PDA

Pogčedajte punu verziju : cuvanje podataka o serverima i nalozima


ivanhoe
18. 12. 2007., 13:46
pocinjem da imam problema da se snadjem medju podacima za sve servere i hosting accounte sa kojima radim, i voleo bih da to sve malo organizujem, pa ako neko moze da mi preporuci neki alat bio bih zahvalan...

Treba mi neka web-based aplikacija koja moze da organizuje podatke o serverima po klijentima, da mogu da zabelezim osnovne podatke o serveru, tipa sajtove koji su na serverima, IP-jeve, baze, passworde, mailove, support URL-ove i tako te stvari, i da onda posle mogu to da pretrazujem. Najbitnije mi je da mogu brzo da nadjem passworde za sajt koji mi treba. Naravno "goes without saying" da mora sve da bude na secure serveru i da generalno bude sigurno. Nemam nista protiv ni varijante da dignem aplikaciju na svom serveru, i to je ok...

Kako vi to resavate?

Ivan
24. 12. 2007., 11:09
Ja mislim da ces na kraju da napises svoje resenje ... :)

nixa
24. 12. 2007., 11:24
Da to se i meni javlja kao problem, ja drzim vecinu tih support parametara na gmailu , ali svakako je to jako unsecure ...

benjamin
24. 12. 2007., 11:25
Ja mislim da ces na kraju da napises svoje resenje ... :)

i da ga stavis u open source i daš meni :) ... ja za sada koristim myself kucan homepage ... koji postoji samo na mom laptopu ... tako da mi je security -> :1039:

McKracken
24. 12. 2007., 12:36
Roboform.com, narocito kad uzmes i pass2go pa svelepo imas backupovano na USB-u i secure :)

Nenad Vasić
24. 12. 2007., 14:47
Ja za te stvari koristim program KeePass :)
Jeste da nije web based, odnosno online, ali završava posao..

p0z