takvim prepisivanjem URLova su dobili samo to što oni izgledaju malo lepše tj. ne vidi se query u njima, ali i dalje nisu smisleni. Sećam se da sam ga jednom davno instalirao i nije mi se dopao, i znam da ga neću instalirati ponovo jer ima mnogo jednostavno superiornijih alternativa poput WPa i TXPa.