PDA

Pogčedajte punu verziju : sms gateway za alarmiranje na unixu


benjamin
17. 12. 2007., 11:59
na raznoraznim *nix mašinama koristim razne dijagnostičke cronove koji mi na mail šalju info o zdravlju mojih servera. no to nije dovoljno alarmantno, tako da mail stigne npr. u sred noći a ja ga vidim tek ujutru.

čitao sam i vidjao varijante sa sms-om, no nigde nisam još uspeo da nadjem odgovarajući sms gateway (softverski ni hardverski) koji bi mi ovo omogućio (npr. aql to znam da ima, i jednostavnim cURL + malo ./ dodje sms) ...

aj pomagajte :)

:please:

LiquidBrain
17. 12. 2007., 12:16
clickatell.com

mozda malo skupi... ali imaju super api za pristup... i imaju srbiju pokrivenu... Tako da... mozesh veoma lako da posaljesh sms... :)

PS. Da li su ti sigurni podaci ili ne ne garantujem, trebalo im je skoro godinu dana i sigurno 20 mailova da isprave XSS propust na login strani...

benjamin
17. 12. 2007., 13:33
@liquidbrain -> ok otovorio sam nalog i sada posmatram api, tnx

mada, iskreno, više sam bio za varijantu da mi preporučite nekki hardware, gateway kome ubacim fino karticu i nakačim ga na server, a da ima *nix api. ili pak telefon

neko imao takva iskustva ?

zira
17. 12. 2007., 14:18
To sa telefonom hand-made rjesenjem moze da prodje i radi, ali ako ti od toga zavisi biznis (a ako ne zavisi, zasto uopste dozvoliti da te server cima u pola noci?! :) ) bolje je ici na profi servis, tipa klikatel ili drugi.

benjamin
17. 12. 2007., 15:23
clickatell works like a charm!!!!

kupio tonu kredita, karticom bez problema :) sada neka kašlje server koliko hoce :)

hvala liq!


jedino što mi izazi onaj njihov +44 ... broj, a ja bi voleo nešto drugo ali i ovo je nešto :)

zira
17. 12. 2007., 15:44
Moze to da se sredi, malo papirologije ce ti vjerovatno traziti ali mozes dobiti svoj licni From u porukama. Malo su poostrili provjeru toga, ali izvodljivo je.

LiquidBrain
17. 12. 2007., 15:53
Umesto tog +44 moze da stoji bilo koji string do 11 karaktera... ja sam se jedno vreme igrao sa tim i slao drustvu poruke kao "Bog"... hihihihi...

Prelistaj tamo paramere... ima sigurno opcija from ili tako nesto...

benjamin
17. 12. 2007., 15:56
Umesto tog +44 moze da stoji bilo koji string do 11 karaktera... ja sam se jedno vreme igrao sa tim i slao drustvu poruke kao "Bog"... hihihihi...

Prelistaj tamo paramere... ima sigurno opcija from ili tako nesto...

našao sam senders ID ... sada cekam approval


pa kapiram ako bi neko se zezao i napisao Alkaida da bi bilo veselo :)


hvala momci

LiquidBrain
17. 12. 2007., 16:33
To da, ali moguc je phishing koristiti tu opciju... Stavish lepo id neke banke i kazesh korisnicima da je blokirana kartica i da pozovu taj i taj broj...

benjamin
17. 12. 2007., 16:42
To da, ali moguc je phishing koristiti tu opciju... Stavish lepo id neke banke i kazesh korisnicima da je blokirana kartica i da pozovu taj i taj broj...


keep talking keep talking :1058: :D

benjamin pravi beleške i pažljivo sluša :1019:

LiquidBrain
17. 12. 2007., 16:59
Ah da, zaboravih da kazem da je to kaznjivo zatvorskom kaznom u trajanju od 3 do 12 godina... pfff... sitnica... :)

kodi
17. 12. 2007., 17:01
To sa telefonom hand-made rjesenjem moze da prodje i radi, ali ako ti od toga zavisi biznis (a ako ne zavisi, zasto uopste dozvoliti da te server cima u pola noci?! :) ) bolje je ici na profi servis, tipa klikatel ili drugi.


a sta ako crkne mrezna, ili switch ili router? :D

svojevremeno smo imali mobilni nakachen na rs232, i php skriptu koja pinguje, i radi razne provere servera i u slucaju problema salje sms

da stvar bude gora morao sam da instaliram neki serial>tcp proxy + su poruke morale da se enkoduju nekim odvratnim algoritmom zato sto je mob bio siemens c60

:1039:

:1050:
good ol' days

benjamin
17. 12. 2007., 17:06
a sta ako crkne mrezna, ili switch ili router? :D

svojevremeno smo imali mobilni nakachen na rs232, i php skriptu koja pinguje, i radi razne provere servera i u slucaju problema salje sms

da stvar bude gora morao sam da instaliram neki serial>tcp proxy + su poruke morale da se enkoduju nekim odvratnim algoritmom zato sto je mob bio siemens c60

:1039:

:1050:
good ol' days



realno to je i meni bio problem, ali pošto moja služba ne kontroliše mrežu onako komunjarski smo odlučili da saljemo samo ako crkne nesto na sistemu ili bazi ili applikaciji . mreza se loguje u graficima, u principu je nebitna izmedju 22 - 9 ... za razliku od masine koja vrti razne obrade ...

no ovo je headstart ... koji radi posao ... samo 1 dan cimanja i malo košta :)

nn.nn
17. 12. 2007., 19:14
Ima li neko iskustva sa Starionom za sličnu namenu? Cena je nešto povoljnija od Clicatella, pa se pitam da li vredi, odnosno da li radi kako treba?

bluesman
17. 12. 2007., 19:18
Radi kako treba, mozes da saljes sms na bilo koju domacu mrezu.

robi-bobi
19. 12. 2007., 11:49
imaju li neki API?

koliko vidim na sajtu, najblize onome o cemu pricamo je njihova usluga WEB to SMS, koja se koristi samo preko WEB-a...

robi-bobi
19. 12. 2007., 16:01
^ imaju

Ivan
24. 12. 2007., 11:04
Jos jedan glas za Clickatell, koristimo servis vec par godina. Samo su sada uveli da ne mozes da saljes sa kojeg god hoces ID-a vec moras da registrujes posebno svaki tj ne znam dal uopste moze vise od jednog, i cini mi se da su sada prilicno restriktivni sto se tice naziva ID-a.

srdjan
24. 12. 2007., 11:16
Moze vise od jednog, s tim da sam morao da im saljem link na sajt APR-a (na engleskom) i instrukcije kako da pronadju naziv firme i ostalo...

benjamin
24. 12. 2007., 11:21
Moze vise od jednog, s tim da sam morao da im saljem link na sajt APR-a (na engleskom) i instrukcije kako da pronadju naziv firme i ostalo...

ja sam definisao, interex, aes, fotkice, cdeb i sve su odbili ... potom sam ih zvao ... i lik je rekao ... ok čim zovete sa internacionalnog verovatno me ne lažete ... i pustio mi sve :) a to je bilo pola sata pošto sam dobio negativan odgovor :)

super su majke mi

Nenad Vasić
24. 12. 2007., 16:55
Što se tiče Sender ID-a kod Clickatell-a, može da se ubaci više komada ako oni to odobre. A za sada su vrlo strogi što se tiče toga. Ja sam morao da im šaljem mail i čekao sam jedno nedelju dana da mi odobre id "KursnaLista".. :)

vujke
30. 12. 2007., 22:33
Sta se desava kad nemate net? U bivsoj firmi sam na jednom racunaru podigao Nagios i zakacio neki siemens na com port koji sa gnokii-jem funkcionise ok. Moze svako stanje da se definise da li da okida sms i sta ce biti u poruci.