PDA

Pogčedajte punu verziju : redirekt sa post promenljivama


godza
11. 12. 2005., 01:30
uff malo tricky pitanje.


Uzmimo da imam flash koji salje neke post podatke php-u. Php ih prima, obradjuje (snima u bazu) i generise neki hash.

Meni sad treba pomoc u vezi sledeceg koraka. Znachi sad mi treba da me php preusmeri na neki url, ali da se taj hash prenosi u nekoj post promenljivoj. Znaci potrebno mi je da ta stranica koja se otvori bude svesna post podataka.


Help please .... kupujem cevape ... (mada bluesmanu dugujem vec kamion cevapa)

bluesman
11. 12. 2005., 01:51
U somunu, samo ljuto ...

to jedino preko fsockopen, curl ili slilčnih funkcija... hoćeš detalje?

I ne radi se redirekcija nego ti u tom script kojem pristupaš iz flash, opvaraš konekciju na drugi url, procesiraš, zatvoriš pa radiš šta hoćeš. I tom drugom scriptu moraš "ručno" da preneseš sve POST varijable, metdodom koju hoćeš... post ili get.

dinke
11. 12. 2005., 11:01
Evo, ovo je prepravljen primer sa http://www.php.net/fsockopen tako da koristi post umesto get metode.


<?php

$postdata = postprom1&vrednost1&postprom2&vrednost2;

$fp = fsockopen("www.perajoe.com", 80, $errno, $errstr, 30);
if (!$fp)
{
echo "$errstr ($errno)<br />\n";
}
else
{
$out = "POST /putanja/do/scripta.php HTTP/1.1\r\n";
$out .= "Host: www.perajoe.com\r\n";
$out .= "Content-Type: application/x-www-form-urlencoded\r\n";
$out .= "Content-Length: ".strlen($postdata)."\r\n";
$out .= "\r\n$postdata\r\n\r\n";

fwrite($fp, $out);
while (!feof($fp))
{
echo fgets($fp, 128);
}
fclose($fp);
}
?>


Dakle, poenta je, otvaraš port 80 na hostu perajoe.com, šalješ HTTP POST Request i to je to. Namerno sam ti dao primer sa fsockopen jer ti za njega ne treba ništa posebno instalirano na serveru. Za Curl, curl ext treba biti instaliran što nije uvek slučaj.

Inače, za naprednije stvari (tipa https konekcije ili bindovanje na više IP adresa) curl/raw level socketi su jedino rešenje.

godza
11. 12. 2005., 12:07
10x, sada mi resenje izgleda tako ocigledno ... bah...

hvala momci dugujem vam cevape :)

oliver
11. 12. 2005., 12:46
Eto vi's da je onako kao sto sam pokusavao da ti kazem :) Ocu sad i ja cevape :)

godza
11. 12. 2005., 14:01
Eto vi's da je onako kao sto sam pokusavao da ti kazem :) Ocu sad i ja cevape :)
ti si mi cimer, tebi nema nista :p

oliver
11. 12. 2005., 16:15
Nisam znao da to igra neku ulogu :confused: No, dobro, pitaces ti mene opet kad zapnes negdje... :cool:

Vokic
21. 12. 2005., 23:47
Ocu i ja cevape... :D Uh tek sad skontah da je tema malo starija, tako da su cevapi sigurno vec bajati :(