PDA

Pogčedajte punu verziju : Monitor i tv - 2 in 1


_korso_
08. 01. 2008., 15:08
Gledao sam neke LCD-TV monitore (znaci cudo koje moze da se koristi i kao televizor i kao monitor za racunar).
Hteo bih da dobijem i kvalitetan monitor, ali i televizor, kako ne bih morao da kupujem i jedno i drugo posebno. Ovo mi se nametnulo kao resenje posto skoro nikad ne gledam tv, niti ga palim dok sam za racunarom, razdaljina kreveta :-) od tv-a sasvim dovoljna za tv od 22 inch-a i niz drugih.
Jedan koji sam nasao je i koji mi se svidja:
http://www.shiroi.co.uk/samsung-samsung-syncmaster-225mw-flat-panel-display-specification.html?PHPSESSID=bd68ac8511e26f09b1c95 084e848a350
Nasao sam i jedan LG kod Comtade-a, ali u principu to je to isto (samo druga etiketa).
Takodje uporedjujuci specifikacije "samo" monitora sa ovim sto hocu da kupim, video sam da su samo nijanse u specifikaciji na strani "samo monitora", tipa odziv 2ms, a ovamo 5 ms, itd...
Interesuje me, da li je neko imao iskustva sa ovakvim stvarima i ako jeste kakav je osecaj pri radu na racunaru ?
Gledanje tv-a sudeci po ovom videu http://www.dailymotion.com/video/x1gj52_cebit-2007-samsung-syncmaster-225mw
ne moze biti lose.

Dušan Dželebdžić
08. 01. 2008., 15:32
Ako ti je stalno uključen računar, a malo gledaš TV, više ti se isplati da kupiš TV karticu. Jeftinije je, a dobijaš više mogućnosti - teletext, snimanje, timeshifting, radio...

_korso_
08. 01. 2008., 15:45
Pa nije mi bas stalno ukljucen racunar, uvece kada dodjem kuci oko 10, cesto mi se ne pali racunar :) A takodje teleteks i radio su dve stvari koje definitivno ne koristim... e a sada snimanje manje-vise zanimljiva opcija, ali koliko bi ja stvarno snimao neke stvari sa tv-a ?? Prva tri dana mozda ...

Dušan Dželebdžić
08. 01. 2008., 17:43
Ja sam razmišljao ovako:

Samsung 711MP (najjeftiniji sa TVom koji sam našao, 17") = 280€

vs

Samsung 940N (19", 180€) + Leadtek WinFast TV2000 Expert (oko 40€) = 220€

Nisam mnogo razmišljao. Doduše, ja jako malo gledam TV, a desktop komp mi je stalno uključen, tako da sam jedva dočekao da izbacim matorog Sharpa.

Prednost ove kombinacije je i u tome što, dok radiš, možeš sliku sa TVa da ćušneš u bilo koji kraj ekrana, u veličini u kojoj ti odgovara - koliko znam, na monitoru to nije moguće. A za one dodatne funkcije kartice si u pravu, zanimljive su prva 3-4 dana :)

ivanhoe
08. 01. 2008., 18:43
pa dobro, snimanje nije nesto od 3-4 dana... jeste da ga retko koristis, ali je ponekad jako korisno, ako nemas VCR ili neki stand-alone rekorder. Ponekad pozelis da snimis nesto sto ti se gleda, a ne mozes da stignes da ga vidis kod kuce...

_korso_
09. 01. 2008., 09:01
Slazem se ja sa vama + ovo je sigurno najskuplja opcija (~ 400 eura) za Samsung od 22 incha. Ali ja upravo hocu da izbegnem paljenje racunara, kada hocu samo da pogledam TV, jer kazem, kada preko nedelje dodjem oko 10 kuci, stvarno mi se ne slusa ventilator na mom AMD procesoru... A i posle buljenja u monitor preko celog dana osetim da me hvata nervoza kada upalim racunar kuci.
Takodje posto u svojoj sobi vec imam prikljucak od kablovske, na ovaj nacin bi dobio isti "feeling" kao da sam kupio neki "samo" LCD/plazma TV.
A i tako bi izbacio jednu tehnicku napravu iz sobe...
Pitanje je samo kakav je ovaj "2 u 1" kada radis na racunaru?

ivanhoe
09. 01. 2008., 10:29
mozes i da razmislis o kupovini externog tjunera (vezuje se izmedju kompa i monitora i ne mora da bude upaljen komp da bi radio), ja kupio jedan devojci za rodjendan i fino radi...

Ilija Studen
09. 01. 2008., 13:05
ja kupio jedan devojci za rodjendan i fino radi...

Romantik u duši, nema šta :p ;)

ivanhoe
09. 01. 2008., 13:33
Romantik u duši, nema šta :p ;)

:D
paaa, da zajedno gledamo tv dok se ne rastope boje, bre... zar nije romanticnije od cveca :1094: