PDA

Pogčedajte punu verziju : MySQL Baza na drugom serveru


Petar Marić
15. 12. 2005., 00:23
Savet: Koristi Sqlite3 biblioteku ili promeni hosting.
Rad sa bazom preko celokupnog interneta ne samo da će biti spor, nego totalno nesiguran.

bluesman
15. 12. 2005., 00:41
Forget it. Mislim na bazu na jednom a site na drugom serveru.

oliver78
15. 12. 2005., 01:05
Kakva su vaša iskustva sa radom sa MySQL bazom koja je na jednom serveru i sajtu na drugom serveru. Ako je to uopšte moguće. :L) O čemu voditi računa prilikom izbora baze (provajdera)?
Imam sajt na RCUB-ovoj afroditi sa podrškom za PHP 4.1, ali ne za MySQL bazu. Da li može da radi sa free MySQL bazom, ako ne preporuke koju uzeti? Od kog provajdera? Ne treba mnogo prostora.

bluesman
15. 12. 2005., 01:34
Ovaj... moja poruka treba da bude posle tvoje :)

ivanhoe
15. 12. 2005., 02:42
^^ hehe, back to the future :D

Inace iz php-a mozes da radis sa bazom koja se nalazi bilo gde, ja sam par puta koristio remote replike baze za pravljennje nekih statistika, da ne bih smarao lokalnu bazu, i to fino radi, ali naravno da je sporije i brzina zavisi od saobracaja (i trosi ti bandwidth)...a sobzirom da se radi o rcubovoj mrezi onda ce to biti dosta sporije, osim ako je mysql server takodje negde unutar akademske mreze jer je ona cini mi se gigabitna (?!).. to bi jos i moglo da radi solidno...

U svakom slucaju ti je bolje da za malu kintu uzmes neki hosting paket i ne nerviras se oko detalja... plus su afrodita i uopste sve RCUB-ove masine izbusene do zla boga i nikad ne znas ko sve ima pristup tome...

zextra
15. 12. 2005., 04:15
jedna od varijanti je da koristis ssl enkriptovanu mysql konekciju, sto je stvarno pain in the butt za podesiti...

ako je u pitanju rad sa bazom u lan-u, onda to jos i moze da prodje, u protivnom, gledaj da optimizujes querije da ti vracaju SAMO podatke koji su ti potrebni, ukljuci kompresiju pri konektovanju, i gledaj da nekako sredis da ti baza bude na istom hostu gde i php. :)

uzgred, nikad nisam voleo akademske mreze... valjda sto se najcesce ne zna ni ko pije ni ko placa...

oliver78
15. 12. 2005., 09:21
Po svemu sudeći radim još neko vreme bez baze, a kasnije host paket, keš, i manje nervoze.
Hvala

Ova poruka bi trebalo da bude poslednja, a da li je tako......
Videćete u sledećoj epizodi. ;)