PDA

Pogčedajte punu verziju : Internet manager


mica2106
15. 12. 2005., 15:00
http://www.trader.com/Images/traderlogo.jpg

Trader Classified Media is a global leader in classified advertising, focusing on the categories of vehicles, real estate, employment and general household merchandise.

The Company produces 615 print titles,with 10 million readers per week, and hosts 54 websites, with more than 30 million unique monthly visitors and more then 500 million page views.

The Company was founded in 1987 and today employs 7,700 people in 21 countries.


Internet Director

The candidate should be prepared to migrate to Zagreb, Croatia and work in fast growing online department.

Internet Director will be responsible for managing and development of online business in company and delivering upon the revenue goals of the business.

Core responsibilities:

*Lead start-up team of marketing and business people
*Manage the entire spectrum of Shoudishou internet operations in the country.
*Initially focus areas will be strategy, internet marketing, content and traffic development, public relations and finance
*The primary success criteria for the position are:
* traffic and content development
* number of private and professional customers
* revenue and profitability

Additional responsibilities:

*Managing P&L
*Managing Online department (category management, marketing, customer care, sales)
*Planning and executing Online Strategy (operating plans, project management, resource allocation)
*Customer acquisition and content development thru category management
*Managing marketing activities (offer development, marketplace assessment, promotion, communication planning, brand positioning, public relations)
*Traffic development (search engine marketing, partnerships, affiliate marketing, online campaigns)
*Growing the team
*Cooperation with Competence Center for technology roll
*Lead and participate in best practice sharing initiatives across Trader internationally

Job requirements:

*Leadership personality, strong entrepreneurial drive and very results oriented
*Energetic, dynamic, creative with very good communication skills
*Ability to achieve best results with limited resources
*Marketing and Business development experience
*Knowledge of Internet industry, trends, etc.
*Familiarity with Online Marketing and eCommerce
*Familiarity with Web Site development
*Experience with project management
*English speaking (fluent)

If you are the right candidate for this position, please send your CV in English or Serbian language and an application letter to:

Oglasnik d.o.o., Savska 41/XI, 10000 Zagreb
tel: +385 1 6102 854, email: job@oglasnik.hr
web: www.trader.com

Petar Marić
15. 12. 2005., 16:16
Spam anyone?

bluesman
15. 12. 2005., 17:08
Zašto? Meni ovo liči na regularan oglas za posao i ponuda je čak interesantna osim onog dela u vezi selidbe u Zagreb...

Ilija Studen
15. 12. 2005., 17:19
Definitivno nije spam. Ja bih inače jako voleo da ponude za posao zatrpavaju moje sanduče kao reklame za kojekakve tablete, uvećavanje koječega i slično ;)

Petar Marić
15. 12. 2005., 17:26
Sorry, alarmirao mi je spam filter. Slobodno brišite ovaj offtopic ;)

127-mi post? Kako je to lep i okrugao broj (ako svet posmatrate iz binarne perspektive) :D

nixa
15. 12. 2005., 17:46
Lepo ovo zvuči samo što ne verujem da će iko da bude dovoljno lud da ode u Zagreb da bude Internet manager ... Čak da i dobije posao pitanje je koliko će moći da se naš Srbin snadje u lijepoj našoj ...( bez uvrede )

oliver
15. 12. 2005., 18:08
Da zadovoljavam kriterije, ja bih probao ;)

Radi posla, a ne da vidim kako ce me primiti braca 'rvati. Zasto bi inace trazili nekog ovdje? Sigurno ne zato da bi ga doveli sebi da ga kinje i maltretiraju, a samim tim i on svoj (njihov) posao da upropasti. Treba im neko ko zna posao (tacka)

bluesman
15. 12. 2005., 18:48
Pa ne verujem da bi bio problem u firmi, ali na ulicu, u prodavnicu dok kupuješ "hleb"... nisam siguran da bi se smeškali previše...

Petar Marić
15. 12. 2005., 19:32
...već bi tebe smekšali

BluesRocker
15. 12. 2005., 19:45
Nije baš tako prosto, ja sam letos mnogima morao da crtam da sam iz Srbije, brkaju nas Vojvođane sa Slavoncima i zapadnim Sremcima. Doduše, Beograđani imaju karakterističan naglasak, ali zato NS većina ovog foruma može da pokuša. :)

zextra
15. 12. 2005., 21:19
nije ono "AD" bezveze naglaseno u njihovom logo-u :) da su trazili programera ili bilo koje drugo tehnicko osoblje, sigurno ne bi znali sta ce od brojnih ponuda :)

[nq]
15. 12. 2005., 21:35
he he, samo sto vecina ovde studira vecno, ja uskoro slavim godinu dana kako nisam dao ni ispit... ajd ako je neko blizu nek me ubije. :(

bluesman
15. 12. 2005., 21:41
...već bi tebe smekšali

Ma to nije loša prilka da smršam - jednostavno ne kupujem hleb :)

oliver
16. 12. 2005., 01:54
Pa ne verujem da bi bio problem u firmi, ali na ulicu, u prodavnicu dok kupuješ "hleb"... nisam siguran da bi se smeškali previše...

Ma daj, pa mene su u NS nekoliko puta zezali radi ijekavice. U gradskom busu kad sam trazio "dvije karte", vozac me tri puta pitao koliko mi karata treba. Dvije, naravno. Ili npr. na sajmu elektrotehnike, kad sam porucio "dvije kafe", konobar me pitao zelim li i muzicku zelju.

I sta onda, da dodjem kuci i kazem:"E, ne idite u NS da studirate"? :rolleyes: Smeca ima svugdje.

zextra
16. 12. 2005., 02:22
OT
naravoucenije:
if( $quantity == 2 ) ++$quantity;

ili mozda bolje...
if( $quantity == 2 ) return array( 1, 1 );
:D

oliver
16. 12. 2005., 02:53
Re: OT

$quantity = $quantity == 2 ? ++$quantity : $quantity; :P

zextra
16. 12. 2005., 03:38
Re: Re: OT

ma samo sam hteo da kazem da kupujes ili tri, ili dva puta po jednu, sta god da je u pitanju ;) a da moze krace - moze.

Zero-Cool
16. 12. 2005., 07:49
Iz licnog iskustva znam da setnja zagrebom nije ni malo bezazlena, ne moras nista ni da progovoris a oni vec vide ko si i sta si i svi te mrko gledaju, sto se govora tice mi mozda mislimo da njima nista ne smeta, ali njima bukvalno svaka sitnica naseg govora smeta pocevsi od onog ucestalog "bre" koje koristimo od toga dobiju rogove.

Ja verujem da bi se od svih nas verovarno oliver najbolje tamo uklopio i on nebi imao problema zbog govora, dok bi svi mi gadno prosli. A za divno cudo u novi sad kad dodju hrvati, iz bilo kojeg dela hrvatske provedu se bolje nego u svojoj zemlji, ja mislim da bi pre tamo bili "smeksani" nego ovde.

noviKorisnik
16. 12. 2005., 08:51
Uf, koja fobija. To jeste inostranstvo, kao i svako drugo. To - što bi neko želeo da se šlepa kao domaći na konto "sličnog" jezika - to je druga priča. Uvek ostaje solucija priče na engleskom jer to svi razumeju - i ne farba se niko jer je svima jasno da imaju posla sa stranacem.

Živeo sam tamo 2 godine i bilo bi mi drago da se nakanim da ponovo svrnem (nostalgija brate :-) - I eto, šta mi fali, živ sam i veseo, dobio sam samo jednom pošteno po pičci, faljen bio 19. rođus :-)

Evo još jedna priča o hlebu, jeste stara ali poučna: na Žabljaku sam 4 dana tražio hleb - ne zato što ima samo "hljeb", već što se to prodaje samo u Mesnici.

marinowski
16. 12. 2005., 10:17
Slažem se da je fobija. Ja sam u Zagrebu studirao devedesetih i nisam se trudio da menjam jezik na koji sam navikao i ništa mi se nije desilo. Bio sam poslednjih godina 2 puta, sve ok.

Siguran sam da postoje negativni primeri, ali generalno sigurno nije tako strašno kako se priča.

kai
16. 12. 2005., 12:18
Ja sam igrom slučaja u zadnjih nekoliko godina dosta puta bio u Zagrebu, i iskren da budem nekih većih neprijatnosti nije bilo, osim što te onako ponekad malo pogledaju kao da si pao sa Marsa. Znam dosta ljudi iz ZG, što Hrvata što stranaca koji rade u ZG, dosta sam bio i po klubovima uveče, opet bez nekih većih problema. Postoje klubovi koji vrte naše nardonjake, i ako neko misli da nisu puni ili popularni, debelo greši...

Krenite u Duborvnik kolima sa BG tablicama posle ćete videti da je ZG opušten... (iz ličnog iskustva)

bluesman
16. 12. 2005., 12:32
Ja bio letos u Dubrovniku :) U stvari, kratko sam se zadrzao ali je bilo lepo da se prisetim letovanja od '84 od '89 :)

marinowski
16. 12. 2005., 12:41
Bio i ja u Dubrovniku prošlog oktobra. Konobarica bila izuzetno ljubazna kada je čula odakle smo, raspričala se sa nama ... A kolega bio ovog leta, konobarica odgovarala na engleskom kada je čula srpski ... Tako da ima raznih iskustava.

zextra
16. 12. 2005., 13:32
Rodjak je bio u Dubrovniku kolima proslog leta - kaze da nije bilo ni malo prijatno kada cuje kako prolaze ispod prozora i psuju na sav glas, nakon sto bi primetili Novosadske tablice na kolima... Kontam i ja da su to izuzeci, mada nisam bio pa ne mogu da kazem sa sigurnoscu, ali znam provereno da kad neko dodje ovamo iz HR, to retko kad znaci neke neprijatnosti za tu osobu.

Zero-Cool
16. 12. 2005., 13:33
Sve u svemu zaključak je da zavisi na kakve ljude naletis, ima ih raznih,a moram reci da i nas ima raznih.

A jesmo mi to debelo otišli u offtopic?:D

kai
16. 12. 2005., 14:59
Biti u Dubrovniku je jedno. Biti u Dubrovniku na BG table je drugo, biti u Dubrovniku na BG table i pricati srpski je trece i nije bas preporucljivo, al o tome na nekoj drugoj temi eventalno. :)

Elem otislo je ovo malo u offtopic, dobar je onaj oglas. :)

koren
16. 12. 2005., 16:41
Pozdrav svima...

Bas mi je drago da se otvorila rasprava o navedenom oglasu, da budem iskren nisam ocekivao niti jedan reply.

Navesti cu par dodatnih informacija, pa se nadam da ce se thread vratiti ontopic :rolleyes:

Vjerovatno vas zanima zasto je posao u Zagrebu objavljen u Srbiji... Radi se o tome da planiramo uci na ex-YU trziste, ali zbog vec osigurane kompletne infrastrukture u Zagrebu odlucili smo pokrenuti cijeli projekt iz Hrvatske.

Takodjer treba napomenuti da se kandidat nece 100% vremena provoditi u Zagrebu jer zapravo radimo site za Srbiju. Na taj nacin kandidat ce u vecini slucajeva biti u mogucnosti da organizira sastanke u ponedjeljak ili petak te provodi vikende u Srbiji.
Disclaimer: sve gore navedeno pada u vodu ukoliko kandidat odbije i mene povesti na vikend u Srbiju :D

Plan je da posao s vremenom prebacimo u Srbiju, ali tek nakon sto se cijela stvar uhoda. Po mom misljenju to bi moglo potrajati oko godinu - dvije.

Sto se tice "bratskih" odnosa, smatram da problem nazalost jos uvijek postoji, ali situacija je ipak prenapuhana.
Ja se npr. u Vojvodini puno bolje osjecam nego u Sloveniji, ali ja sam ipak iz Vinkovaca tako da to mozemo smatrati normalnom pojavom...

BTW do sada se na natjecaj iliti konkurs prijavilo 6 kandidata, tako da smatram da ima nade!

Internet Manager
Oglasnik d.o.o., Zagreb

bluesman
16. 12. 2005., 16:54
Dragi naš prijatelju, ovo je jako lepa ideja, ali pošto smo offtopic već 3 strane moram da primetim još nešto, ako nemate ništa protiv. Iz nekog razloga, mnogo je bezbednije boraviti kao Hrvat u Srbiji nego Srbin u Hrvatskoj. Meni je drago da se vi lepo osećate ovde, bilo bi mi još draže da se i ja lepo osećam u Dubrovniku na primer, ali to na žalost nije slučaj.

Da ne bude da pričam neke "urbane legende" znam iz prve ruke kako se moja sestra sa zetom provela vozeći letos kroz hrvatsku do Pule sa BG tablicama. Od podignutog srednjeg prsta pa sve do "sečenja" puta... bilo je svašta...

Što se posla tiče, vrlo interesantno.

Hajmo sada da se vratimo na posao, zbog toga smo ovde, zar ne :)